Az ​utolsó bárány 43 csillagozás

Ulrich Hub: Az utolsó bárány

Miféle vakító fény lehet az, ami egy téli éjszaka közepén felriasztja a bárányokat legmélyebb álmukból? És vajon hova tűnhettek a pásztoraik? Talán elrabolták őket az Ufók? Vagy netalántán ennek az egésznek ahhoz a lányhoz van köze, akiről az a hír járja, hogy egy közeli istállóban született? Hogy saját maguk győződjenek meg róla, a bárányok kalandos éjszakai felderítő túrára indulnak. De bizony hamarosan az első bárány rejtélyes körülmények között felszívódik…
Fergeteges humorral megírt karácsonyi mese az összefogásról, a hitről, a reményről, a szeretetről, a kitartásról, a bajtársiasságról, a kitűzött közös cél felé vezető rögös útról, a csapatszellemről, hét imádnivaló bárány kalandjain keresztül. A számos abszurd véletlennel, fantasztikus csodákkal, groteszk félreértésekkel tűzdelt történetben végigkísérjük a bárányok útját, akik az újszülött Kisded üdvözlésére sietnek.

Eredeti megjelenés éve: 2018

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Scolar Kid Scolar

Scolar, Budapest, 2020
72 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789635092109 · Fordította: Érsek-Obádovics Mercédesz · Illusztrálta: Jörg Mühle

ppeva P>!
Ulrich Hub: Az utolsó bárány

Most azt hiszitek, ugye, hogy valamelyik unokámnak hoztam ki a könyvtárból? Pedig nem, saját magamnak. :)))
Jó, azért volt bennem olyan gondolat is, hogy ha nagyon tetszik, akkor majd megveszem valamelyik kisebb unokámnak. De nem fogom.
Ami tetszett belőle, azok a rajzok. Se a történet (viccesre átírt Jézus születése) nem tetszett, se a humorára – „humorára” – nem voltam vevő.
Pedig azt hittem, nekem mindent el lehet adni birkákkal. :) Úgy látszik, mégse.

GTM>!
Ulrich Hub: Az utolsó bárány

Ez a küllemre is szépséges könyvecske vitte el a pálmát az általam olvasott újabb mesekönyvek közül.
A cím kicsit félrevezető. Én azonnal az utolsó mohikánra meg szamurájra asszociáltam, és megijedtem, hogy valami szomorkás történetet tartalmaz ez a karácsonyi kötet. De nem! Az utolsó bárány, boldogan él a könyv végén, mint az összes többi is. Mert az utolsó csak a sorban az utolsó. Meg ő hiszi el utoljára, hogy a megszületett gyermek csodákra lesz képes. A mese ugyanis a betlehemi történet feldolgozása a bárányok szemszögéből. A bárányok felkerekednek, hogy megkeressék eltűnt pásztoraikat. Állítólag valami kisdedet mentek köszönteni, aki az éjjel született. Kalandos útjuk során példát adnak bajtársiasságból, összetartásból, a közösség erejéből. A nyájnak ugyanis együtt kell maradni. Egyetlen bárány sem veszhet el. Akkor sem, ha hátráltatja a többieket, és akkor sem, ha meghiúsul miatta a találkozás.
Végtelenül kedves történet, nagyon mai, nagyon modern szöveg ízléses humorral fűszerezve. Semmi direkt didaktikusság, semmi szájbarágás, semmi mákonyos szentlecke a szeretetről. Mégis átjön a karácsonyi üzenet. Szerintem minden gyerek örömmel hallgatja/olvassa.

Ulrich Hub: Az utolsó bárány

Ez pont az az aranyos, nem cukiskodó karácsonyi mese, amin hangosan tudunk nevetni a kolléganőmmel.

Vaklarma P>!
Ulrich Hub: Az utolsó bárány

Nem igazán kicsiknek való és nem igazán karácsonyi, de igazából egészen szórakoztató volt. Már ha az ember ismeri a bibliai utalásokat. Ha műfajt kéne kapcsolnom hozzá, szerintem a birkás road movie volna a megfelelő, vagy ennek a könyves formája. Volt benne néhány jó beszólás, és elég sok témához kapcsolódó kitekintés, de igazából nem tudnám megmondani mi értelme volt megírni és mi volt a fő mondanivalója. Szerintem nem sokáig fogunk emlékezni rá.

dianna76 P>!
Ulrich Hub: Az utolsó bárány

Igazán sajátságos feldolgozása a szentestének. Tetszett ez a szemszög, volt benne humor és modernség. Ami jó, hogy végülis minden részletet meg lehet tudni Jézus születésének történetéről. Az illusztrációk is jópofák.
Azért nem olvasnám újra.

Scolar, Budapest, 2020
Ginál_Oszvald_Beáta>!
Ulrich Hub: Az utolsó bárány

Jézus születésének története… a bárányok szemszögéből… egy modernebb korban :)

Ötletes és humoros történet, sok ki- és beszólással. Kritika arról, hogy mit tartunk fontosnak, hogy hogyan reagálunk valami 'látványosságra'.

Nagyon viccesek a bárányok :)

Mókás, mégis tanulságos töténet.

