Egy ​sötétebb mágia (Egy sötétebb mágia 1.) 176 csillagozás

V. E. Schwab: Egy sötétebb mágia

A mágikus apokalipszis után több részre hasad az univerzum. Kell herceg egy különös utazó, egy antari, aki képes eljutni az egymástól elzárt világokba: Szürke, Vörös és Fehér Londonba. Ezek a városok akkor sem különbözhetnének jobban, ha más-más földrészen lennének, de igazából nem földrajzi távolság van köztük, hanem dimenzióbeli.

A trilógia első kötetében Kell herceg Vörös London vidám színekkel teli utcáit gyakran elhagyja Szürke London bűnözés fertőzte sikátoraiért és Fehér London hideg sivárságáért. Mágikus képességét sokan irigylik, miközben üzeneteket szállít a világok között. Egyik útja során veszélyes kalandba bonyolódik, és egy sötét mágia fenyegetésével kell megküzdenie. A pusztító erő abból a Fekete Londonból származik, melyet védekezésképp elzártak a mindörökre az emberi létezés terei elől. Kell nem menekülhet a gonosz hatalmától, de szerencsére társa akad a küzdelemben: a Szürke Londonból származó fiatal tolvaj lány, Lina.

Eredeti mű: V. E. Schwab: A Darker Shade of Magic

Eredeti megjelenés éve: 2015

446 oldal · ISBN: 9786155535789 · Fordította: Sámi László
446 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155535727 · Fordította: Sámi László

Kell Maresh · Szelina Bard (Lina) · Rhy Maresh · Barron

Vörös London · Fehér London · Szürke London

V. E. Schwab: Egy sötétebb mágia

Varázslatos, sötét, kellően humoros. Ha tudtam volna, hogy ez a könyv ennyire jó, nem halasztottam volna ennyi ideig, hogy elkezdjem. Kicsit tartottam a hype-tól, de hatalmas megkönnyebbülés, vagyis le vagyok nyűgözve. Az Egy sötétebb mágia, sötét varázslatokkal teli, mágiában gazdag, hangulatos olvasmány. Egy kicsit nehézkesen indult, de nem kellett sokáig várnom, hogy beszippantson a könyv hangulata, varázslatos világa.
Ha nem szeretném a fantasy műfajt, ez a könyv mindenképpen megszerettette volna velem. A világfelépítés egyszerűen pazar és egyedi. Tetszett a négy, különböző színnel jelölt, párhuzamos Londonok világfelépítése és azok leírása.
A vizuális írásmódnak (és persze a jó fordításnak) köszönhetően nem könnyű félretenni a könyvet, amit szó szerint nagyon jó volt kézbe venni. Már csak azért is, mert egyszerűen kifogástalan volt a könyv minősége. A könyv felénél és a végénél is lazán lehetett olvasni a bal oldali lapok, utolsó szavait, anélkül, hogy az szét akart volna esni.
A karaktereket nagyon szerettem. Mit szerettem? – Imádtam.
Az ilyen női karaktereket bírom a legjobban. Lina nagyon belevaló, vagány tolvajlány. Bírtam, hogy karakán és a fiús stílusát, ahogy annak okát is. Azt gyanítom, hogy vele kapcsolatban lesznek még hatalmas meglepetések. Már önmagában egy nagy meglepetés volt számomra. Főleg, ami kiderült róla a végén.
A főhőst szintén nagyon megkedveltem. Ő egy antari, akinek a vére mágikus képességekkel bír, ezért képes átjárni a világok között és képes manipulálni a négy őselemet. Ő a királyi családban nőtt fel, de nem érzi magát a család tagjának.
Amikor ők ketten találkoznak, akkor kezdődik a nagy kaland és valóban beindul a történet. Rhy-ról szerettem volna egy kicsit többet megtudni és némi romantikát elviseltem volna, spoiler de anélkül is jól elvoltam.
Összességében izgalmas és magával ragadó olvasmány, remek világfelépítéssel, szerethető szereplőkkel, és nagyon erős főgonosz(ok)kal. Sok fantasy történet nálam ennél a pontnál hibádzik.
Bízom benne, hogy a kiadó hozza a sorozat többi részeit is, mert ennek a mágiának nagyon nehéz ellenállni.

