Ruróni ​Kensin 7. (Ruróni Kensin 7.) 32 csillagozás

Vacuki Nobuhiro: Ruróni Kensin 7.

Egy különös alak feltűnésével veszi kezdetét Kensin történetének egyik legsötétebb szakasza – Szaito Hadzsime, a Sinszengumi harmadik osztagának egykori kapitánya látszólag azért jött, hogy befejezetlen ügyét lezárja az emberölővel. Valójában azonban jóval többről van szó… a tét nem más, mint Japán jövője, és a szálakat a legmagasabb szinteken mozgatják.

Mangafan, Szigetszentmiklós, 2009
192 oldal · puhatáblás · ISBN: 5999883704400 · Illusztrálta: Nobuhiro Watsuki

Vacuki Nobuhiro: Ruróni Kensin 7.

Lassan előkerülnek az igazi ellenfelek, és ez jó, mert így a harcok is látványosabbak lesznek, mint amikor a senkikkel tucatellenfelekkel törlik fel a padlót. spoiler Szaito Hadzsime méltó ellenfele Kensinnek és hoz végre egy kis morális színt a csapatba.

Elhaym>!
Vacuki Nobuhiro: Ruróni Kensin 7.

Eddig ez a kötet tetszett a legjobban. Végre kezd beindulni a történet, harc sem volt sok.

asx_nici>!
Vacuki Nobuhiro: Ruróni Kensin 7.

Ez a kötet nagyon tetszett, szinte olvastatta magát. Sejtettem, hogy Kenshin így dönt majd és örültem a sok történelmi szálnak, amit beleszőtt a mangaka. Várom a folytatást.

luthienlovemagic IP>!
Vacuki Nobuhiro: Ruróni Kensin 7.

Már vártam ezt a kötetet. Ebben a kötetben a történet tónusa sötétebb lesz, kevesebb benne a bohókás vidámság, ami az eddigieket jellemezte. Kitűnőek a harci jelenetek. Az animében is ezek a részek voltak a kedvenceim.

Chris >!
Vacuki Nobuhiro: Ruróni Kensin 7.

A kötet elején kicsit megijedtem, hogy ez most megint inkább egy sima történet lesz, ami tele van akciójelenettel, de Vacuki Nobuhiro ismét megvezetett, mert kiderült, hogy mindez egy újabb nagy esemény felvezetése volt. Nagyon bírom, ahogyan a manga cselekménye valós történelmi eseményekbe ágyazódik, amiről ugyan nem sokat tudok, de még így is meglehetősen érdekes (nem csoda, hogy Japánban annyira népszerű volt!). A befejezés most először valódi cliffhanger, izgatottan várom, hogyan alakul Kensin további sorsa. (Feltehetőleg nem válik újra emberölővé, de azért a kétely mindig benne lesz.)

zzzizzzi>!
Vacuki Nobuhiro: Ruróni Kensin 7.

Eddig messze ez volt a legjobb rèsz. Törtènelmi manga ès vègre volt is köze a törtènelemhez. Szaito, mint ellenfèl, vègre egy igazán erős kihívásnak bizonyult ès az ő kardtechnikája is nagyon bejön. A balkezes technikákra nehezebb reagálni, hiszen távol áll attól, amit az ember begyakorolt. Külön èlmèny, hogy maga a törtènelmi szemèly is egyfajta balkezes szúrást használt.
Többet tudhattunk meg Kenshinről ès vègre volt egy kis èrzelmi szál.

はるみ>!

Egy kutyát megszelidíthetsz étellel. Egy embert meg pénzzel. De Mibu vad farkasát…nem szelidítheted meg soha!
[…]
Szaito most is Mibu vad farkasa. És az „Akuszoku-zan” nevében örökké vicsorogva figyel majd az árnyak közül.

Dávidmoly>!

A Sinszengumit a kiotói védelmi erők alapították Aizuban, a bakufu rendeletére. Edói kardforgatókból állt, akik Tama vidékéről származtak. Ők tartottak rendet Kiotóban, amikor a még szervezetlen Isin Hazafiak zavargásokat okoztak a városban. Vörös zászlójukat a hűség jele díszítette. Világoskék, fehér szegélyű öltözéküket, egész Kiotó rettegte. Kiváló kardforgatók voltak, akik nem féltek a haláltól… Mibu farkasai. A modern lőfegyverek elterjedésével nekik is befellegzett. De Japánban nem létezett náluk erősebb kardforgató sereg.

14–15. oldal, Az ébredő farkas

Dávidmoly>!

– Hívjon, aminek csak akar. És bocsássa meg, de az italt vissza kell utasítanom.
– Nocsak! Magáról nem hittem volna, hogy megveti az italt.
– Nem erről van szó. Tudja, van egy rossz szokásom. Ha berúgok, azonnal embert akarok ölni. Ezért a békés Meidzsi-korban igyekszem mellőzni az ivást.

39. oldal, A vad farkas

Dávidmoly>!

„Aku-szoku-zan.” „A gonosszal azonnal végezni kell!” Ez volt az egyetlen igazság, amiben te és én egyformán hittünk, Emberölő.

98. oldal, A vicsorgó farkas

Dávidmoly>!

A valódi csatában az ember ritkán kerül szembe kétszer ugyanazzal az ellenféllel. Elég egyetlen hatásos technika, a többi máris feleslegessé válik. Ezt a technikát kell a végsőkig, halálossá tökéletesíteni. A Sinszengumi igazi ereje ebben rejlett, nem a csapatmunkában.

111. oldal, A hívás

Dávidmoly>!

– Ókubo úr… Sokkal fáradtabbnak tűnik, mint tíz évvel ezelőtt.
– Mint kiderült… …sokkal nehezebb felépíteni egy új világot, mint lerombolni egy régit.

162. oldal, Ókubo kérése

Dávidmoly>!

A farkasok örökké farkasok… a Sinszengumi Sinszengumi… az emberölő pedig csak emberölő marad… nem igaz, Battószai…?

165. oldal, Ókubo kérése

Dávidmoly>!

Magányos alakját lassan elnyelte… …a sötétség.

205. oldal, Meidzsi 11. éve, május 14. - délután

Ruróni Kensin sorozat · Összehasonlítás