Tördafejed-mesék ​– Első könyv 1 csillagozás

Uroš Petrović: Tördafejed-mesék – Első könyv

Itt a könyv a kihívásokat és fejtörőket kedvelő gyermekek részére! Aki szereti a meséket, élvezni fogja őket, hiszen mindegyikben talál egy izgalmas feladatot – logikai fejtörőt a titkokkal teli trappertelepülés lakóiról. Figyelem: szükség lehet az idősebbek segítségére is, mert ez a könyv, enyhén szólva, nem kezeli le a gyerekeket… A Tördafejed-mesék szerzője a MENSA tesztelés megbízottja Szerbiában és egyike az IQ-X tesztek legsikeresebb megoldóinak a világon.

Solymosy, Topolya, 2011
78 oldal · ISBN: 9788687561137 · Fordította: Solymosy-Kurunci Viktória · Illusztrálta: Ilija Melentijevic

Jesper_Olsen>!
Uroš Petrović: Tördafejed-mesék – Első könyv

Délelőtt megláttam egy könyvesbolt kirakatában, a Szabó Ervin Könyvtárban (ahová amúgy is mentem) kikölcsönöztem és hazafelé a buszon, meg ebéd utáni szieszta alatt végigolvastam. Természetesen egy gyereknek (a célközönségnek) ez tovább tart, viszont számomra is akadt benne néhány fogas (kifogós) kérdés [és pár már ismert logikai fejtvény]. Az utánpótlás szürke agysejtecskéinek kineveléséhez ajánlottak ezek a mesébe oltott rejtvények. Nekem az illusztráció is tetszett. – Még valami: a megfejtéseknél olvasható tanácsok, ötletek között is akad számos megfontolandó.