Királynők ​vendége voltam 9 csillagozás

V. Kulcsár Ildikó: Királynők vendége voltam

Kedves Olvasó! Nem mesekönyvet tart a kezében – a borítón látható gyönyörűséges királynő ellenére –, inkább egy sok humorral fűszerezett interjúkötetet. A Nők Lapja népszerű újságírójával, V. Kulcsár Ildikóval bebarangolhatja a világot, találkozhat királynőkkel, fejedelemasszonyokkal, királyokkal – Spanyolországtól Indiáig, Dániától Japánig –, közben együtt sírhat-nevethet az Önhöz hasonló gondokkal küszködő szerzővel. Aki a csupa arany palotákban sem tudja elfelejteni, hogy „honnan jött” és milyen nagycsaládos vircsaft várja otthon…

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Nők Lapja Műhely Central Médiacsoport, Sanoma

Sanoma, Budapest, 2005

V. Kulcsár Ildikó: Királynők vendége voltam

Engem sajnos a hideg lel attól a stílustól, amit a szerző képvisel. Modoros, bűbájoskodó, negédes, miközben ki-kisziszegnek a csupa mosoly és kacagás mondatok mögül az előítélet és a sznobéria kicsi kígyói. Léteznek a magyar nyelvben olyan szavak, amelyektől én szeretek minél messzebb futni, VKI pedig rendre ezekkel a szavakkal szereti kifejezni magát. Pont azt kaptam, amire számítottam, sajnos. Jobban örültem volna több történetnek és kevesebb önfényezésnek és szereplésnek.

V. Kulcsár Ildikó: Királynők vendége voltam

Kellemesen megírt riportkötet, olvasmányos, kedves. Fél csillagot hozzátett a Nők Lapja iránti nosztalgiám is. Valamikor nagyon szerettem olvasgatni… talán nem is az újság változott meg, csak a világ: internet mellett már nem annyira izgalmas egy-egy bepillantás az ismeretlen Dániába, Spanyolhonba stb. spoiler

Amapola P>!

– A termékenység szimbólumai, lingamnak hívják őket – magyarázzák később. – Bő termést és gyermekáldást hoznak a vidékre.
Rögtön elképzelem, mi szólnának hosszúperesztegi szomszédaim, ha felállítanék egyet a kertünkben, hogy jól teremjen a paradicsom…

Amapola P>!

Indiában mindenféle vallás és ideológia elfér egymás mellett. Nem akarok hinni a szememnek, amikor a Gandhi parkban megpillantok egy Lenin-szobrot, nyakában friss virágból font koszorú.

mokata I>!

Elvitt minket Helsingörbe, pontosabban a kronborgi kastélyba – e kastély teraszán jelenik meg Shakespeare Hamletjében a dán király szelleme…

Kapcsolódó szócikkek: Helsingør
mokata I>!

Eszembe jut Önről Mark Twain Koldus és királyfijából a királyfi, aki szenvedett a koldusgúnyában, de közben élvezte a szegénységgel járó szabadságot.

Pernilla>!

– Olyasféle gondokról beszél, mint bármelyik otthoni barátnőm. De közben Ön mégiscsak királylány…! Soha nem jut eszébe a hajdani kambodzsai királyok szédítő gazdagsága?
– Nem, mert nem érdekel! Én a jelenben élek, semmi értelme a múlt visszasírásának.. Számomra a gyerekeim jelentik a gazdagságot. A hazám szegény, de bízom abban, hogy a sorsunk – előbb-utóbb – jobbra fordul. Nemrégiben gondolkodtam azon, hogy az ember életében minden nap ajándék. Tehát igenis meg kell találnunk a percek szépségét is! A hitem sokat segít nekem, hiszen a buddhizmus önuralomra, lelki békességre tanít. Apám minden reggel és minden este imádkozik a népéért… Szóval én a sok keserves év alatt megtanultam, hogy ne látsszon rajtam a bánat – nem tartozik a külvilágra! –, és tudatosan őrzöm, őrizni fogom a mosolyomat.

150. oldal, VII. fejezet - Kambodzsa