Buddhizmus 4 csillagozás

Ursula Baatz: Buddhizmus

A buddhizmus – Ázsia nagy vallása – a legkülönfélébb kultúrákhoz alkalmazkodva Nyugaton is egyre több követőre talál. Ezt elősegíti, hogy manapság számos buddhista iskola és irányzat létezik, illetve a buddhizmus gyakorlására többféle lehetőség kínálkozik. Vajon a rendelkezésünkre álló bőséges információk alapján ismerjük-e a buddhizmus alapvető tanításait, igazságait? Tudjuk-e, hogy mit tanít, s milyen a gyakorlatban? Tudatában vagyunk-e, hogyan befolyásolja mindennapi életünket? Ezekre a kérdésekre is választ kaphatunk Világvallások sorozatunk Buddhizmus című kötetéből

Bioenergetic, Budapest, 2005
128 oldal · ISBN: 9789639569768 · Fordította: Makra Júlia

Leilaa
Ursula Baatz: Buddhizmus

Egy előadás készítéséhez olvastam. Egy kicsit tömény volt, és hagyott maga mögött még némi űrt és megválaszolatlan kérdéseket, viszont érdekes volt. Nem mondanám magam érdeklődőnek a vallások iránt, most mégis megmozdult bennem néhány dolog. Tetszik a békére való törekvés.

zsofi017
Ursula Baatz: Buddhizmus

Kicsit túl tömény volt ebben a formában, de érdekességnek nem rossz. Azért ha valaki komolyabban meg akarja ismerni ezt a vallást, akkor több könyv kell hozzá.