Megjelenésének várható időpontja: 2018. július 2.

A ​Fényigéző (A mágia árnyalatai 3.) 0 csillagozás

V. E. Schwab: A Fényigéző

V. E. Schwab a Mágia Árnyalatai trilógia magával ragadó, pompás fináléjában eldönti a négy mágikus London közötti küzdelmet.

Londonok buknak el, királyságok virágoznak fel, mialatt sötétség söpör végig a Maresh Birodalmon – s a mágia törékeny egyensúlya immár a múlté. A Gyülekező árnyak folytatásában a már megismert főhősök, Kell antari és Szelina Bard, valamint régi ellenségeik sorsa új fordulatot vesz.

Eredeti mű: V. E. Schwab: A Conjuring of Light

Eredeti megjelenés éve: 2017

Ventus Libro, Budapest, 2018
576 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155755279 · Megjelenés időpontja: 2018. július 2.

Kossuth_Kiadói_Csoport U

Lina oldalra billentette a fejét.
– Mit akar cserébe?
Maris hátradőlt, keresztbe rakta a lábát, egyik fehér csizmája a kutya hátán pihent. Úgy tűnt, a jószág nem bánja.
– Meg lennél lepve, ha tudnád, milyen ritkán kérdezik ezt tőlem. Azzal a feltételezéssel jönnek ide, hogy a pénzüket vagy erejüket akarom, mintha szükségem lenne bármelyikre is.
– Akkor hát miért vezeti ezt a piacot?
– Valakinek szemmel kell tartania a dolgokat. Hívd nyugodtan szenvedélynek vagy hobbinak. De ami a fizetséget illeti… – Előredőlt a székében. – Én öregasszony vagyok, Miss Bard… jóval idősebb, mint amilyennek látszom…, és csak egy valamit akarok.
Lina felszegte az állát.
– És mi lenne az?
Széttárta a karját.
– Valamit, amim már nincs.
– Ez igen értékes lehet.
– Nem igazán – felelte Maris. – Te az örököst akarod. Eladom neked az egyik szemedért.
Lina gyomra felfordult.
– Tudja – mondta, és próbálta megőrizni fesztelen hanghordozását –, nekem is szükségem van erre az egyre.
Maris felkuncogott.
– Akár hiszed, akár nem, édesem, nem célom a vásárlóim megvakítása. – Kinyújtotta a kezét. – A törött is megteszi.

Kapcsolódó szócikkek: Szelina Bard (Lina)

Szelina Bard (Lina)