Leszel ​a padtársam? 34 csillagozás

Vadadi Adrienn: Leszel a padtársam?

Lea, Peti, Maja, Ákos, Dorci, Dani: a nagy ovisok iskolába mennek! Persze vannak új gyerekek is: a mindentudó Eszti, az icipici Fülöp, Árpi, az álmodozó, Soma, a vagány. Ki félénken lépte át az iskola küszöbét, mint Maja, ki maga­biztosan, mint Lea, de egy biztos, mindannyiuknak rengeteg újdonságot tarto­gatnak az elkövetkező hetek! Mert bizony itt már órák vannak és órarend, ­jelentkezés váltja fel a bekiabálást, testnevelés van torna helyett, az ebédlőben sem tesznek mindent a gyerekek elé. Szép lassan a rajzolás, ugrándozás és sok-sok érdekes játék közepette írni, olvasni, számolni is megtanulnak az újdonsült elsősök, akik hamar rájönnek: az iskolában éppen olyan jó lenni, mint az oviban! Minden alsós polcán ott a helye!

Eredeti megjelenés éve: 2017

Tagok ajánlása: 5 éves kortól

meseanyu P>!
Vadadi Adrienn: Leszel a padtársam?

Érdekesen, empatikusan és életszerűen tudósítanak a történetek az első osztályról, sokféle probléma előjön, jó megoldásokkal, az illusztrációk is aranyosak.

bagie P>!

Nekem nagyon tetszett.
Pásztohy Panka illusztrációi csodássá teszik a könyvet, jó nézegetni a képeket.
A sorozat korábbi elemei nekem kimaradtak, így volt egy kis hiányérzetem az ovis kalandok emlegetése közben, de azért magukban is szép történetek voltak az kis elsősök napjairól.
(A kedvencem Árpi lett…a legmenőbb cserejátékos)

gab001 P>!
Vadadi Adrienn: Leszel a padtársam?

Hogyan zajlik az első nap az iskolában? Mi történik utána? Megtudhatjuk ezekből a történetekből, melyek egyszerre különállóak és összefüggőek. Egy elsős osztály mindennapjairól olvashatunk az egyes osztálytársak szemszögéből. Mindenki egy külön világ, mindenki másképp éli meg az első napokat. Nagyon tetszett ez a felépítés. Jó volt újraélni ezt a korszakot.

mazsolafa>!
Vadadi Adrienn: Leszel a padtársam?

Ez most nagyon tetszett. Szórakoztató történetek az első osztályból, maximálisan lekötötte 8 évesem figyelmét. Gyorsan a végére értünk.

dianna76 P>!
Vadadi Adrienn: Leszel a padtársam?

Ez most nagyon aranyos volt. Olyan igazi, életszagú. Mert igen, ilyenek történhetnek a gyerekekkel az iskolában. Barátságok, veszekedések, az iskolára hangolódás nehézségei. De ugye az, hogy pár nap elteltével nem tudják hol található a wc, mert még nem jártak ott, csupán elírás, oda nem figyelés a szerző részéről. Találtam egy névelírást is (Dani helyett Peti az egyik mondatban). A tanító néni nekem szimpatikusnak bizonyult, bár az, hogy nem foglalkozott a síró Ákossal, kissé zavart. Viszont a játékos tanítás,a figyelemelterelés, gyerekek lekötése tetszett. Eszti nagyképűnek bizonyult, de ilyen gyerek minden közösségben akad. Majd kinövi! Eszti kezdeti viselkedéséről eszembe jutott egy most 11 éves (kis)fiú első osztályos önmaga. Nos, Ő is unalmasnak találta az iskolát, mondván, hogy minek szótagritmust tapsikolni a szavakhoz, ha Ő már tud olvasni. Talán hiba, ha így kerül az első osztályba a gyerek, de nem volt ez tudatos. Magától tanulta meg a betűket óvodásként, mert érdekelte, ill. adottak voltak a bátyus olvasókönyvei. Kezdetben annyira tetszettek a történetek, a konfliktusok, és megoldásaik, hogy egyértelmű volt az öt csillag. Aztán valahogy a vége felé kicsit ellaposodottabbnak éreztem.

katen P>!
Vadadi Adrienn: Leszel a padtársam?

Kedves, helyes, ártalmatlan, hozza az előzőek színvonalát. Épp iskolába készülőknek ideális. (Viszont ennyiben kb. szerintem ki is merül a célcsoport, mert nálunk az ovisnak ez még nem tetszett annyira, a másodikosnak meg már nem volt érdekes…)

Pirimari>!
Vadadi Adrienn: Leszel a padtársam?

Nagyon jó. Csak ajánlani tudom iskolába készülő leendő elsősöknek. Nagyon szép illusztrációk, jópofa kis történetek.

unikornis83>!
Vadadi Adrienn: Leszel a padtársam?

A nagylányom most készül első osztályba, pont, mint a főszereplő kislány. Ezt a könyvet ráhangolódásként olvassuk esténként. Nagyon szuperul működik a dolog, tegnap bent jártunk a leendő suliban, és elkezdte mesélni a tanító néninek, hogy mit olvastunk előző este. A tanító néni abszolút partner volt, megmutatta a mosdót (mert arról szólt a rész, hogy nem tudják a gyerekek, hol van). A célközönség elégedett, ez a lényeg!

girardella>!
Vadadi Adrienn: Leszel a padtársam?

Fiam nemsokára iskolás lesz, neki nagyon bejött, ahogy az eddigi „leás” könyvek is. Kedvence természetesen a focis fejezet.
Nekem az ovis könyvek picit jobban tetszettek.

szanes1>!
Vadadi Adrienn: Leszel a padtársam?

Flóra kapta születésnapjára. Nagyon tetszenek nekünk Vadadi Adrienn történetei.