Ghostly ​Things 1. (Ghostly Things 1.) 1 csillagozás

Ushio Shirotori: Ghostly Things 1.

An all-new, beautifully illustrated manga about a girl delving into the secrets of her supernatural house!

With her father off overseas, Yachiho is left to move into a new house all by herself…and it's a genuine haunted mansion, full of ghosts and spirits! But Yachiho is determined to tough it out. To learn her family's secrets, can she brave all that lurks in the dark of night?

Seven Seas Entertainment, West Hollywood, United States, 2019
180 oldal · puhatáblás · ISBN: 9781642757101 · Illusztrálta: Ushio Shirotori

schesztiஐ>!
Ushio Shirotori: Ghostly Things 1.

Csodaszépek a rajzok és nagyon jó a hangulata! Igazából a történetről annyit tudunk meg, hogy a főszereplő lány, Yachiho apja akarata szerint egy elhagyatott házba költözik, egyedül.
Fel-felbukkannak iskolatársak egy-egy jelenet erejéig, de igazából emberek kevés szerepet kapnak.
Aki lényeges, az Moro, az egyik legkülönlegesebb teremtmény, akit láttam. :)

Nagyon tetszik, hogy ezek a kis lények mind egész furcsa alakúak, de barátságosak, kedvesek. Yachiho sem fél tőlük inkább csak meglepik vagy egy pillanatra megijesztik a hirtelen felbukkanásukkal.

Moro feladata és képessége, hogy ezeket a lényeket visszaengedje a szellemvilágba, és úgy tűnik, ebben a lány lesz segítségére.

Annyi „hátsó szándékot” tudunk még meg Yachiho idekerüléséről, hogy ennek bizony oka van: meg akarja találni a holtak könyvét, ami valahogyan az édesanyja eltűnésével van kapcsolatban.
(Logikusan az anyja halott és a könyvvel lehetne visszahozni… de ez így nem szerepel a történetben, úgyhogy majd még meglátjuk, igaz-e a sejtésem :))

Imádtam a sárkányt, ő remélem, előkerül majd még, és imádtam Kodama-t, akit füvet, levelet, virágot tud teremteni, növeszteni. :)

Természetesen – hogy némi kis bonyodalom is legyen a sztoriban :) – felbukkan egy titokzatos és meglehetősen ellenszenves férfi, aki régen sokat látogatta a házat, jó kapcsolatot ápolt az előző tulajdonosával, és nyilván sokat fogunk még vele találkozni, ugyanis célja, hogy megszerezze a holtak könyvét…

Nagyon kíváncsian várom a folytatást, szerintem ez egy remek első kötet lett! :)

Ghostly Things sorozat · Összehasonlítás