Matricás ​Laci kerítést lop (Matricás Laci 4.) 27 csillagozás

Vadadi Adrienn: Matricás Laci kerítést lop

Matricás Laci végre pihenhet egy nagyot, hiszen vasárnap még a rablók sem dolgoznak. Sajnos Sárika nem hagyja békén – állandóan akar tőle valamit! Hogy nyugta legyen a minden lében kanál kislánytól, nagyon ravasz cselt eszel ki… Vajon mit keres az állatkertben egy nyugalomra vágyó rabló?

Eredeti megjelenés éve: 2020

Kiadói ajánlás: 5 éves kortól · Tagok ajánlása: Hány éves kortól ajánlod?

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Most én olvasok! Pagony

Pagony, Budapest, 2020
48 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634105589 · Illusztrálta: Mayer Tamás

Tarja_Kauppinen IP>!
Vadadi Adrienn: Matricás Laci kerítést lop

Az, hogy a bűnöző is ember, meg hogy rablónak lenni nem kifizetődő, egész jó tanulságok, amikor pedig különféle eszközökkel – pl. hajszárító – áll neki kiszerelni egy darabot az üvegfalból, az a rész fejleszti a kreatív problémamegoldást (~Olsen-banda?), összességében mégsem az igazi. Ha már rabló a főszereplő, nyerje el méltó büntetését, és ne csak ilyen cuki módon (bár a vége enyhítő körülmény), hanem jöjjön át az üzenet, hogy lopni, rabolni nem vicces és nem aranyos, nem szakmaalternatíva a bankigazgató mellett. Nekem van humorérzékem, a célközönség azonban nem biztos, hogy venni fogja a lapot (valószínűleg nem). Eleve a koncepció nem jó, térne legalább jó útra, de ez így, hiába az állatok és néhány poén, nem az igazi sajnos.

Nikolett0907 P>!
Vadadi Adrienn: Matricás Laci kerítést lop

Sajnos úgy látszik nálam is elérkezett annak az ideje, hogy azt kell írom ez most nem sikerült valami érdekesre.
Én nagy rajongója voltam eddig a sorozatnak, de ennek a résznek semmi értelmét nem láttam.
Persze nyilván Sárika is agyon idegesített, ezért Lacival abban egyet kell, hogy értsek, ez a kislány botrányos. Ugyanakkor az előző köteteknek volt valami megfoghatatlan bája. A mostani történet, pedig inkább csak arra volt jó elolvastam, tudomásul vettem, pipa.
Kár érte.

Honey_Fly P>!
Vadadi Adrienn: Matricás Laci kerítést lop

Ez a rész viccesebb a majdnem 7 évesnek, mint az eddigiek. Nekem ez a fajta hebehurgyaság és kapkodós mulatozás nem jön be. A vége tetszik spoiler. Hátha eljutunk odáig is, hogy László végre felhagy a tolvajlással.

Habók P>!
Vadadi Adrienn: Matricás Laci kerítést lop

Azért a „pedagógusi szakértelemmel megtámogatott” jelzőt mellőzném. Kedves, humoros, fordulatos kis történet, ha bárki mással történne, nem is lenne bajom, de ne kezdjük már a Robin Hood-romantikát hatévesen…

Ancsúr>!
Vadadi Adrienn: Matricás Laci kerítést lop

Könnyed, humoros, játékos, gyerekbarát. Nekem ezek a szavak jutnak eszembe erről a könyvről. A történet meg annyira magával ragadó, hogy már a furcsa szurikáta rajzok felett is szemet hunyok.

Morgiana>!
Vadadi Adrienn: Matricás Laci kerítést lop

Az olvasója ötösre értékelte, nagyon büszke volt magára, hogy megbirkózott vele, én pedig rá, szóval mind a ketten kellemes érzésekkel vettünk búcsút Matricás Laci újabb kalandjaitól.

Driz>!
Vadadi Adrienn: Matricás Laci kerítést lop

Érdekes, de a gyerekek az eddig olvasott történeteket és ezt is nagyon szerették és viccesnek tartották. Szerintem ez a rész nem sikerült annyira jól, mint az előzőek.

Rózsabogár78>!
Vadadi Adrienn: Matricás Laci kerítést lop

Eddig ez volt a legjobb a Matricás Laci sorozatból, volt eleje meg vége, kalandokon keresztül jutott el Laci a kitűzött célhoz, vagyis kerítéshez. Próbálja ezt a rablótémát viccesen tálalni, de jó lenne, ha a végén valami kis büntetés lenne, mert így elfogadjuk, hogy rabolni lehet, és azzal, h matricát ragasztgat mindenhova, már fel is mentjük. Nem ez lesz a kedvenc mesém, de egyszer jó. Önálló olvasásra kisiskolásoknak viszont elég jó lehet, persze ha utána megbeszéljük.

Nikolett0907 P>!

Matricás Laci egy vasárnap délelőtt a kanapéján heverészett.

Caledonia_Valley P>!

Hétköznap, míg más munkában volt, ő nyolc órában rabolt.

Caledonia_Valley P>!

– Ne izgulj, rabló bácsi, nem hagyom, hogy börtönbe csukjanak!

Caledonia_Valley P>!

– Mit akarhat ez tőlem? – cidrizett rémülten Laci. – Hisz nem csináltam semmit! Vasárnap sosem lopok, én cs… cs… csak egy egyszerű, hétköznapi srác vagyok!

Caledonia_Valley P>!

– Rendőrség, zsiráf, nyugton??? – rémüldözött Laci. – Ezeket nem lehet egy lapon emlegetni!

Matricás Laci sorozat · Összehasonlítás