Rumcájsz 7 csillagozás

Václav Čtvrtek – Radek Pilař: Rumcájsz

Kedves gyerekek! Leporellónk színes képeit lapozgatva ismét találkozhattok Rumcájsszal, Mankával és Csibészkével, a televízióból is jól ismert mesefigurákkal.

Móra, Budapest, 2010
12 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789631188226 · Fordította: Balázs Andrea · Illusztrálta: Radek Pilař
Móra, Budapest, 2004
12 oldal · keménytáblás · ISBN: 963117963X · Fordította: Balázs Andrea · Illusztrálta: Radek Pilař

olvasóbarát>!
Václav Čtvrtek – Radek Pilař: Rumcájsz

A legegyszerűbb változat, a leporello van a birtokomban és lapozgattam át emlékezve a sikeres filmsorozatra.

Nikolett0907 P>!
Václav Čtvrtek – Radek Pilař: Rumcájsz

„Rumcájsz, a zsivány napsugárgyűrűt ajándékozott Mankának, amikor feleségül kérte.”

Nekem ennek az eredeti mesekönyv változata a legnagyobb gyerekkori kedvenceim egyike.
Bár ez a kötet is róluk szól, mégsem pótolhatja az eredeti sorozatot.
Mégis minden oldalt szeretettel olvastam, és a rajzokat mosolyogva szemléltem.
Bármilyen kicsiny könyvecske is, a gyermek polcom ékes darabja lett.

Még egyszer, köszönöm @Oláh_Zita, hogy megleptél vele.
Hálás vagyok! :)

Egy olvasásnak megfelelt!

Václav Čtvrtek – Radek Pilař: Rumcájsz

Pár perc alatt kiolvasható leporelló – inkább a rajzokra csodálkozik rá a felnőtt ember, mert a szöveg csak utal a tévében látott történetekre… Oké, megvan minden szereplő, Rumcájsz, Manka és Csibészke is – no meg a Mankát elrabló káplár is. Kár, hogy nincsenek párbeszédek, csak tartalmi kis összefoglalók. De még így is szuper. Mi anno fekete-fehérbe láttuk még ezt a Tv-ben. :) Én nagyon szerettem, emlékszem is rá, milyen csibész, zsivány volt ez a Rumcájsz!

atomarcú >!

Nosztalgiafaktor: 5.
Képek: 5.
Szöveg: 1. (Nincs történet, csak egy-egy mondat utal olyan eseményekre, amiknek helyenként semmi közük az adott képhez. De a kedvencem ez: „Manka új, piros füzérrel a nyakában szívesen nézegette Rumcájsszal a tájat.” Ez egy „kaland”, mínusz 1 az alig 12 oldalból. És a Tűzemberkét is kispórolták. Botrány!)
A célközönségnek mindenesetre tetszett (első leporelló).

Millázs>!
Václav Čtvrtek – Radek Pilař: Rumcájsz

Ennek se füle, se farka. Montázs innen-onnan. Kapkod ide-oda. Ebből a meséből is egy kép, meg a másikból is. Semmi kohézió.

Kek P>!

Amikor megszületett a kisfiuk, Csibészke, fenyőrönkből faragott bölcsőben aludt, lapulevél volt a takarója.

Kek P>!

Manka a nyakában hordott egy apró drágakövet, amit Rumcájsztól kapott. A káplár meglátta, és a kinccsel együtt elrabolta Mankát.

Kek P>!

Rumcájsz és Csibészke azon törték a fejüket, hogyan hozhatnák el Tűzemberkét a katonaságtól. Ki is találták!