Leszel ​a padtársam? 28 csillagozás

Vadadi Adrienn: Leszel a padtársam?

Lea, Peti, Maja, Ákos, Dorci, Dani: a nagy ovisok iskolába mennek! Persze vannak új gyerekek is: a mindentudó Eszti, az icipici Fülöp, Árpi, az álmodozó, Soma, a vagány. Ki félénken lépte át az iskola küszöbét, mint Maja, ki maga­biztosan, mint Lea, de egy biztos, mindannyiuknak rengeteg újdonságot tarto­gatnak az elkövetkező hetek! Mert bizony itt már órák vannak és órarend, ­jelentkezés váltja fel a bekiabálást, testnevelés van torna helyett, az ebédlőben sem tesznek mindent a gyerekek elé. Szép lassan a rajzolás, ugrándozás és sok-sok érdekes játék közepette írni, olvasni, számolni is megtanulnak az újdonsült elsősök, akik hamar rájönnek: az iskolában éppen olyan jó lenni, mint az oviban! Minden alsós polcán ott a helye!

Eredeti megjelenés éve: 2017

meseanyu MP
Vadadi Adrienn: Leszel a padtársam?

Érdekesen, empatikusan és életszerűen tudósítanak a történetek az első osztályról, sokféle probléma előjön, jó megoldásokkal, az illusztrációk is aranyosak.

blueisthenewpink P
Vadadi Adrienn: Leszel a padtársam?

A szerző Ünnepelj velünk! című könyvének utolsó fejezetében az ovis mesék szereplői elbúcsúztak az óvodától, itt a folytatás. Több szempontból is szuper könyv. Egyrészt az eddig megismert gyerekek mennek iskolába, lehet velük együtt nőni. Másrészt pedig tényleg a mai magyar iskolát mutatja be, ami a legtöbb iskolakezdésre felkészítő könyvnek nem igazán sikerül. Kezdve a tízóraihoz padra rakott konyharuhától, a színes pálcikákkal számoláson át (tudom, ez régen is volt), a minden nap tartott tornaórákig. Nagyon lelkesen olvastuk, azt is megtanulta belőle a könyveket faló hétévesem, hogy előfordul, hogy valaki ilyet tud, mire iskolába megy, de nem lesz vele népszerű, ha tudálékos vagy ha lenéző a többiekkel szemben. Természetesen 1.b-be mennek az ovis történetekből ismert gyerekek, mint minden leendő elsősöknek szóló könyvben.

bagie P

Nekem nagyon tetszett.
Pásztohy Panka illusztrációi csodássá teszik a könyvet, jó nézegetni a képeket.
A sorozat korábbi elemei nekem kimaradtak, így volt egy kis hiányérzetem az ovis kalandok emlegetése közben, de azért magukban is szép történetek voltak az kis elsősök napjairól.
(A kedvencem Árpi lett…a legmenőbb cserejátékos)

gab001 P
Vadadi Adrienn: Leszel a padtársam?

Hogyan zajlik az első nap az iskolában? Mi történik utána? Megtudhatjuk ezekből a történetekből, melyek egyszerre különállóak és összefüggőek. Egy elsős osztály mindennapjairól olvashatunk az egyes osztálytársak szemszögéből. Mindenki egy külön világ, mindenki másképp éli meg az első napokat. Nagyon tetszett ez a felépítés. Jó volt újraélni ezt a korszakot.

katen P
Vadadi Adrienn: Leszel a padtársam?

Kedves, helyes, ártalmatlan, hozza az előzőek színvonalát. Épp iskolába készülőknek ideális. (Viszont ennyiben kb. szerintem ki is merül a célcsoport, mert nálunk az ovisnak ez még nem tetszett annyira, a másodikosnak meg már nem volt érdekes…)

mazsolafa
Vadadi Adrienn: Leszel a padtársam?

Ez most nagyon tetszett. Szórakoztató történetek az első osztályból, maximálisan lekötötte 8 évesem figyelmét. Gyorsan a végére értünk.

dianna76 P
Vadadi Adrienn: Leszel a padtársam?

Ez most nagyon aranyos volt. Olyan igazi, életszagú. Mert igen, ilyenek történhetnek a gyerekekkel az iskolában. Barátságok, veszekedések, az iskolára hangolódás nehézségei. De ugye az, hogy pár nap elteltével nem tudják hol található a wc, mert még nem jártak ott, csupán elírás, oda nem figyelés a szerző részéről. Találtam egy névelírást is (Dani helyett Peti az egyik mondatban). A tanító néni nekem szimpatikusnak bizonyult, bár az, hogy nem foglalkozott a síró Ákossal, kissé zavart. Viszont a játékos tanítás,a figyelemelterelés, gyerekek lekötése tetszett. Eszti nagyképűnek bizonyult, de ilyen gyerek minden közösségben akad. Majd kinövi! Eszti kezdeti viselkedéséről eszembe jutott egy most 11 éves (kis)fiú első osztályos önmaga. Nos, Ő is unalmasnak találta az iskolát, mondván, hogy minek szótagritmust tapsikolni a szavakhoz, ha Ő már tud olvasni. Talán hiba, ha így kerül az első osztályba a gyerek, de nem volt ez tudatos. Magától tanulta meg a betűket óvodásként, mert érdekelte, ill. adottak voltak a bátyus olvasókönyvei. Kezdetben annyira tetszettek a történetek, a konfliktusok, és megoldásaik, hogy egyértelmű volt az öt csillag. Aztán valahogy a vége felé kicsit ellaposodottabbnak éreztem.

Pirimari
Vadadi Adrienn: Leszel a padtársam?

Nagyon jó. Csak ajánlani tudom iskolába készülő leendő elsősöknek. Nagyon szép illusztrációk, jópofa kis történetek.

szanes1
Vadadi Adrienn: Leszel a padtársam?

Flóra kapta születésnapjára. Nagyon tetszenek nekünk Vadadi Adrienn történetei.

berlin
Vadadi Adrienn: Leszel a padtársam?

Hétköznapi történetek, de a kis elsősöm pont ezért szerette annyira, mert tulajdonképpen akár róla is szólhatott volna.