Ruróni ​Kensin 10. (Ruróni Kensin 10.) 20 csillagozás

Vacuki Nobuhiro: Ruróni Kensin 10.

Mivel szakabatója eltörött, Kensin felkeresi a kovácsot, aki készítette, azonban csak a fiát találja. Szeiku viszont felhagyott a gyilkos szerszámok készítésével, már nem kardokat, hanem kizárólag konyhakéseket kovácsol, és így Kensint is elutasítja. A vándot tiszteletben tartja a fiú döntését és távozik – csakhogy közben Sisio kémei megtudják, hogy a legendás kovács még készített egy utolsó pengét.
Eközben Sisio megérkezik Kiotóba, és összegyűjti tíz tábornokát, hogy átvegyék az uralmat Japán felett…

Mangafan, Budapest, 2011
190 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789639794566 · Fordította: Basa Zsófia · Illusztrálta: Nobuhiro Watsuki

Dávidmoly>!
Vacuki Nobuhiro: Ruróni Kensin 10.

Itt azért már elég elborult dolgok vannak spoiler, és folytatódik a sónenklisék kipipálása spoiler. Viszont a kisfiú tényleg aranyos.

Chris>!
Vacuki Nobuhiro: Ruróni Kensin 10.

A sztori egy kicsit belassult, érezhető, hogy a mangaka egyre jobban húzza el az eseményeket, hogy minél később érjünk el a nagy összecsapáshoz. Persze, még így sem fordul unalomba az egész, de én nem bánnám, ha egy kicsit újra felpörögnének az események, és a régi karakterek is visszatérnének.

Elhaym>!
Vacuki Nobuhiro: Ruróni Kensin 10.

Szórakoztató történet egy kis történelemmel, szerelemmel, humorral és drámával. Shounen-fight mangák közül ez a legjobb, főszereplő se gyerek szerencsére. Zakkant Sisiot is nagyon bírom.

zzzizzzi>!
Vacuki Nobuhiro: Ruróni Kensin 10.

A baba valami nagyon cukor. El voltam tőle olvadva. A legjobb mellèkszereplő díját meg is kapta tőlem. A seprűs poènja… :D
Megismerhettük Kensin mesterèt is. Egyre több ès több szál tűnik fel, ès egyre komplexebb lesz a sztori.

Dávidmoly>!

– Te már eljátszottad a szereped. Ne aggódj, ezzel a karddal majd egy szép új világot teremtünk, te csak dögölj meg békében!
– Nagyon sajnálom, de te erre alkalmatlan vagy. Mert az új korszakot sosem a kard teremti, hanem az az ember, aki forgatja.

84–85. oldal, A hajszál penge

Ruróni Kensin sorozat · Összehasonlítás