Fiús ​anyák kézikönyve / Lányos apák kézikönyve 6 csillagozás

Nagymamáknak, anyósoknak is / Nagypapáknak, apósoknak is
V. Kulcsár Ildikó: Fiús anyák kézikönyve / Lányos apák kézikönyve V. Kulcsár Ildikó: Fiús anyák kézikönyve / Lányos apák kézikönyve

Különös ​könyvet tart a kezében kedves Olvasó. V. Kulcsár Ildikó két könyvet írt egy kötetben. Az egyiket fiús anyáknak, nagymamáknak és nem utolsósorban anyósoknak, a másikat lányos apáknak, nagypapáknak és apósoknak szánja. A Nők Lapja egyéni hangú szerzője – nemcsak újságíró, tanár, családi mediátor, hanem ötgyerekes anyuka is, aki már négy kisfiú és egy kislány unokával dicsekedhet – a szülő-gyerek kapcsolatról, az éltető vagy fojtogató szeretetről, a generációk harcáról és vágyott békéjéről mesél a tőle megszokott humorral és szomorkás mosollyal. A Magyar Köztársasági Érdemrend Lovagkeresztjével kitűntetett szerző hiába készített számtalan interjút neves-ismert emberekkel, sőt, koronás főkkel is, elsősorban a hétköznapi emberek iránt érdeklődik. Az foglakoztatja, hogy miként tesszük egymást boldoggá-boldogtalanná, és hogyan lesz a család védelmet adó menedék vagy földi pokol.
Elolvastam V. Kulcsár Ildikó könyvét, és napsugarassá vált a világ, írta a Kossuth-díjas költő,… (tovább)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Nők Lapja Műhely Central Médiacsoport, Sanoma

Sanoma, Budapest, 2013

bonnie9 P>!
V. Kulcsár Ildikó: Fiús anyák kézikönyve / Lányos apák kézikönyve

V. Kulcsár Ildikó: Fiús anyák kézikönyve / Lányos apák kézikönyve Nagymamáknak, anyósoknak is / Nagypapáknak, apósoknak is

Anyunál volt kölcsönkönyv, és a könyvtárban véletlenül megláttam – hát fiús anyaként megpiszkálta a kíváncsiságom, na.
Fiús anyák:
Természetesen először az engem is érintő résszel kezdtem. A bevezető szimpatikus volt. Kerek perec megmondta, hogy ezzel a könyvvel nem a tökéletes anyákhoz szól, így ők tegyék is le nyugodtan. Bevallom, anyaként és pedagógusként egyaránt van bennem egy kis fenntartás azokkal kapcsolatban, akik teljesen tökéletesnek látják magukat és gyermeküket. Én azt gondolom, nincs tökéletes szülő, és tökéletes gyermek sem. Vannak szerető, óvó, jóakaró szülők – egyénenként különböző nevelési elvekkel, hozott és szerzett mintákkal –, akik a gyermeküket boldognak, kiegyensúlyozottnak és sikeresnek szeretnék látni. Ennek érdekében pedig tudásuk, ösztöneik és legjobb belátásuk szerint igyekeznek jó szülők lenni. Az eredményt pedig azt gondolom, gyermekünk mondhatja majd meg, mikor maga is szülővé, majd nagyszülővé válik.
A könyv „kék” fejezetei innentől egyrészt életképekből, másrészt olvasói levelekből állnak minden korosztályból. A legkevesebb a kisfiúkról (ami most engem leginkább érdekelt volna), inkább több kamasz és még több „felnőtt férfi”. A példákról csak szeretném hinni, hogy erősen kisarkítottak, túlzások, de tudom, hogy léteznek, magam is többször láttam ilyeneket. Tipikusan azok az esetek, ahol törölném képen anyukát, hogy térjen már észhez. De így csak csendben puffogtam magamban. Tény, a könyvnek nem titkolt célja volt az elrettentő példák tálalása, a szerző ezeket a történeteket maga is görbe tükörnek szánta. Akadt azért néhány, ahol anyuka helyett a „kicsifiú és kedves párja” érdemelte volna ki a fejmosást. És magam is meglepődtem, mikor egy-két menyben magamra ismertem. Elgondolkodtató, feleszmélő pillanatok.
Azért merem remélni, hogy a könyv nagy részét kitevő eseteket sosem fogom elkövetni. Írtózom a „mama pici fiacskája” és „a menyem csak szörnyeteg lehet” esetektől. Gyűlölnék ilyen lenni. Szeretném hinni, hogy jó leszek. Nem tökéletes, de a tőlem telhető legjobb. Nekik legjobb. Tudhatom? Nem. Remélhetem? Szívemből.
Az utolsó olvasói levél egy fiú tollából eredt. Ha valaki egyik történetben sem talált senki és semmi ismerőset, szerintem ez a levél akkor is szíven üti.
Lányos apák:
A szerkezeti felépítés tökéletesen egyezik a párjával, eltérés inkább tartalmilag van. A történetek számomra – néhány kivételtől eltekintve – sokkal kedvesebbek, vagy legalábbis kevésbé bosszantóak voltak. Azt kell gondoljam, sokkal könnyebb lányos apának, mint fiús anyának lenni. Sajnos anyósomat már nem kérdezhetem meg. De apuval jó lenne egyet beszélgetni.

Adrinéni>!
V. Kulcsár Ildikó: Fiús anyák kézikönyve / Lányos apák kézikönyve

Volt benne pár érdekes, tanulságos vagy kedves történet,de összességében annyira nem voltam elájulva tőle.

Zsuzsanna_Hernádi>!
V. Kulcsár Ildikó: Fiús anyák kézikönyve / Lányos apák kézikönyve

Helyes, kedves, olvasmányos, életszagú. Csak amit vártam :)