Csipkerózsika 28 csillagozás

V. Kubašta: Csipkerózsika V. Kubašta: Csipkerózsika V. Kubašta: Csipkerózsika

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Klasszikus térbeli mesék

Móra, Budapest, 2019
12 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634861911 · Illusztrálta: V. Kubašta
Artia, Prága, 1984
12 oldal · puhatáblás
Artia, Prága, 1979
12 oldal · keménytáblás

chhaya P>!
V. Kubašta: Csipkerózsika

Gyerekkorom kedvenc térbeli meséje (csak akkor még nem ismertük ezt a kifejezést :D). Imádtam a mozgatható figurákat, jól elvoltam vele.

schesztiஐ P>!
V. Kubašta: Csipkerózsika

A múltkor teljesen véletlenül megláttam a könyvesboltban, hogy újra kiadták ezeket a térbeli mesekönyveket, ráadásul jóval többet, mint amennyit én ismertem, illetve mint ami nekünk megvolt, úgyhogy persze azonnal ezt választottam egyik ajándékkönyvnek, amit viszünk rokonlátogatóba. :)
Gyerekkoromban is imádtam kihúzigálni a lapszéleket – hogy előbukkanjon a gonosz öreg tündér, hogy a királyfi odahajoljon megcsókolni az alvó Csipkerózsikát :D –, és most újra ugyanazzal a lelkesedéssel olvastam.
Nagyon le van rövidítve, de megértem, hogy egy ekkora mesekönyvbe csak ennyi fért. És a „tálalás” miatt így is tökéletes! :)))
Meg kell majd nézegetnem a többi ilyen térbeli mesekönyvet is! :DD

Kek P>!
V. Kubašta: Csipkerózsika

Megvolt nekünk. Rongyossá hajtogattuk, annyit nyitogattuk.

Coffee I>!
V. Kubašta: Csipkerózsika

Nagyon aranyos könyv, mondjuk némelyik oldalnál @Lilkó-t jobban lekötötték a mozgó, kiálló képek, mint a mese. :-) Szeretem az olyan könyveket, amelyek valamilyen formában „életre kelnek”, úgyhogy 5-ből 5 csillagos. :-)

Reelka>!
V. Kubašta: Csipkerózsika

Gyerekkorom egyik kedvenc mesekönyve volt ez, még édesapámé volt ez a könyv, ő is gyerekként kapta. Most pedig az én kisfiamnak meséltem belőle. Megette már az idő vasfoga, de a mese varázsa még most sem tört meg :) A gyönyörű térbeli rajzok pedig csak fokozzák a hatást…

CarmenV>!
V. Kubašta: Csipkerózsika

Imádtam az ilyen térbeli könyveket, és megdöbbentő hogy 8-10.000ft körül adják most őket néha eléggé megviselt állapotban O.O bár tény hogy jók és ha valaki megbecsülte a mai napig csodálatosak, de durva milyen áron cserél gazdát. Néha még vadászom a többi darabjára :) van olyan amit nem ismertem de az a legjobb ha a régi kiadás kerül a kezembe :)
Emlékszem hogy nagyon nagy szó volt egy ilyen Könyv :)

Kiskópé P>!
V. Kubašta: Csipkerózsika

Nincs fülszövege, ezért rákerestem, hogy mégis miket írnak Csipkrózsikáról (nem azért, mert nem ismerem, hanem kíváncsiság.. erre tessék mit találtam)
„A Csipkerózsika egy ismert tündérmese. Legismertebb változatát a Grimm fivérek adták ki 1812-ben a Gyermek- és családi mesék című gyűjteményükben. Az Aarne-Thompson – féle folklórbesorolásban 410 Csipkerózsika-típusú mesét találunk.”

Az tény, hogy mintha én is már több változatot hallottam volna, de hogy 410 :o jesszus..
Néha jó lenne, csak aludni és nem érzékelni semmit, néha meg pont azt érzem, hogy csak átaludtam az életem egy részét..hm hol a királyfi, aki felébreszt :D
És tessék miből alakult a bonyodalom, az életben is néha nagy kihívás, kit hívj el az esküvőre, ne sértsd meg, ki számít, ki nem … méghogy mese.. na
Ez a kihajtogatós mozgatható figurás mesekönyv megoldás nagyon tetszik (és igen odaírom az összeshez, mert téényleg)

vudura06>!
V. Kubašta: Csipkerózsika

Még anyukámé volt a könyv. Kicsi koromba sokat meséltek belőle és most ahogy pakolgattam a polcomon a kezembe akadtt. Még mindig ugyan olyan varázslatos. :)

Felixa P>!
V. Kubašta: Csipkerózsika

Örök klasszikus csodálatos kivitelezésben. A mese szépségét izagalmassá teszik az oldalakon mozgatható figurák. Gyermekkorom kedvence.