Egy ​mindenkiért, mindenki egyért (Muskétások 1.) 38 csillagozás

Ute Krause: Egy mindenkiért, mindenki egyért

Rőtszakállú Richárdhoz, egy előkelő hörcsögketrec unatkozó lakójához váratlan vendégek érkeznek, pontosabban pottyannak le az ereszcsatornáról: két egér és egy patkány. Az aranyhörcsög, aki A három testőr és D'Artagnan történetének rajongója, azonnal életre szóló barátságot köt velük. Amikor megtudja, hogy egyikük elveszítette az emlékezetét és az otthonát, elhatározza, hogy segít neki, és ezzel új kaland, izgalmas élet veszi kezdetét – mindannyiuk számára…
Csodálatos történet kis hősökkel és nagy tettekkel, a bátorság, a hűség és a fékezhetetlen étvágy hármas egységének jegyében. Ute Krause bűbájos és szellemes története mindenkit rabul ejt – még azt is, aki eddig azt hitte, nem kedveli a rágcsálókat…

Eredeti megjelenés éve: 2014

Kiadói ajánlás: 6 éves kortól · Tagok ajánlása: 4 éves kortól

Manó Könyvek, Budapest, 2016
208 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634032519 · Fordította: Nádori Lídia

zamil>!
Ute Krause: Egy mindenkiért, mindenki egyért

Mikor megláttam a borított egyből tudtam, hogy ennek a könyvnek a gyerekek könyvespolcán a helye. Szerencsére a kölyköknek is felkeltette az érdeklődését, és így hamar esti olvasás lett belőle.
Pont azt kaptuk a könyvtől amit vártunk egy igényes rajzokkal teletűzdelt, aranyos állat mesét. A történet jól megírt, a karakterek nagyon jól ki vannak találva, mind egyedi és ezért jól lehet velük játszani a cselekményben. A fejezetek pont kellő hosszúságuk, és jól felépítettek.
Az olvasás befejeztével, rögtön megnéztem, hogy van-e valami más mű is magyarul az írónőtől, de sajnos nincs. Viszont mostantól nem kérdés, hogy ha a nevével találkozom bátran beszerzem a könyvet, mert még felnőtt fejjel is élmény volt olvasni.
Egy szó, mint száz ez egy igen jó mesekönyv, csak ajánlani tudom.

Hintafa>!
Ute Krause: Egy mindenkiért, mindenki egyért

A Muskétások az író-illusztrátor Ute Krause első, magyarul megjelent regénye. A meseregény egy sorozat induló kötete, ám önmagában is megállja a helyét, hiszen az utolsó oldalra a szerző minden szálat elvarr. Figyelembe véve, hogy milyen szívsajgással vettük tudomásul, hogy a végére értünk, a következő részekre is nagyon kíváncsiak vagyunk. Ismerkedésünk Ute Krause-val már az első pár oldal után mély és meghitt barátsággá mélyült, mert ez a könyv nagyon jó! Olvasni, felolvasni, hallgatni és visszagondolni arra a meghitt hangulatra, amit körénk varázsolt. Mondhatom, hogy teljesen levett mindannyiunkat a lábunkról, ez pedig nem akármi, mert ugyebár mindjárt hat darabbal rendelkezünk.

Folytatás itt: http://hintafa.blog.hu/2017/03/01/ute_krause_musketasok

Homolya_H_Tímea P>!
Ute Krause: Egy mindenkiért, mindenki egyért

Ez egy nagyon aranyos történet ☺️
Most, hogy kellően kidühöngtem magam a másodikos fiam egyik olvasmányán, amit az olvasókönyvébe voltak képesek betenni, ez a mese felüdülés.
Tetszik az alap felállás: Picandou élete fenekestül felfordul, mikor rátalál egy amnéziás patkányra, aki egérnek hiszi magát. Megmenti egy csapat harcias csatornapatkánytól, majd hamarosan újabb lakóval bővül addig nyugis élete. Kaland kaland hátán, hajókkal, mukátlisokkal, sirályokkal és egy szellemmel.
Az egerek/patkányok/hörcsögök mind-mind egyedi kis személyiségek, viccesek és szerethetőek. ☺️

dianna76 P>!
Ute Krause: Egy mindenkiért, mindenki egyért

Ez a meseregény tényleg aranyos volt. Nem lankadt a figyelmem olvasás alatt pedig igencsak kinőttem már a gyermekkorból. Először azt hittem, csupán a bolt megmentése lesz a sztori, de aztán volt itt más is. Tetszett a benne lévő fokozatosság. Először, ahogy elindult lassan a történet, a humor volt középpontban, aztán lett egy kis kaland ezzel a hajó utáni kutakodással, majd komolyabbá vált a történet, úgy is mondhatnám, hogy átment egy kis krimibe. Ami pedig a legjobb volt, az az összetartás. A címben lévő mondat jellemzi végig a történetet. Ráadásul a szereplők csak most ismerték meg egymást, s mégis összetartanak jóban, rosszban. Az illusztrációk is aranyosak voltak. Sajnos a következő kötetre várnom kell kicsit.

Manó Könyvek, Budapest, 2016
208 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634032519 · Fordította: Nádori Lídia
tschilla>!
Ute Krause: Egy mindenkiért, mindenki egyért

Egyértelműen csalódás, a kisfiam sem szerette. Sokat vártam tőle az egyik moly „van élet a Rumini után is” értékelése alapján. Sajnos ez a történet messze van a Rumini sorozat gazdag, fordulatos, ötletes cselekményvezetésétől.
Zavaró volt még nekem, felnőtt olvasónak is, hogy egyes szereplőknek több neve is volt a könyvben (Ernie egyúttal Pomme de Terre; a név nélküli egér, aki amúgy patkány, és nem fiú, hanem lány először Fondu, majd Josephine…).
A rajzok viszont zseniálisak.
Sajnos megint beleestem abba a hibába, hogy megvettem egyben a sorozatot….így aztán a folytatást is elolvassuk, de nem nagy kedvvel.

cicvarek>!
Ute Krause: Egy mindenkiért, mindenki egyért

Van élet a Rumini után is. De még milyen! Ezen a könyvön nem csak a gyerek fog szórakozni, de a szülői is aki felolvassa. Persze önálló olvasásra is kiváló, csak akkor utána kérje el a szülő a csemetéjétől!:)

sorazsem>!
Ute Krause: Egy mindenkiért, mindenki egyért

Zseniális, fergeteges. Kevés mesekönyv van, amit igazán szívesen olvasok fel esténként, de ennél alig vártam a folytatást. A „Banyek, ez gáz!” pedig mindennapos szófordulat lett nálunk. :)

berlin>!
Ute Krause: Egy mindenkiért, mindenki egyért

Rendkívül szórakoztató kis könyvecske, bár nekem néhol túl sok volt a szleng. Két nap alatt elolvastuk.

Ganrju>!
Ute Krause: Egy mindenkiért, mindenki egyért

Aranyos kis történet nagyon szerethető karakterekkel. Sokszor én is felnevettem egy-egy komikus jelenetnél, de izgalomban, akcióban és mélyebb érzelmekben sincs hiány. Önálló olvasásra a terjedelme miatt 9+-tól ajánlanám, mesélésre mehet szerintem 6+-tól.

Muskétások sorozat · Összehasonlítás