A ​pelikán, aki olyan kapzsi volt 3 csillagozás

V. Kiss Orsolya: A pelikán, aki olyan kapzsi volt

Ricsi a pelikán, Londonban a Szent Jakab parkban lakik és a kapzsi viselkedéséről híres. A pelikánok minden délután friss halat kapnak a gondozójuktól Tomitól. Egy nap Ricsi félretúrja a többi pelikánt és az összes halat ő eszi meg egyedül. Emiatt a pelikánok másnap nem engedik Ricsinek, hogy egyetlen halat is egyen. Ricsinek tehát magának kell eledelt szereznie és ezért megpróbál ételt lopni a többi madártól, megpróbálja őket félretúrni. Ricsi hamarosan rájön, hogy a kapzsi viselkedése mindenkit felbosszant a parkban. Rájön, hogy ha nem akar magányos maradni meg kell változnia.

Álomgyár, Budapest, 2014
24 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155252617 · Illusztrálta: Bihari Beatrix-Renáta

Ninácska P
V. Kiss Orsolya: A pelikán, aki olyan kapzsi volt

Szeretem az ilyen aranyos, bájos, imádni való, kedves illusztrációkkal tarkított mesekönyvet, az egyetlen – amit majdnem mindegyik mesekönyvnél sajnálok –, hogy rövid.
Számomra is érdekes, hogy a pelikánt Ricsinek hívják, de ettől még remek tanmese ez.

dianna76 P
V. Kiss Orsolya: A pelikán, aki olyan kapzsi volt

A könyv maga tetszetős. Aranyosak az illusztrációk, szépek a színek, s a szöveg, a történet sem rossz. A mese a falánkságról, a torkosságról szól. Ricsi (elég fura név egy pelikánnak) képes mindenkin keresztülgázolni az ennivalóért. A történet végén rájön, hogy a barátság mindennél fontosabb. Azért az a szöveg szerintem túlzó, hogy inkább éhezik, csak legyenek barátai. Azért annyira éhezni sem jó!! Bár az kétségtelen, hogy minden falat jobban esik társaságban, mint egyedül.
Kicsi gyerekek szerintem élveznék ezt a könyvet.

Uzsonna
V. Kiss Orsolya: A pelikán, aki olyan kapzsi volt

Kedves és tanulságos mese Ricsiről, a pelikánról, aki rájön, hogy változtatnia kell a viselkedésén ill. értékrendjén. Aranyosak a rajzok is.