Kicsimackó (Kicsimackó 1.) 58 csillagozás

Vadadi Adrienn: Kicsimackó

Vadadi Adrienn kicsike meséi a legkisebbek hétköznapjait barangolják be a mackócsalád tavaszi ébredésétől téli elalvásáig, Egri Mónika gyönyörű rajzaival kísérve.

Kicsimackónak nagyon jó sora van! Nincs más dolga, csak – ami minden kisgyereknek – felfedezni a világot. Tésztát gyúr, kuckót épít, elutazik a nagymamához, eljátssza, hogy a kedvenc játékai nagy viharba kerülnek, elhatározza, hogy ha nagy lesz, vattacukorárus lesz. Persze időnként eszébe jut egy-két olyan ötlet, ami mackómamának nem tetszik: például amikor ki akar bújni az autóúton a mackóülésből vagy nincs kedve reggel felöltözni. Ilyenkor a mamája hagyja, hogy Kicsimackó magától jöjjön rá egy-egy helyzet békés megoldására, és azzal segíti, hogy teljes szívével figyel rá.

Kiadói ajánlás: 2 éves kortól · Tagok ajánlása: 2 éves kortól

Pagony, Budapest, 2021
48 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634107859 · Illusztrálta: Egri Mónika

nicosia P>!
Vadadi Adrienn: Kicsimackó

Kedves, egyszerű meséket tartalmaz a könyv, szám szerint 21-et, ami ha beosztjuk sokáig elég esti mesének. (Nem tudom, mennyire lehet beosztani, elég gyorsan olvasható történetek.) Helyes ez a mackócsalád. Mackómama és Mackópapa végletekig kiegyensúlyozott, Kicsimackó pedig mint a legtöbb gyerek eleven, néha kicsit szófogadatlan, kíváncsi.

Nikolett0907 P>!
Vadadi Adrienn: Kicsimackó

Nagyon örülök, hogy idén is olvastam a szerzőtől, hiszen évről évre az egyik kedvenc meseíróm lett. A meséi többnyire kedvesek és bájosak és mindig valami szívmelengetőt álmod meg kis olvasóinak.

A mostani mese egy mackócsalád hétköznapjait mutatja be. Kicsimackó apró ügyetlenkedései legalább olyan kacagtatóak voltak, mint Mackó papa intelmei. Imádtam a szülő – gyermek kapcsolat ábrázolását. Mackó mama gondoskodása, pedig elengedhetetlen volt a mesék végéhez.

Ami pedig külön kiemelést érdemel, az az illusztrációk. Egri Mónika rajzai még csodásabbá tették a meséket.

Nagyon nagy szeretettel ajánlom minden kis olvasónak!

Pagony, Budapest, 2021
48 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634107859 · Illusztrálta: Egri Mónika
meseanyu P>!
Vadadi Adrienn: Kicsimackó

Nagyon szimpatikus volt ez a mackócsalád, különösen Mackómama, aki mindig annyira bölcsen és türelmesen oldotta meg a felmerülő mindennapi kis problémákat. Mackópapának kicsit kevesebb szerep jutott, pedig nagyon bírtam, amikor pl. a könyveket törölgette. Kicsimackó meg tipikus óvodás gyerek, aki most fedezi fel a világot. Egyszerű, rövid, de kedves sztorik ezek szerintem, békés, nyugodt világgal, és ismét Egri Mónika szerethető rajzaival.

BertaPalikSzilvi P>!
Vadadi Adrienn: Kicsimackó

Vadadi Adrienntől olvastunk már, szeretjük is a történeteit.
Ebben a kötetben egy kismackóval ismerkedhetnek meg a gyerekek, aki pont olyan, mint bármelyik ovis.
Nem szeretne reggel felkelni, nem szeretné levenni a pizsamát, játszik a barátaival, bele szeretne nyalni a készülő kalács tésztába ( ezen jót nevettek a gyerekek, mert bármit sütök ők is mindig kóstolnák vagy gyurmáznák a tésztát ) , van, hogy unatkozik vagy piacra megy.
A képek bájosak, a történetek pont olyan hosszúak, hogy a legkisebb is végigülje.
Ami miatt 4 csillagot adok az az, hogy több mesének is nagyon kurtán lett vége.