AniTiger MP
V. E. Schwab: Egy sötétebb mágia

Véres, izgalmas, erőszakos és összetett történet, aminek borzasztóan jó a világfelépítése. spoiler Voltak benne meglepő dolgok – például: a kétszínű szemek, a vérmágia, de Kell kapcsolata a királyi családdal is érdekes volt. Imádtam az enyves kezű Linát és a folyton a homlokát ráncoló Kellt is. Tök jó páros, szeretem az ennyire eltérő mentalitású emberek egymásra utaltságát a regényekben.

Amúgy azt mondták nekem, hogy az írónő Vicious-sorozata jobb, de a könyv elolvasása után csak egy kérdésem van: Ennél hogyan?! :DD
Nekem abszolút hozta a borítótól, a címtől, a fülszövegtől elvártakat és még többet is. Igazi magával ragadó, okos történet, ami képes fenntartani az olvasó figyelmét. Nem egyszer ébredtem arra, hogy a könyvvel – a történéseivel, a szereplőivel – álmodtam, persze nem álmodtam tovább (…sajnos…), de rég volt már, hogy ennyire foglalkoztatott egy történet.

A befejezése egyszerre volt szép és szomorú számomra, mert hiányozni fog ez a néhány zsivány a következő részig! Vörös London tetszett a legjobban, azt hiszem, hogy élvezném ezt a mágiától pezsgő életet, de érdekelne, hogy mi van Londonon túl. Szelina Bard egy igazán szimpatikus, erős csajszi, öröm lenne vele kalandozni tovább. ^.^ Alig várom a folytatást!

Rajongás a blogon:

446 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155535727 · Fordította: Sámi László
Mrs_Curran_Lennart P
V. E. Schwab: Egy sötétebb mágia

Ez egy jó kis urban fantasy volt, a javából. Igazán egyedülálló történet sok-sok kalanddal és mágiával. A romantikus szálat cseppet sem hiányoltam belőle és a Young adult jelzőt is levenném. Kell nem egy tini, komoly húszéves fiatalember, akinek feleősségteljes munkája van. Mégha szeret is stiklizni. Lináról pedig a Pokoli balhé Thanija jutott eszembe. A cserfes tolvajlány, aki mindenkinek útban van, nélküle Kellnek mégsem sikerülne megmentenie a királyságát.
Annak pedig kimondottan örülök, hogy az írónő szépen lezárta a történetet, bár hőseink útjai nyílván még összefutnak, de az egy másik kaland lesz.
Jó stílus, pörgős cselekmény, kedvelhető szereplők. Más nem is kell.
Várom a folytatást.

vikcs P
V. E. Schwab: Egy sötétebb mágia

A könyv eleje nagyon nehezen indul és kicsit tömör, nehéz a szöveg is, többször is vissza kellett olvasnom, hogy megértsem, hogy most akkor mi van?! De tény, hogy kellett ez a kis bevezető, hogy egyáltalán tudjuk, hogy miről is fog szólni a történetünk. A történetet E/3-ban olvashatjuk, Lina és Kell szemszögéből, valamint néha van egy-egy betekintés egy külső személy gondolataiba is. Az írásmódot ismét csak dicsérni tudom, mivel alig tudtam letenni a könyvet, annyira magával ragadott a világ, és vártam mi lesz a történet kimenetele.
Ami miatt mégsem tudok nyugodt szívvel teljes 5 csillagot adni rá, az azért van, mert nekem végig valami hiányzott.
Ettől függetlenül nagyon jó könyv volt, és várom a folytatását, mert őszintén, fogalmam sincs, hogy ezután mi fog történni, hiszen attól, hogy ez egy első része volt a trilógiának, teljesen lezárt történetet kaptunk, szóval ne féljetek belevágni.

Bővebben a blogomon: http://konyvmaniablog.blogspot.hu/2017/04/v-e-schwab-eg…

Deziréé
V. E. Schwab: Egy sötétebb mágia

Emlékszem a megjelenésekor alig vártam, hogy olvashassam és most, miután elolvastam csupa pozitív dolgot tudok elmondani a történetről.
Olyan sok fantasy történetet olvastam már, de ehhez foghatót még soha. Nagyon tetszett az egész világ amelyet megismertem, izgalmas volt minden jelenet.
A főhősök nagy kedvenceim lettek.
El nem tudom képzelni milyen izgalmak várnak még ránk a folytatásokban, remélem hamarosan megtudhatjuk, mert ez így nem állapot, hogy csak még az első része jelent meg. Kell (igen Kell :D) a folytatás, amint lehet. :)

