Titkos ​reggeli 15 csillagozás

Családi mesék
Vadadi Adrienn: Titkos reggeli

Apu és anyu, Andris és Juli: egy hétköznapi család, olyanok, mint te meg én.
Andris és Juli nagyszerűen tudnak együtt nevetni, -mókázni, de persze néha összevesznek: Andris szereti ijesztgetni a kishúgát, Juli bosszantani Andrist, és mindketten nyúzni a szüleiket. Ám minden apró súrlódásra van megoldás.
Olyan szeretetteli, vidám családi légkör lengi be a meséket, amibe öröm belépni és lubickolni benne, ráadásul elleshetünk egy-két jó ötletet arra, hogy hogyan érdemes megoldani a mindennapi konfliktusainkat.

Eredeti megjelenés éve: 2017

blueisthenewpink SMP

Vadadi Adrienn: Titkos reggeli Családi mesék

A „gyerekek hétköznapjai”-típusú történetek nem az én műfajom. Nem is nevezném mesének, mert semmi mesés nem történik bennük. Még csak különös se. Akkor meg kit érdekel? (Engem biztos nem.) Tudom, a gyerekek állítólag szeretik az ilyesmit. De amikor másik könyvet kezdtünk közben, sosem ezt kérték, és elalvás előtt a hétéves nem azt mesélte még izgatottan, hogy „amikor Andris és Juli palacsintát ettek a strandon, és mégse lekvárosat kért, hanem kakaósat…”, hanem hogy „mindenki feláldozott valamit, és kiszabadultak a tündérek, az egyik gyerek például a focilabdáját…”. Meglepődnék, ha bármiért eszükbe jutna még ez a könyv. Valaha. A gyerekkönyvnek álcázott kéretlen nevelési tanácsadás meg kifejezetten irritál, még mindig. Akkor is, ha jó ötletek (azt hiszem, ezt már a szerző más könyvénél is kifogásoltam).

ziara P

Vadadi Adrienn: Titkos reggeli Családi mesék

Először az jutott eszembe erről a könyvről, hogy olyan mintha a családi legendárium történeteit vetette volna papírra az írónő, de utána azért voltak más mesék is. Igazából tetszettek, de nem annyira, hogy haza is vigyem a kislányomnak. Olyan szempontból érdekes volt, hogy ez a család hogyan old meg olyan konfliktusokat, helyzeteket, amelyek szinte mindenhol előfordulhatnak. A Dédikés mesék tetszettek a legjobban!

meseanyu MP

Vadadi Adrienn: Titkos reggeli Családi mesék

Én alapvetően szeretem az ilyen hétköznapi történeteket, de ezek valahogy nagyon setesuták voltak. A képek sem tetszettek.

Honey_Fly P

Vadadi Adrienn: Titkos reggeli Családi mesék

Jól megválasztott, teljesen életszerű, mindennapos történeteket olvashatunk egy kétgyermekes család életéből. Gyereknek és szülőnek egyaránt élvezetes, -ha jó passzban olvassuk- megmosolyogtató szösszenetek. Nagyon tetszik ahogyan a szülők kezelik a helyzeteket, oldják a konfliktusokat. Mind hasznos, alkalmazható „technikák”, csak győzze az ember türelemmel…

gab001 P

Vadadi Adrienn: Titkos reggeli Családi mesék

Egy család mindennapjairól szól. Külön álló történetek, mégis észrevehető olykor néhány visszatérő részlet. Két gyereknél gyakran adódik konfliktus, s nem mindig könnyű ezeket megoldani, a könyv viszont nagyon jó ötletekkel szolgál. Nagyon tetszettek a rajzok. De leginkább a hangulat, a családot összetartó szeretet vett le a lábamról. Szívesen olvastam.

dianna76 P

Vadadi Adrienn: Titkos reggeli Családi mesék

Azt kell mondjam, hogy túl hétköznapira sikeredtek ezek a történetek. Hozzáteszem, szeretek mindennapi dolgokról olvasni, de ez most nem került hozzám közel. Semmi érdekesség, vagy izgalom nem volt benne. Olyan könyv, amit az ember egyszer elolvas, aztán el is felejt. Mert nincs semmi mélyre ható, vagy szerethető benne. Semmi olyan, amit az ember szívesen megőriz magában.
Az illusztrációk sem tetszettek túlságosan. Már a könyv borítóján ez a kislány azzal a frizurával… Igen, tudom: hajvágás előtt állt, de akkor is!

Zoe27

Vadadi Adrienn: Titkos reggeli Családi mesék

Igazi felüdülés volt a kuflik után, bár ez a könyv mindenképpen az. Életszerű, vicces, aranyos.
Ezt a könyvet biztosan fogom olvasni a gyermekeimnek! :)

Zsuzsanna_Buday

Vadadi Adrienn: Titkos reggeli Családi mesék

Ez tényleg családi könyv. Míg a nappaliban olvasom a gyerekeknek, férjem odaát az étkezőben egyetértően felröhög. Betaláltak a történetek, a gyerekeknek is, pl. ők is meg akarják tanítani csámcsogni az apjukat (ő meg tiltakozik, hogy tud már).

berlin

Vadadi Adrienn: Titkos reggeli Családi mesék

„Anya, ez a könyv akár rólunk is szólhatna!” – mondta a 7 éves.
Hétköznapi történetek, ahol a gyerekek mindennapi élete lesz a mese.

Vajdaencsi

Vadadi Adrienn: Titkos reggeli Családi mesék

Kedves kis történetek, melyeket a gyerekeim imádtak. Könnyen olvasható hétköznapi szösszenetek, melyekbe könnyedén bele tudják magukat élni, a rajzok pedig nagyon szépek.