Juca P>!
Vadadi Adrienn: Kicsimackó

Nekem a Babarókát juttatta eszembe. Végülis az illusztrátor közös. Összesen 21 mesét tartalmaz. Kedves történetek, van köztük több tanulságos is.
Lányomnak a Piff-paff-puff! tetszett a legjobban.

PTJulia P>!
Vadadi Adrienn: Kicsimackó

Ez a mesekönyv egy tündéri kicsi bocsról és az ő szüleiről szól. A lehető leginkább szeretetteljes családi légkör, ahol mindig van lehetőség egy kis játékra, és ahol a csínyt is magától jóváteszi kicsimackó. Rengeteg egyszerű játék leírását szövi bele a szerző az egyes mesékbe, így tulajdonképpen sok-sok, a gyerekkorunkban talán természetes, de azóta elfeledett játékot hívhatunk újra elő, s játszhatunk gyerekeinkkel, unokáinkkal. Az első, a – Kelj fel, Jancsi! – Hány órára? nekünk családilag azért is volt kedves, mert legelőször még nem esett le, hogy ez a játék, és azt hittük, hogy egy Jancsi nevű Kicsimackóról szól majd a mese, s nekünk épp van egy nyolc hónapos Jancsi nevű kicsimackónk. De aztán abban maradtunk, hogy Kicsimackó, aki a könyvben szimplán így szerepel, nekünk Jancsi Kicsimackó lesz. El is határoztuk, hogy az érintett majd meg fogja kapni ajándékba ezt a mesekönyvet a 2. születésnapjára.

krlany I>!
Vadadi Adrienn: Kicsimackó

Az eddigi általam olvasott Vadadi Adrienn könyvek közül (saccperkábé 15 db) ez a legjobb.
Simán elfogult vagyok a mackókkal legyen az Mici-, Füles, Boribon, Tandori vagy Paddington… Ez a kötet a 2-5 éves korosztályt lövi be magának, és Kicsimackón keresztül belefutunk az ő élethelyzeteikbe, dackorszakukba a téli álomból való ébredéstől a téli álomba való elringatásig. És mindig van valami kedves, frappáns megoldás is Kicsimackó „problémáira” (pl. unatkozás, nem esik az eső stb.). A 21 történetecskéből egy-kettő picit sántít, és hát azt sem feltétlenül hagytam volna szó nélkül, amikor spoiler, de azért elégé rendben vannak ezek a kis szösszenetek.
Egri Mónika mackói bájosak.

Paulina_Sándorné P>!
Vadadi Adrienn: Kicsimackó

Kismackó nagyon aranyos volt. Kedves mesék voltak. Mackómama és Mackópapa kedvesek, aranyosak. Tetszett, ahogy Kismackót tanították, kedvesen, játékosan. Sok jót mutattak a történeteken keresztül.

Breena>!
Vadadi Adrienn: Kicsimackó

Nagyon aranyos kis kötet, ami rögtön belecsap a lecsóba. A gyerekeknek ez így élvezetesebb is, hiszen leírások és magyarázkodások helyett rögtön máris történik valami.
A fejezetek, egy-egy témát dolgoznak fel, ugyanakkor cselekményben szépen követik egymást, így egy egészet alkot a kötet. A főszereplő egy kis mackó, aki a szüleivel él és az ő hétköznapjaiból látunk néhány eseményt.
Szerintem fantasztikus a témaválasztás és a megfogalmazás is, mert egyszerre kedvez a szülőknek és a gyerekeknek is. A fejezetek rövidek, a képek szépek és elegendőek. Minden kis eseményt a hétköznap ihletett, ami vagy már megtörtént a kis hallgatóval is, vagy nemsokára megfog. Sokat lehet beszélgetni, bizonyos dolgokra felkészülni a könyv által.
Nekünk nagy kedvenc, ezért ajánlom :)

Rózsabogár78>!
Vadadi Adrienn: Kicsimackó

Bájos kis mesekönyv ovisoknak. Nyúlfarknyi kis történetek. Ez az időszak tele van kalanddal, hisztivel, érzelmi hullámvasúttal. De a kedves, empatikus szülők mindig jól kezelik a helyzeteket. A rajzok helyesek, a történetek kedvesek, megnyugtatóak. Nem is kell ennél több.

Kicsimackó sorozat · Összehasonlítás