vIVIv
V. E. Schwab: Egy sötétebb mágia

Nagyszerű kezdőkötet V. E. Schwab tollából. A történet felvezetése lépésről lépésre történik, az írónő hagy időt az olvasónak megismerkedni mindhárom Londonnal, mielőtt igazán beindulnának az események. Sokszor majd leragadt a szemem, de olyan befejezéseket tudott kreálni némely fejezet végén, hogy egyszerűen muszáj volt továbbolvasni.
Kíváncsi vagyok mi lesz még a másik két kötetben, hiszen Fekete London még nem igazán került előtérbe, Fehér Londontól a hideg kiráz, Szürke London annyira nem rossz, Vörös London pedig egész érdekes. Holland-szálra is kíváncsi vagyok, mert vele nem tudtam zöld ágra vergődni.

deen
V. E. Schwab: Egy sötétebb mágia

Aki az elején egy kicsit nehezen fogadja be ezt a világot, le ne tegye! Én is így voltam vele, de aztán egyik pillanatról a másikra beszippantott és alig bírtam letenni. Érdekes a könyv alapötlete, a széthasadt univerzum a különböző párhuzamos világokkal, és különbözőségükkel. Kell-t egy kicsit nehezen kedveltem meg, de maga a karakter nagyon jó volt: talpraesett, bátor, helyén van a szíve, csak éppen hoz néhány rossz döntést, aminek vállalnia kell a következményeit. Lina sem az az igazán szerethető karakter, de ketten együtt nagyon jó csapatot alkotnak. A cselekmény egy ponton nagyon izgalmassá is válik, és végig nagyon gyorsan követik egymást az események. Nem tudtam volna rajta unatkozni, még ha akartam volna sem, annyira összetett és kalandos volt, nagyon jól felépített cselekményszállal, végigívelve a világokon. Ami ráadásként nagyon tetszett, hogy bármi lehetett volna a végkifejlet, egyáltalán nem skatulyázta be az írónő a saját szereplőit. Ajánlom mindenkinek, aki szereti a pörgős fantasy-t, egy nagy adag mágiával fűszerezve.

Niitaa P
V. E. Schwab: Egy sötétebb mágia

„Lehet, hogy nincs meg mindened, amire vágysz, de lefogadom, mindened megvan, amire valaha is szükséged lehet.”

Tyűha, ez a könyv egy jó nagy meglepetés volt! Az egyik legjobb példa arra, hogy nem szabad egy könyvet a borítója alapján megítélni! Bevallom, nem volt végig felhőtlen a viszonyom vele, az elején még eléggé felfelé szaladt a szemöldököm, de egyik pillanatról a másikra azt vettem észre, hogy beszippantott és elrepült a maradék pár száz oldal, majd csak éppen azért teszem le, mert dolgozni kell, s abban a tizenegy órás műszakban más sem járt a fejemben: mikor vehetem újra kézbe?
(…)
Nem lettem hatalmas, fanatikus rajongója, de ettől független merem ajánlani. Egy szó, mint száz: akik szeretik a fantasy-t azoknak ezt a könyvet olvasni kell. Kicsit véres, kicsit kalandos, de nincs benne túlzott dramatika, nincs benne klisék halma, s még szerelmi szállal sincs elrontva. Csak a színtiszta mágia és rossz döntések okozta következmények sorozata. Kíváncsian várom a folytatást.

A teljes értékelés itt érhető el: http://niitaabell.blogspot.hu/2017/06/v-e-schwab-egy-so…

Madama_Butterfly P
V. E. Schwab: Egy sötétebb mágia

Ez most kellett a lelkemnek, pont egy ilyen könyvre volt szükségem!
Az olvasásnál mindig fontos, hogy megfelelő időben a megfelelő könyv legyen az ember kezében. Ezzel a kötettel ilyen dilemma nincs, bármikor kezébe veheti az ember: érdekes, izgalmas és nem utolsó sorban humoros történet, klisémentes és egyedi sztorival.
Külön plusz pont jár a függővég mentes befejezésért, azért meg pláne, hogy ennek ellenére szívesen veszi a folytatást a kezébe az olvasó!

