Figyeljetek, ​feleségek! Figyeljetek, férjek! 5 csillagozás

V. Kulcsár Ildikó: Figyeljetek, feleségek! Figyeljetek, férjek!

Különös könyv. Az egyik felét nőknek, a másik felét férfiaknak ajánlja a szerző, aki most is – éppúgy, mint korábbi köteteiben – az emberi kapcsolatokat vizsgálja kitartó érdeklődéssel. Mit vár egymástól férfi és nő? Meddig tart a szerelem? Van-e hűség? Lehet-e tartós a boldogság? Van-e jövője a házasságnak? Sírás-nevetés, elfogadás-tiltakozás, belenyugvás-felháborodás, az érzelmek széles skáláját járja be az olvasó, miközben megismeri a kötetben megszólalók sorsát, és előbb-utóbb magára ismer… V. Kulcsár Ildikó, a Nők Lapja népszerű újságírója természetesen nem tagadja meg önmagát: még a drámai, provokatív történetekből is kicsillan a szerző megbocsátó humora.

Sanoma, Budapest, 2009

V. Kulcsár Ildikó: Figyeljetek, feleségek! Figyeljetek, férjek!

A könyv elolvasása nem elengedhetetlen, de szükséges. Tanácsaival, a mások által elmesélt élethelyzetek átgondolásával alkalmassá tehet bennünket arra, hogy kicsit jobban eligazodjunk a szövevényes párkapcsolat útvesztőiben. „Pályakezdőknek” megfontolandó útmutató!

Miestas
V. Kulcsár Ildikó: Figyeljetek, feleségek! Figyeljetek, férjek!

Hát Hölgyeim és Uraim, ez igen tanulságos könyv minden korosztály számára, akár van párja, akár nincs, akár volt, akár lesz.

Valóban igaz, az élet írja a legszebb és legrondább történeteket is. V Kulcsár Ildikó riportkönyve nagyon jó példa erre.

Remélem elnézi nekem a szerző, hogy röviden idézek a könyv előszavából, mert ki más is mondhatná el hitelesebben miről is szól ez a könyv, mint Ő maga. Nagyon nem is kell kommentálnom, csupán meleg szívvel ajánlanom minden hasonló beállítottságú embernek,mint én vagyok,- aki a más kárán igyekszik tanulni nem a sajátján-,hogy olvassa V. Kulcsár Ildikót.

… mert a boldogság bizony családi vállalkozás , ezt nem én állítom- legfeljebb egyetértek az állítással-, hanem Edward Diener, amerikai pszichológus, aki dr. Happines néven vált ismertté. Ő közel huszonöt éve kutatja az emberi boldogság forrásait, és nemrégiben arra a „ végeredményre” jutott, hogy a boldog emberek döntő többsége erős családi és baráti kötelékben él. És a házasságban élők boldogabbak az egyedülállóknál!
Ha huszonöt évi kutatás után nem a gazdagságot, a szépséget, a tanultságot vagy a magas IQ-t jelöli meg a boldogság legfőbb forrásaként, hanem a családot, akkor tán érdemes lenne jobban figyelnünk ( vigyáznunk)arra, hogy ne csak megszerezzük, de meg is tartsuk a férjünket, feleségünket, társunkat, párunkat, kedvesünket.

E kötetben a család megtartásának, a szerelem a szeretet megőrzésének lehetőségeit próbálom körüljárni. …Kérlek kedves Ólvasóm, nyitottam indulj velem az útra-amelynek során beleláthatsz számtalan család életébe, boldog és boldogtalan kapcsolatokba, és arra különösen kérlek, hogy ne ítélkezz, és ne botránkozz meg semmi! Hiszen férfi és nő között minden (és mindennek az ellenkezője is) megtörténhet . V. Kulcsár Ildikó "

pazma
V. Kulcsár Ildikó: Figyeljetek, feleségek! Figyeljetek, férjek!

Elgondolkodtató történetek a mindennapi élet nehézségei és szépségről.Nincs előre ismerhető sorsok, néha a véletlenek, néha az indulatok vagy akarat (hiánya) formálja a sorsunk.

Miestas

… mert a boldogság bizony családi vállalkozás, ezt nem én állítom – legfeljebb egyetértek az állítással –, hanem Edward Diener, amerikai pszichológus, aki dr. Happines néven vált ismertté. Ő közel huszonöt éve kutatja az emberi boldogság forrásait, és nemrégiben arra a „végeredményre” jutott, hogy a boldog emberek döntő többsége erős családi és baráti kötelékben él. És a házasságban élők boldogabbak az egyedülállóknál!
Ha huszonöt évi kutatás után nem a gazdagságot, a szépséget, a tanultságot vagy a magas IQ-t jelöli meg a boldogság legfőbb forrásaként, hanem a családot, akkor tán érdemes lenne jobban figyelnünk (vigyáznunk) arra, hogy ne csak megszerezzük, de meg is tartsuk a férjünket, feleségünket, társunkat, párunkat, kedvesünket.

E kötetben a család megtartásának, a szerelem a szeretet megőrzésének lehetőségeit próbálom körüljárni. … Kérlek kedves Olvasóm, nyitottam indulj velem az útra – amelynek során beleláthatsz számtalan család életébe, boldog és boldogtalan kapcsolatokba, és arra különösen kérlek, hogy ne ítélkezz, és ne botránkozz meg semmin! Hiszen férfi és nő között minden (és mindennek az ellenkezője is) megtörténhet. V. Kulcsár Ildikó

előszó

Gólyanéni

…ki a csuda vágyakozik olyan terített asztal után, amiről már mindent megkóstolt?

Gólyanéni

…a hűség szabadságot jelent. Tudja, miért? Mert, ha nem azt kell lesned, hogy a társad megcsal-e, vagy mikor hódítja el valaki más, akkor rengeteg energiád szabadul fel.