1000 ​Állatkölyök 2 csillagozás

Ulrike Schöber: 1000 Állatkölyök

Az állatkölykök játékosságukkal, kíváncsiságukkal és kedves megjelenésükkel elvarázsolnak bennünket. Ez az elragadó képeskönyv fényképes utazásra hívja olvasóját: a legjobb állatfotósok fantasztikus színes felvételei 1000 állatkölyköt mutatnak be különböző életkorukban és fejlődési szakaszaikban. Valamennyi kontinens jól ismert, illetve ismeretlen fajait láthatjuk természetes életterükben – a sarkvidékek jeges területeitől az afrikai forró sivatagokig. A kötet a fajok sokszínűségét különböző élethelyzetekben mutatja be, a társakkal folytatott játéktól az első vadászkísérletekig. A szemléletes kísérőszövegek szakszerű információk bőségét kínálják az állatfajokról és szokásaikról – a kötet tehát átfogó, színpompásan illusztrált összefoglaló az állatok világáról.

Eredeti cím: 1000 Tierkinder

Alexandra, Pécs, 2010
382 oldal · ISBN: 9789632972756 · Fordította: Mátics Róbert

vudura06>!
Ulrike Schöber: 1000 Állatkölyök

Nagyon boldog vagyok, hogy végre elolvastam ezt a könyvet, ami már egészen kicsi korom óta a polcomon volt. A tökéletes boldogságomat beárnyékolja az, hogy nem teljesen voltam elégedett a könyvvel. Sok helyen jó lett volna, ha az kifejledt példány ia szerepel, mert nem mind volt ismert állat és jó lett volna tudni, hogy hogy is nézz ki. Számomra túl sok volt a madár. Tudom, hogy sok és színes állatok, de már mikor a 20. ugyanúgy kinéző madárfiókát láttam másik név alatt futni, már untam. A fehér cápát meg hiányoltam. Nem volt ez összeségében rossz könyv, de így egyben kicsit tömény volt.

Ben Hoare: Csodálatos állatok gyűjteménye
Az év természetfotói – Magyarország 2021
David Burnie: Állatok
Luc Jacquet: A pingvinek vándorlása
David Black: Állatcsodák
Gianfranco Bologna – Paolo Casale – Gianluca Catullo – Francesca Conti – Claudia De Rosa – Lavinia Fochesato – Ilaria Guj – Edoardo Isnenghi – Massimiliano Rocco: Állatok végveszélyben
Philip Matthews: Az állatvilág atlasza
Michael Chinery: Az állatvilág nagy képes enciklopédiája