Manka (Rumcájsz) 29 csillagozás

Václav Čtvrtek: Manka Václav Čtvrtek: Manka

Ismét veszély fenyegeti a Ráholec-erdőt. De ki védi meg az erdei szarvasokat a jicíni herceg pusztító vadászszenvedélyétől, ki óvja meg az erdő fáit a kapzsi főerdész túlkapásaitól, ha Rumcájsz nagylábujjában kárt tett a prachovi sziklák óriása? Rumcájsz hűséges párja, Manka indul útnak ilyenkor, hogy bebizonyítsa, ha Jicínben igazán nagy a baj, azon csak egy asszony tud segíteni. Csibészke közben szépen kitanulja a rablófogásokat, hogy apjához, Rumcájszhoz hasonló igazságos zsivány váljék belőle. A népszerű cseh rajzfilm hőseivel ezúttal könyvünk lapjain találkozhat felnőtt és gyerek.

Kiadói ajánlás: 6 éves kortól · Tagok ajánlása: Hány éves kortól ajánlod?

Móra, Budapest, 2004
152 oldal · keménytáblás · ISBN: 9631179613 · Fordította: Karsay Katalin · Illusztrálta: Radek Pilař
Madách, Bratislava, 1987
190 oldal · ISBN: 9631160580 · Fordította: Karsay Katalin · Illusztrálta: Radek Pilař

Erzsébet királyné · Csibészke · Manka · Rumcájsz

zamil>!
Václav Čtvrtek: Manka

Nem hiszem, hogy a korosztályomba van olyan, aki ne ismerné Rumcájszt, Mankát, Csibészkét, aki ne akart volna gyerekkorában makkpisztolyt.
Számomra még mindig lebilincselő volt Jicini bandita kalandjai, igaz ebben a könyvben Manka van főszerepbe és inkább ő, aki megoldja a rejtélyeket vagy problémákat.
Csak ajánlani tudom, még a gyerekek is kedvelték, de tény érdemes 6 éves kor felett olvasni.

Nyctea P>!
Václav Čtvrtek: Manka

Nem indult könnyen a barátságunk, de mire a könyv végére értem, nagyon megszerettem a Rejtekadó-erdő lakóit és mulatságos kalandjaikat.
Azt tudtam, hogy kicsoda Rumcajsz és Csibészke, de az én gyerekkoromnak nem volt része ez a mese, ezért a nosztalgiafaktor most nem játszott. Ez a könyv ott volt ugyan a polcunkon, de nem emlékszem, hogy akár egyszer is olvastunk volna belőle. Már értem is, hogy miért.
Eleinte elég nagy zagyvaságnak tűntek ezek a történetek, kicsiként meg nyilván nem értettem, miért mond olyanokat a gróf, hogy „atanszjon” meg „tre deliszijő”. Szerintem sok poén csak felnőtt fejjel érthető.
Most olvasva viszont hihetetlenül jól szórakoztam! Hangosan nevettem több helyen is, pl. mikor Manka fogdmeglopdelgyökérből főzött italt a grófnénak, vagy mikor Rumcajsz jogos haragjában olyat káromkodott, hogy attól egy lyuk támadt a zárban.
Szóval jó kis mese ez, na! Olvastam volna még tovább is. :D

Véda P>!
Václav Čtvrtek: Manka

Jajj, Manka meg az ő Csibészkéje…! Hát csoda ha az ember lánya kosárkástól szaladna is a Jicin-i piacra e kis mese olvasása után?:))

Millázs>!
Václav Čtvrtek: Manka

Nem gondoltam volna, hogy ennyire megszeretik a rablócsalád kalandjait, de mindegyik fejezet, mese szavain csüngenek és drukkolnak az igazság, vagyis Rumcájszék győzelmének.
Abszolút kedvenc!

Zseraldina>!
Václav Čtvrtek: Manka

Ki ne szeretné ezt a mesét? Szerintem mindenki, főleg azok, akik ezen nőttek fel. Rumcájsz, Manka, és Csibész. Egy család, melynek megismerjük mindennapi teendőjüket, miként oldják meg a feladatokat, hogyan szabadítják ki a szeretteiket, és hogyan segítenek másokon. Tetszett a mesék felépítése, a fogalmazás, és persze a mesék vége is. Szerettem benne a különböző kitalált szavakat.
A legjobban a fogdmeglopdelgyökerek tetszett. A mai gyermekeknek is jó, ha ilyen, és ehhez hasonló meséket olvasnak fel. Szerintem az öt csillagot megérdemli.

baroness>!
Václav Čtvrtek: Manka

A gyerekek imádták Manka, Rumcajsz és Csibészke történeteit, akik mindig túljártak a kapzsi Jičini gróf és grófné eszén. Másodikos kislányom több történetet is elolvasott belőle önállóan, pedig elég hosszú egy-egy mese.
A történetek hasonlítanak Rumcajsz történeteihez, de most Mankának is több szerep jut a nehézségek megoldásában, nem csak egy sima rablófeleség.

worsi P>!

Az uraság olyan mérges lett, hogy a parókájából potyogni kezdtek a hajcsigák.

111. oldal (Hogyan leplezte le Rumcajsz és Manka Vermest, az erdőfelügyelőt)

imma P>!

Minden reggel, miután Rumcajsz és Csibészke fölkeltek, Manka megforgatta a fenyőgallyakat az ágyakon, mert a puha fekhely nyomja a rabló derekát. Aztán a tűzhelyen szederlevélből keserű teát főzött, s a hamuban makklisztből lepényt sütött. Ízletesebb reggelit egy rabló meg sem eszik.

Kapcsolódó szócikkek: Csibészke · Manka · Rumcájsz
worsi P>!

A fogdában annyi fény volt csak, amennyi egy légy szárnya alatt elfér.

109. oldal (Hogyan leplezte le Rumcajsz és Manka Vermest, az erdőfelügyelőt)

imma P>!

– Ha te, Böske, nem jelensz meg a lóversenyen, abból világra szóló botrány lesz.

Kapcsolódó szócikkek: Erzsébet királyné
worsi P>!

Az egyik szabó odakiáltotta a polgármesteréknek, vajon nem akarják-e, hogy ebből a nagy szégyenből bekecset szabjon nekik.

102. oldal (Hogyan került a lakodalomba Manka és a tündér)

worsi P>!

– Riadó! – kiabált Füttyös bíró az őrszobán, mire a hajdúk az asszonyok nyomába eredtek.
Rájuk támadtak mogyorófa pálcáikkal, de az asszonyok is a hajdúkra a csípős nyelvükkel. Egyenlőtlen harc volt.

110. oldal (Hogyan leplezte le Rumcajsz és Manka Vermest, az erdőfelügyelőt)

Zseraldina>!

És igyekezz, mert holnapután lakodalom lesz nálunk- lármázik a töltésen Tuskó polgármester.

worsi P>!

Az uraság atlaszselyem nadrágban a földre esett, még franciául is elfelejtett ijedtében.

59-60. oldal (Hogyan gyújtotta meg Manka a császár pipáját)

worsi P>!

A zegernye-hegyi banyák a Zegernye-hegy alatti kenderszárítóban laktak. Egy banya olyan csúf volt, mint hét banya együttvéve, olyan veszekedős, mint tizennégy együttvéve, és olyan álnok, mint az egész világ.

47-48. oldal (Hogyan készített a grófnő innivalót Mankának)