Rózsák ​a hóban 9 csillagozás

Katharina von Bora élete
Ursula Koch: Rózsák a hóban Ursula Koch: Rózsák a hóban

Talán nincs nő a reformáció korában, akinek életéről többet tudnánk, mint Katharina von Boráéról. Luther Márton számos levelében, feljegyzésében, asztali beszélgetésében szól feleségéről, megörökíti szavait, gondolatait, életének eseményeit.

Ezekből a mozaikokból áll össze az egykori apácából lett feleségnek, anyának, a Fekete kolostor úrnőjének az alakja, akit a reformátor méltó párjaként, gyengéden szeretett és nagyra becsült asszonyaként őrzött meg az emlékezet. Ursula Koch regénye Katharina von Bora nem mindennapi, korára mégis nagyon jellemző életútját mutatja be egészen személyes szemszögből, a női lélek rezdüléseire érzékenyen.

Luther, 2020
194 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633801932 · Fordította: Fabiny Katalin
192 oldal · keménytáblás · ISBN: 9637470573 · Fordította: Fabiny Katalin

Noemi_Lengyelné_Gergely P>!
Ursula Koch: Rózsák a hóban

Ursula Koch: Rózsák a hóban Katharina von Bora élete

Ez a könyv nem irodalmi remekmű. Ez egy hívő, bátor, okos, tiszta szívű asszony életrajza. Bátor volt, szembe ment a számára kijelölt sorssal, vállalva a megvetést is. Bátor volt választásában, hűséges társ és szerető édesanya, szorgalmas gazdaasszony,. Kicsit egyoldalú ez az ábrázolás, ezért vontam le fél csillagot.
Akit érdekel a régi idők hét köznapi élete, annak ajánlom.

anesz P>!
Ursula Koch: Rózsák a hóban

Ursula Koch: Rózsák a hóban Katharina von Bora élete

Nagyon olvasmányos életrajz Luther feleségéről. Fordulatos, nehéz élete volt, de szilárd hite kitartott és méltó társa, segítője volt Márton doktornak.