A ​királykisasszony, aki nem mehetett el a bálba 37 csillagozás

Ursula Jones: A királykisasszony, aki nem mehetett el a bálba

Egyszer volt, hol nem volt egy királykisasszony… Szegényen éldegélt édesapjával és lusta macskájával, Gotfriddal egy hatalmas kastélyban, míg nem egy szépen napon levelet kapott a Szomszéd Királyság uralkodójától. Ursula Jones legújabb meséjét Sarah Gibb varázslatos illusztrációi kísérik, és teszik a kis olvasók kedvencévé.

32 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155385346 · Fordította: Totth Benedek · Illusztrálta: Sarah Gibb

ziara P
Ursula Jones: A királykisasszony, aki nem mehetett el a bálba

Adélka rózsaszín-csillogós korszakába jól illik ez a könyv, de nekem kicsit erőltetett volt ez a történet. A rajzok közül a feketék még mindig tetszenek, de a többi túl habos-babos nekem. Hiába sosem voltam az a tipikus lány! Azt hiszem, Adélt sem ragadta meg annyira, mert még csak egyszer olvastuk el a héten:)))

Juci P
Ursula Jones: A királykisasszony, aki nem mehetett el a bálba

Tök aranyos hercegnős mese, amit feminista anyukák szülők is bátran olvashatnak gyermekeiknek :) Nagyon szépek az illusztrációk, az árnyképes oldalak különösen is olyanok, mintha finom csipkéből lennének kivágva. És természetesen van itt is egy sokat látott, nyugalmából kizökkenthetetlen macska, akit ráadásul Gotfridnak hívnak.

Molymacska P
Ursula Jones: A királykisasszony, aki nem mehetett el a bálba

Ha bármit mondhatnék erre a könyvre, azt kellene mondanom: elbűvölő.
A történet maga, attól függetlenül, hogy hercegek és királykisasszonyok vannak benne, van annyira modern, hogy azonosulni tudjon vele a mostani generáció is. Hiszen ki akarna olyan férjet, aki egész nap csak pózol, és ügyeket intéz, de nem foglalkozik velünk? na hát ugye!
Maga az egész körítés is nagyon jó volt, nem csak azért, hogy nem tökéletes a szereplők (kicsit boldog vagyok, hogy a királykisassony nem tud sütni, hiszen a sütés alapvetően női „munka” de közben a mese kifejezte azt, hogy nem minden női tevékenység fog minden nőnek feküdni. Meg ugyanez a férfiakra is).
Egy macska is szerepelt a kötetben, aranyos volt, de nem volt egy nagy szám, inkább csak a humorforrás köthető hozzá.
A rajzolása pedig gyönyörű, annyira, hogy ennél szebb könyvet aligha láttam. Részletes, színes, csipkemintákkal és sziluettekkel, miközben igenis kifejezi a történet lényegét. Például azt is, hogy egy királykisasszony is hordhat ócska, régi ruhát vagy ahogy a herceggel megismerkedik, és közelebb kerülnek, azt is egy asztalnál üléssel fejezi ki. A legcsodálatosabb rajz benne a koszos konyha, ami annyira szép, légies, és gyönyörű lett attól függetlenül, hogy koszosnak és rendezetlennek kellene látnunk :D
Nagyon örülök, hogy olvashattam ezt a mesét, elbűvölő mindenképpen.

zsuzana P
Ursula Jones: A királykisasszony, aki nem mehetett el a bálba

A könyv gyönyörű. Nagyon szép kívül belül. Tetszett, hogy végre van egy királykisasszony, aki nem akar herceget. spoiler

anni_olvas
Ursula Jones: A királykisasszony, aki nem mehetett el a bálba

Ha már kifejezetten kislányos könyv, akkor ez. Szuper illusztrációk (még böngészni is csudás), a történet pedig egy erősebb közepes kategória. Így együtt nekem tetszett!

Uzsonna
Ursula Jones: A királykisasszony, aki nem mehetett el a bálba

Ursula Jones története Sarah Gibb illusztrációival ismét rabul ejtett, s örömmel lapozgattam, olvastam, böngésztem, gyönyörködtem e könyvremekben.
Kedves történet egy olyan királykisasszonyról (és persze királyfijáról), aki(ke)t külső pózolásokkal nem lehet táncba vinni.
Kedves kis- és nagylányok, ez egy igazi hercegnős mese!

Bibliomanie
Ursula Jones: A királykisasszony, aki nem mehetett el a bálba

Gyönyörű mesekönyv! Vörös hajú királykisasszonnyal, akinek macskája van és nem szeret bele a herceg hírnevébe! Csuda rajzokkal.
Arra való, hogy kislányok lapozgassák és nézegessék.

schesztiஐ P
Ursula Jones: A királykisasszony, aki nem mehetett el a bálba

Gyönyörű és vicces! :D Nagyon édes mese, imádtam a királykisasszonyt és a kertészt is. ;))))

Panna
Ursula Jones: A királykisasszony, aki nem mehetett el a bálba

Hát én ettől nem dobtam hátast…
Az egész történetben Gotfrid ért valamit.

ggizi P
Ursula Jones: A királykisasszony, aki nem mehetett el a bálba

Hivatalosan ezt a könyvet a lányomnak vettem ki a könyvtárból, de emellett nem lehet elmenni lapozgatás nélkül! :)
Gyönyörűséges ez a könyv kívül-belül, bárhonnan is nézzük. A képi világa varázslatos (nekem az árnyékos/kontúros oldalak voltak a kedvenceim). És a tündérmesébe illő történet hosszúsága is nagyon szimpatikus volt, hiszen egy estés felolvasáshoz is tökéletes (a fiamnak Gotfrid, a macska volt a kedvence) és kezdő olvasókat sem rettent el a terjedelme (a lányomnak meg a sok habos süti :).
Ez egy olyan igazi, sokszor forgatós, gyönyörködős, lányoknak való ajándékkönyv.

schesztiஐ P

– Bàrmit szívesen megteszek annak a lánynak, aki majdnem olyan ügyetlen szakácsnak, mint én kertésznek.

Caledonia_Valley P

A királykisasszony megírta a Szomszéd Királyság uralkodójának, hogy nem tud elmenni a bálba. Aztán lebiciklizett a királyi címerrel díszített kerékpáron a postára.

Caledonia_Valley P

– Én pedig a Szomszéd Királyság trónörököse – sóhajtott a királyfi.
– Hát persze, hogy ő az – kiáltott fel a tömeg. – Láttuk a fényképét az újságban. Csak nem ismertük fel korona nélkül.