A ​magyar honvédség a második világháborúban 11 csillagozás

Ungváry Krisztián: A magyar honvédség a második világháborúban

Ungváry ​Krisztián munkája a magyar királyi honvédség hadműveleteit dolgozza fel, különös hangsúlyt fektetve a harcászati szempontok ismertetésére. A monográfia a nagy sikert aratott Budapest ostroma stílusában és ahhoz hasonló részletességgel tárgyalja a honvédség harcait külföldön, valamint magyar területen. Ezt egészíti ki az általános helyzet, a tágabb hadműveleti összefüggések, valamint a Magyarországon harcoló nem magyar csapatok tevékenységének bemutatása. A katonai eseménytörténet mellett a szerző fontosnak tartja a polgári lakosság sorsának ábrázolását, a háborús bűncselekmények kérdésének taglalását is. A magyar hadtörténetírásban első alkalommal tárgyalja részletesen az ukrajnai magyar megszállást, valamint az 1. hadsereg harcainak történetét. Előbbi kapcsán elemzi a német megszállási politikát, és a „mozgástér-kényszerpálya” szempontjából mutatja be a magyar megszállás és az ezzel kapcsolatos háborús bűncselekmények kérdését. Magyarország 1944 végétől 1945 áprilisáig a… (tovább)

Osiris, Budapest, 2005
Osiris, Budapest, 2004

yaanno>!
Ungváry Krisztián: A magyar honvédség a második világháborúban

alapveto informaciokat tudtam meg belole es sok tekintetben arnyalja a mkir honvedseg szerepet bar szakmailag nem tudom megitelni a kotet sulyat

Vécsey Aurél: A II. világháború legnagyobb csatái Magyarországon
Szabó Péter: Keleti front, nyugati fogság
Pataky Iván – Rozsos László – Sárhidai Gyula: Légi háború Magyarország felett I-II.
Nagyváradi Sándor – M. Szabó Miklós – Winkler László: Fejezetek a magyar katonai repülés történetéből
Vécsey Aurél: A II. világháború Magyarországon
Vécsey Aurél: Magyar Tragédia – A Don-kanyar
Sarlós Endre: Elfeledett hősök
Boda Gyula: Itthagy-lak
Punka György: A „Messzer”
Maruzs Roland: Tábornoki kar 1945–1956