Hófehérke 22 csillagozás

V. Kubašta: Hófehérke V. Kubašta: Hófehérke V. Kubašta: Hófehérke

Hófehérke a gonosz királynő ítélete elől menekülve a hét törpe házában lel menedékre, de a királynő rátalál. Vajon túléli-e a lány, hogy beleharap a mérgezett almába? A legismertebb népmesék a világhírű cseh grafikus, Vojtěch Kubasta különleges hangulatú háromdimenziós mesekönyveiben születnek újjá.
Bőre fehér, mint a hó, az ajka piros, mint a vér, a haja pedig fekete, akár az ében. Nem más ő, mint a világszép Hófehérke. A gonosz királynő halálos ítélete elől menekülve az erdő mélyén rátalál a hét törpe házikójára. Össze is barátkozik velük, de a királynő hiúságból tovább üldözi. Vajon túléli-e Hófehérke, hogy beleharap a mérgezett almába?

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Klasszikus térbeli mesék Móra

Artia, Prága, 1975
18 oldal · keménytáblás

Kek P>!
V. Kubašta: Hófehérke

A másik gyerekkori ki-be hajtogathatósunk a Csipkerózsika mellett. Nagyon-nagyon szerettük.

MissWenut>!
V. Kubašta: Hófehérke

Ezt a mesekönyvet nagyon szerettem, nagy kár, hogy én olyan gyerek voltam, aki mindent széttört, szétszerelt, eltépett, összegyűrt, összefirkált, megrágott… így sajnos csak maradékai vannak meg a könyvnek. de szerintem egy kincs.

Aurore>!
V. Kubašta: Hófehérke

Gyönyörű könyv. Amolyan „igazi mesekönyv”. Kiskoromban számtalanszor elolvastam, valódi sláger volt. Főleg a törpék, amikor azt éneklik, „Habka jó, habka jó, habka jó!”. (Családi poén.) Szóval imádtam.

szeretemakönyveket>!
V. Kubašta: Hófehérke

Jajj de imádtam kiskoromban ezeket a kihajthatós mesekönyveket… igazi unikum volt akkoriban…sajnos már nincs meg…

Luyze P>!
V. Kubašta: Hófehérke

„Ki evett a tányérkámból? Ki ivott a pohárkámból?”
birtokháborítás! :) Megsajnálás, segítségnyújtás, irigység, önzés, hiúság.. hm lehetne még sorolni az itt felmerülő tényeket, mennyire nem meseszerű így..
Szerencsére ez is egy mese, és jópofa. Azért még tovább komolykodva, vajon milyen következtetéseket lehetne levonni már a gyerekről aszerint, hogy megijed egy mesétől, vagy nem gondol bele és élvezi.. felnőtt korra vajon van-e egy vonal, hogy milyen lesz, vagy szanaszét ágazunk, ezen néha elgondolkodtam már

Ez a kihajtogatós mozgatható figurás mesekönyv megoldás nagyon tetszik (és igen odaírom az összeshez, mert téényleg)

Katherine_Grey>!
V. Kubašta: Hófehérke

Elég annyit írni róla: i g a z i üvegkoporsó volt benne….
Gyerekkorom óta imádom.

Luca87 I>!
V. Kubašta: Hófehérke

Nagyon szerettem, máig itt van a polcon. Akkor hagytam abba a húzogatható elemek húzogatását, amikor minden óvatosságom ellenére elszakadt a törpék alatt a pad, és már nem lehetett húzogatni. De ezt még egyszerűen nézegetni is szuper volt. Nagyon furcsa élmény volt viszont pár éve a Duna Plázában a Mackókiállításon viszontlátni egy vitrinben, mint régi játékot. Pedig nem is vagyok öreg!

CarmenV >!
V. Kubašta: Hófehérke

Egyszerűen imádom a Kubasta mesekönyveket.
A kidolgozás csodálatos és a mozgatható, vagy éppen csak kiugró részek nagyon szuperek, kicsinek úgy fogtam mint a hímes tojást :D
Mondjuk nekem az újak nem tetszenek mert a címmel nagyon elrontották… :/ Mintha egy iskolás gyerek egy vignetta lenne rajta, csak véletlen nem az került rá, hogy Kis Piroska 2.A,irodalom, hanem egy cím….
Nekem kicsiként a Tükrös volt meg, de idén sikerült megvenni egy régebbi darabot is :) Sajnos nem volt túl nagy becsben és itt ott szakadt és szerintem egy plusz lap is van benne egy kitépett figura helyett, de mindegy :) Már az enyém :)
Alig várom, hogy minden dolgom a helyére kerüljön és ezek szépen felkerüljenek a polcomra :)

pingvin1>!
V. Kubašta: Hófehérke

A történet lerövidített, de maga a képeskönyv kivitelezése nagyon szép, gyermekeim sokat nézegették, mivel nem sok ilyen jellegű könyvük volt :-))