A ​Málna utca hangjai 5 csillagozás

Ungvári Bélyácz Betti: A Málna utca hangjai

A Málna utcába új család költözik: egy hallássérült kislány a szüleivel. Hamarosan új barátokra lel, és együtt élik át a mindennapok kalandjait. A történet második részében a kislány naplóját olvashatjuk, amiből megismerhetjük a történeteket az ő szemszögéből is. Pál Rita grafikus csodás Málna utcát varázsolt, élénk színekkel, kedves figurákkal kelti életre a mesét.

A könyv végén olvasást, szövegértést, feldolgozást segítő 16db szóképkártya található a mese szereplőivel és lényeges kifejezéseivel, amely különösen hasznos a hallássérült kis olvasók számára és segítséget nyújt a szülőknek és pedagógusoknak is. (A kártyákon szereplő szavak a szövegben kiemelve szerepelnek.)

Magánkiadás, Pécs, 2012
34 oldal · ISBN: 9789630848305 · Illusztrálta: Pál Rita

dianna76 P>!
Ungvári Bélyácz Betti: A Málna utca hangjai

Tetszik az, ha fontos dolgokról beszél a könyvei, meséi segítségével egy szerző. Ungvári Bélyácz Betti a hallássérült társaikkal ismerteti meg a gyerekeket, két kislány barátságán keresztül. A sorok közül innen-onnan, különféle dolgok, élőlények hangjai hallatszanak. Bár a történetből egyértelműen nem derül ki, de nekem olybá tűnt, hogy Lilla, a hallássérült kislány nemrég kaphatta a hallókészülékét, s most tanulja, hogy melyik hanghoz mi tartozik.
A Lilla szemszögéből megírt oldalak nagyon tetszettek. Igazából ott lapulnak a lényeges dolgok: a másság elfogadása, a hangok csodája, az arcmimika jelentősége.
A könyvbe helyezett, kivágható kártyák jelentőségét nem értettem, de a könyv ismertetőjénél szó esik róla. Viszont a kártyán szereplő szavak szövegben való kiemeltségén nem tudom mit értenek. Ezek mind a történet lényeges szavai, tárgyai, személyei, de kiemelve nincsenek.
Az illusztrációk rendben voltak. Egy oldalpárat beborító utcaképnél elcsodálkoztam, hogy mit keres az őszi levelek mellett a szánkó. Aztán jobban megfigyelve vettem észre, hogy végigvezeti az illusztrátor az évszakokat az utcán. Az eleje tavasz, aztán nyár van, majd ősz, s a rajz ill. utca végén már tél. Nagyon tetszett!

Magánkiadás, Pécs, 2012
34 oldal · ISBN: 9789630848305 · Illusztrálta: Pál Rita

Bede_Mariann>!

Az utca, ahol lakunk, minden évszakban másképp hangzik. Tavasszal csicsergős, nyáron csobogós, ősszel suhogós, télen ropogós és pattogós.

A napló