Erebos ​2. (Erebos 2.) 20 csillagozás

Erebos visszatért…
és még többet tud, mint régen

Amikor Nick a mobilja alkalmazásai közt felfedezi a vérvörös E betűvel jelzett, számára régről ismerős ikont, először merő véletlennek tartja az egészet.
De aztán rádöbben: Erebos ismét megtalálta őt.
Ezzel szemben a tizenhat éves Derek csak kissé bizalmatlan, amikor a vörös E feltűnik a telefonja kijelzőjén. Amikor végre megérti, hogy ő maga is csupán egy zsinóron rángatott játékfigura Erebos kezében, már késő. És hogy ez a játék messze meghaladja a legvadabb rémálmait…

Eredeti megjelenés éve: 2019

Scolar, Budapest, 2021
522 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789635093076 · Fordította: Bán Zoltán András

kratas P>!
Ursula Poznanski: Erebos 2.

Tudom, finnyás vagyok, de a vége elrontotta az egészet.
Ameddig ki nem derült, hogy miért is indult újra a játék, addig nagyon jó kis feszültséget keltő thriller-szerűség volt, de aztán pikk-pakk le lett zárva az egész, oda lett dobva egy kicsit sántító indoklás és pár oldal, aztán szevasz vége.
spoiler

smetalin>!
Ursula Poznanski: Erebos 2.

7 év után a játék visszatért, legalábbis nálam. Hét év hosszú idő, 700 könyvet olvastam azóta, minimum. Ja, totál homály az előzményeket illetően, kicsit zavaró volt, mert feltűntek régi játékosok és én nem tudtam ki is ez, és mi volt a szerepe, az írónő meg nem tett semmi visszautalást. Legalábbis nekem nem ugrott be semmi, de még így is élvezhető, csak nem történt semmi. Ez kicsit zavart, játszottunk kicsit Erebossal, de igazán nagy dolgok nem voltak és a valós életben sem. Erebos zsarolt, szemétkedett a játékosokkal, de hogy mi célból? csak a legeslegvégén derült ki, és hát na. Esélyes ha lenne harmadik rész, két hét múlva akár, én már akkor se emlékezne erre. Egynek jó volt, míg benne vagy oké, de semmi több.

buzavirág>!
Ursula Poznanski: Erebos 2.

Eltelt tíz év, az előző játék résztvevői majdcsak elfelejtették azt a lidércnyomást, amit anno átéltek az Erebos kapcsán, de most újra megjelenik az E app Nick és pár srác mobilján és a zsarolás újra elkezdődik. Az első könyv nagy élmény volt számomra, így kicsit félve futottam neki a folytatásnak, és bár az alaptörténet ugyanaz maradt, de a kivitelezés és a cél ötletesre sikerült. Pörgős, olvastatja magát és alaposan felcsigáz, alig várod hogy végre megtud mi az igazság.

nyolcadikutas P>!
Ursula Poznanski: Erebos 2.

Kíváncsi voltam, a számomra lehengerlő első rész után, mit tud nyújtania a tíz évvel később íródott második.
Ugye, az újdonság varázsának lőttek, hisz az Erebos az Erebos! (Fúú, de emelkedett mondat lett ez tőlem! :-)) De végül is, mind játékon belül, mind játékon kívül, képes volt a történet némileg újat mutatni.
Néha elgondolkodom, évről évre, vajon, mi újat tud mutatni a FIFA épp aktuális 2022, de mindig vannak új előrendelők, nem is kevesen.
A játék az játék.
Az Erebos, meg Erebos!!!