Tündérkerti ​mese (Tündérkert 1.) 4 csillagozás

Ungvári Bélyácz Betti: Tündérkerti mese

A ​Tündérkerti mese egy Tündérpár és egy embergyerek egymásra találásáról szóló (örök)befogadó mese. Liliána, akit „egy fehér ruhás lány” bíz a Tündérpár gondjaira, már kérdez. Őt foglalkoztatja már saját kis története, és megfogalmazza első kérdéseit. Szívszerinti anyukája, Szilla pedig őszintén és egyszerűen felel a kérdésekre, segítve ezzel Lilikének abban, hogy feldolgozza az őt ért veszteséget.
A Tündérkerti mesét nagyobbacskáknak ajánlom, olyan korúaknak, akiknek már vannak kérdései érkezésükről, családba kerülésükről.
Ungvári Bélyácz Betti

„Szilla szorosan átölelte gyermekét és könnyes szemmel suttogta:
– Mi mindig itt leszünk veled. Történjék bármi, te hozzánk tartozol.
– És most már mindig együtt leszünk mi hárman?
– Igen, te örökre a mi gyermekünk lettél.
Liliána lehunyta szemét és hamarosan elaludt. Álmában újra kisbaba volt, Tündéranyukája ölében ringatta, s ő boldogan szívta be a Tündérlak ismerős illatait. Tudta, hogy ez a… (tovább)

30 oldal · ISBN: 9789630814348 · Illusztrálta: Pál Rita

dianna76 P>!
Ungvári Bélyácz Betti: Tündérkerti mese

Na, ez az a mesekönyv, amire azt kell mondanom, hogy szép! A történet, a mondani való, az illusztráció, a lágy-halvány színek. Az külön tetszik benne, hogy arra is kitér, hogy az örökbeadó/elhagyó szülő ezt a döntését igazából fájó szívvel hozta meg, s csak jó sorsot akart a megszületett gyermekének.
Tényleg nagyon szépen leírta a szerző az örökbefogadást, és az érzelmeket, amik körülötte vannak. A félelmét a gyermeknek, hogy az új szülei is elhagyhatják. És azt, hogy az örökbefogadás örökre szól, ahogy a nevében is benne van.
Most már aztán utána kellett néznem Ungvári Bályácz Bettinek, aki szintén pécsi. Az nem volt meglepetés, hogy jó maga is örökbefogadó anya, hiszen a könyv eleji ajánlás sugallta. Viszont azon kicsit meglepődtem, hogy a nem is olyan messze lévő általános iskolában tanít.

30 oldal · ISBN: 9789630814348 · Illusztrálta: Pál Rita
CarmenV>!
Ungvári Bélyácz Betti: Tündérkerti mese

Kinéztem egy mesét és ez a csomag része volt…
Igazán szép ahogy ír, és kedves kis rajzokkal van illusztrálva.
Nehéz döntés amikor valaki lemond a gyerekéről, és ez egy remek írás, finoman de mégis valósan válaszol felmerülő kérdésekre, nem söpri a szőnyeg alá hanem szembenéz a dolgokkal. (igen van aki csak a világra sz.rja és nem érdekli, de most nem erről a kategóriáról van szó, szerintem! az én véleményem ez :) )
Nem tudhatjuk a fehér lány hogyan és miért jutott a tündérkertig, de az biztos hogy a legjobbat szánta a kis „csomagnak”. Lehet hogy így volt a legjobb :)

Tündérkert sorozat · Összehasonlítás