Matricás ​Laci, a híres rabló (Matricás Laci 1.) 23 csillagozás

Vadadi Adrienn: Matricás Laci, a híres rabló

A Most én olvasok!-sorozat elindításával a Pagony régi vágya teljesült: egy szisztematikusan felépített, pedagógusi szakértelemmel megtámogatott kortárs, magyar „olvasni tanulok”-sorozatot építünk.

A Pagony legkiválóbb szerzői négy-négy könyvet írnak, négy különböző nehézségi szinten. A történetek lazán összefüggnek egymással, de természetesen önállóan is olvashatók. Vadadi Adrienn meséjében Matricás Laci, a híres rabló nyomába ered Sárika, ez a minden lében kanál kislány, hogy kinyomozza, Laci tényleg elrabolta-e még a kisbaba cumiját is… Ha kíváncsi vagy, mit lopott Laci, tarts velük!

Eredeti megjelenés éve: 2018

Kiadói ajánlás: 5 éves kortól · Tagok ajánlása: 7 éves kortól

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Most én olvasok!

Pagony, Budapest, 2018
44 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634103998 · Illusztrálta: Mayer Tamás

dtk8 P
Vadadi Adrienn: Matricás Laci, a híres rabló

Nehéz ilyen rövid történetben jót alkotni. De itt a főszereplő elég karakteres, meg matricázik, hát ezzel valami nagyon lényeges pontra tapintott rá a szerző. Nagyon komikus az a rész, amikor a rabló felbukkan, és mindenki elkezd keresni valami olyan dolgot, ami vagy ott van a szeme előtt, vagy pont ő rakta el. Az illusztrációk is tetszettek.
De a vége egyáltalán nem. spoiler Ha valaki olvassa még, akkor segítsen már megfejteni ezeket a kérdéseket.

meseanyu MP
Vadadi Adrienn: Matricás Laci, a híres rabló

Ez kevésbé tetszett, mint az előző könyv ugyanebben a kategóriában, de ennek is látom a hasznát, el tudom képzelni, hogy egy most olvasni tanuló gyereknek élvezetet, sikerélményt okoz. Összességében jó ez a sorozat, ha beszerezni nem is, könyvtárból kivenni mindenképpen érdemes.

Hintafa P
Vadadi Adrienn: Matricás Laci, a híres rabló

Megint egy új szerzővel és illusztrátorral bővült a sorozat. Helyes történet, bár nekem hasonló okból billegett, mint @dtk8 írta itt:https://moly.hu/ertekelesek/2912134

Chöpp
Vadadi Adrienn: Matricás Laci, a híres rabló

Matricás Laci nagyon ott van! Szerettük matricástul, zsákostul. Hamarosan jön a következő könyvecske. :)

bagie P
Vadadi Adrienn: Matricás Laci, a híres rabló

Nekem ez tetszett :) … az etikai/erkölcsi kérdéseket meghagyom a felnőtteknek :D

dianna76 P
Vadadi Adrienn: Matricás Laci, a híres rabló

Lehetett volna ez egy aranyos mese, azzal a váratlan dologgal a zsákban. Csak befejezetlen, vagy inkább kibontatlan, megmagyarázatlan maradt a történet vége. Vannak bennem is kérdések.

Pagony, Budapest, 2018
44 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634103998 · Illusztrálta: Mayer Tamás
Trudiz

Ohh!
Kicsit emlékeztet egy másik rablóra ez a Matricás! :) No, de végül az ötlet jónak mondható, mármint az, hogy matricát hagy a bűntett helyén.
A történet kicsit… jó. Az illusztráció tetszett.
Nagybetűs, tehát kisiskolások számára, az olvasás gyakorlására vígan ajánlom.

kisboszorka
Vadadi Adrienn: Matricás Laci, a híres rabló

Ez a mese sajnos most nem tetszett: a történet nem volt nekem teljesen kerek és az illusztráció sem ragadott meg. A 6éves mindenevő fiam szerint pedig „tök jó” volt :)

Driz P
Vadadi Adrienn: Matricás Laci, a híres rabló

Nagyon tetszett. Humoros és a végén a csavar is jó volt.

berlin
Vadadi Adrienn: Matricás Laci, a híres rabló

Olyan se eleje, se vége, még ha itt-ott tetszett is. Többet vártunk.

Matricás Laci sorozat · Összehasonlítás