Mi ​volt – holnap? 0 csillagozás

V. Melentyev: Mi volt – holnap?

Nyírfák és vadrozmaringok illata árad a tavaszi tajga felett, amikor a kis Vaszja felébred ötven éve tartó álmából. Sízés közben ugyanis beleesett egy gödörbe, nem kapott időben segítséget, a szél behordta hóval, ő elaludt, megfagyott, és csak ötven év múlva, 2005-ben éledt fel. Ötven év alatt nagyot változott a világ, a tajgát átszelő pompás utakon, „elektronkák” és „atomkák” – elektromos és atommeghajtású autók – közlekednek, felette helikopterek röpülnek, Vaszja osztálytársai meg deres hajú nagypapák lettek. Az ötven évet átaludt Vaszja ámulva nézi az új világot, melynek megismerésére nem egyedül, hanem Buksival, az örök talajfagy korában a tajga földjébe befagyott és most vele együtt fölébredt barátságos mammuttal indul el. Önkéntes kalauzuk is akad, a kedves, szőke Lena személyében, akit a regény végére még Buksi is őszintén megszeret.

Eredeti cím: 33 марта. 2005 год

Eredeti megjelenés éve: 1957

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Ifjúsági kiskönyvtár

Móra, Budapest, 1960
266 oldal · puhatáblás · Fordította: Nikodémusz Elli · Illusztrálta: Csergezán Pál