BreeS

Hűha!
Micsoda egy történet. Micsoda egy varázslatos könyv! Wow! Le vagyok nyűgözve.
Igen, tessék. Ne ítélj a borító alapján! Komolyan!
Megmondom őszintén, hogy ez a könyv tőlem igen messze állt. Valahogy nem jött át se a fülszövege, se a borítója. Olyan kis gonosz voltam, előítéletes, de a projekt kedvéért elolvastam.
Hála a jó égnek! Ez nagyooon jó volt.
(…)
Megint lehettem olyan szerencsés, hogy egy fantasyt olvashattam romantikával, vérrel, harccal és olyan meglepő lépésekkel, amikre számítani se mertem. Semelyik szálat nem túlozták el, minden úgy volt jó, ahogy annak kellett lennie.

„Lehet túlságosan elfogult vagyok, de már egy napja kiolvastam és még mindig olyan érzés tölt el, hogy Igen, ez egy király könyv volt! Szóval nem tudok rá mást mondani. Tetszett a története, a nevek, a mágia világa.” *.*

Bővebben: http://breestoriesandbook.blogspot.hu/2017/06/v-e-schwa…

Naiva P

Ezzel a kinézettel inkább készen állsz lerohanni egy várost, mint elcsábítani egy férfit.

Naiva P

Kapcsolódó szócikkek: Szelina Bard (Lina)
lafayette P

– Semmit nem tudsz ezekről a világokról – jegyezte meg végül, de a dacos ellenkezés már eltűnt a hangjából.
– Dehogynem! – szólt Lina vidáman. – Létezik Buta London, Kell London, Bizarr London és Halott London – sorolta az ujjain számolva. – Látod? Gyorsan tanulok.

lafayette P

– Te nem félsz a haláltól? – kérdezte most Linát.
A lány úgy nézett rá, mintha ez valami nagyon furcsa kérdés enne. Aztán tagadóan megrázta a fejét.
– A halál mindenkiért eljön – felelte egyszerűen. – Nem félek meghalni. Attól viszont igen, hogy itt ér a vég – intett körbe széles mozdulattal a szobáján, a tavernán, a városon. – Inkább halljak meg kaland közben, mint éljek itt vesztegelve.

lafayette P

– De ugye nem fogok önmagamba beleszaladni? – törte meg végül Lina a csendet.
Kell feléje pillantott.
– Miről beszélsz?
A lány belerúgott egy kilazult kőbe.
– Hát úgy értem, az egy másik világ lesz, nem? London egy másik verziója. Nekem is él ott az ottani másom?
Kell a homlokát ráncolta.
– Még sosem találkoztam senki hozzád hasonlóval.
Nem bóknak szánta, de Lina annak vette, és rávillantott egy széles vigyort.
– Mit mondhatnék? – sziporkázott. – Páratlan vagyok.
Kellnek sikerült többé-kevésbé viszonoznia a lány mosolyát, a lánynak pedig elakadt a lélegzete.
– Jesszus! Mi az ott az arcodon?
A pajkos mosoly tüstént lehervadt.
– Micsoda?
– Ne is törődj vele! – legyintett nevetve. – Már eltűnt. – Kell csak a fejét csóválta (nem értette a poént), de bármi lehetett is, a jelek szerint felderítette Linát, aki végigkuncogta az utat egészen Whitburyig.

Naiva P

De Kell már megtanulta, hogy az emberek valójában nem kíváncsiak az igazságra. Nem akarják megismerni. Persze, azt hiszik, hogy igen, és fennen hangoztatják is. De a tényleges tudás megszerzése csak nyomorulttá teszi őket.

vikcs P

– Mégis mi vagy te? – kérdezte Kell ámulva.
Lina csak vállat vont.
– Makacs.

Fireheart P

– Nem férsz a bőrödbe? Meglásd, addig keresed a bajt, amíg egyszer megtalálod.
– A baj keres engem – replikázott a lány. – Addig nem nyugszik, amíg rám nem akad. Ennyi erővel akár elébe is mehetek.
– Miért akarsz meghalni?
– Dehogy akarok – felelte. – Én csak élni szeretnék.

Kapcsolódó szócikkek: Szelina Bard (Lina)
AniTiger MP

– Nem fogok meghalni – közölte Lina. – Addig nem, amíg nem láttam.
    – Micsodát?
    A lány vigyora szélesebbé vált.
    – Mindent.

221. oldal, Nyolc - A megállapodás