Ami nem tetszett, hogy milyen lekezelően nyilatkozik a lányokról. Bár ebbe is bele hallható a kritika.

Egy rendhagyó karácsonyi mese.

Ratoncita P>!
Ulrich Hub: Az utolsó bárány

Nagyon humoros, új szemszög, ugyanakkor valószínűleg a vallásos érzületűek számára sem bántó. Az illusztrációk aranyosak, tökéletesen illeszkednek a történethez, és hozzáadott értékük is van. Kidolgozott mű mind formailag, mind tartalmilag. Tömör gyönyör! Rengetegszer újraolvasós!

Gabye>!
Ulrich Hub: Az utolsó bárány

Igazán szórakoztató – vagy inkább “hihetetlenül cukimuki” – a bárányok kalandjával beburkolt betlehemi történet és a modern felhang amit az egész történet kapott csak felteszi a pontot az i-re.

Terka6>!
Ulrich Hub: Az utolsó bárány

Magam sem gondoltam volna, hogy a gyönyörű Karácsonyi ünnepkörbe ilyen ártatlan tréfák számomra is beleférhetnek. Az író, (színész-rendező), alapötlete eredeti! Néha kicsit hosszú lére engedi a tréfákat, de voltaképpen jópofa. A bárányok elindulnak a pásztoraik megkeresésére a csillag jelezte irányba, a közösségi erő terelgeti a társaságot és bár a saját szemükkel nem láthatják a kisdedet, a mező, mire visszaérnek sokkal szebb lesz! Egy új időszámítás kezdődik el!

Enxani>!
Ulrich Hub: Az utolsó bárány

Kifejezetten vadászom a nem tipikus ünnepi történeteket és ez úgy ígérkezett, tökéletesen beillik a sorba. Jó véleményeket olvastam, így hát pásztorkodtam beszerezni.

Egy részről nem csalódtam: Felnőttként szórakoztató, gyors olvasmány, különleges karácsonyi fantázia. Gyerekeknek nem tudom mennyire jön be a sok másodlagos utalás, bár a kis események önmagukban is elég viccesek.

A könyvet kellemes kézbe venni, a szöveg kellően szellős, hogy egy kisiskolás is szeretettel olvassa.

Ami különösen tetszett:
Már megszoktuk a gyerekekkel, hogy a legtöbb karácsonyi történetben, mesében, angolszász hagyományokhoz hűen a Mikulás együtt van jelen a karácsonyfával. Na ez üdítő kivétel, ami nem mossa össze számunkra sem a decemberi ünnepeket és sajátos történettel megadja a Kisded születésének a tiszteletet.

A nagy kérdés: Lesz-e elég kraft benne, hogy többször is elolvassuk a gyerekekkel és minden évben elővegyük a többi klasszikus ünnepi mesével együtt vagy marad egyéjszakás jászol-kaland?

Ez a klasszikus bee-eetlehemi történet nem szokványos elmesélése a bárányok szemszögéből, akik egyszer csak arra ébredtek, hogy eltűntek szeretett pásztoraik.
…és elindulnak kalandos útjukra, hogy ők is köszöntsék a Megváltót. A KISLÁNYT! :)

Megható, hogy a bárányok – amellett, hogy néha egymás agyára mennek – összetartanak.
Van itt hűség, bajtársiasság, agyament gondolatmenetek, anélkül, hogy csöpögő tanmese lenne. És ugye mi másról kellene szólnia egy karácsonyi történetnek!

DE! Ebből a könyvből megtudhatod azt is, micsoda történelemhamisítás történt az elmúlt 2000 évben spoiler!!! :)

(Az biztos, hogy az utolsó oldal után újra fogod számolni a könyv illusztrációin a bárányokat.)

Bogas>!

– Pont ilyen látogatókra vár az újszülött gyermek, mint mi vagyunk – morogta. – A betegekre, a vakokra, a sántákra és a totál flúgosokra.

23. oldal (Scolar, 2020)

Bogas>!

– Honnan tudod te ezt tulajdonképpen?
– Biztos forrásból. Egy kecskétől.

20. oldal (Scolar, 2020)

Meryl P>!

Szerencsére a begipszelt lábú bárány gondolt rá, hogy elhozza a hátizsákot a jutalomfalatkákkal úti elemózsiaként. És ami már a gyomorban van, azt többé nem kell fáradságos munkával hegynek felfelé cipelni.

Meryl P>!

– Koncentrálj! Egy hír mindig nagyon fontos!
– Valami… pelenkákkal kapcsolatos.
A többiek mind hallhatóan kifújják a levegőt. – Tényleg semmi hasznodat nem vesszük. És akkor most mi van a pásztorokkal?
– Elrabolták őket.
– Elrabolták?
– Ezek az ufók.
– Ufók? – A bárányok egy szót sem értenek az egészből.
– Azonosítatlan repülő tárgyak földönkívüli látogatókkal – suttogja a sapkás bárány. – Nem vagyunk egyedül.

Meryl P>!

– Mesélj nekem inkább a babáról. Miért pont egy ilyen sötét és zord vidéken kellett neki meglátni a napvilágot?
– Semelyikünk se maga választotta, hogy egy roncstelep mögött éljen – mondja két harapás között a bika. – De mi ott lent legalább összetartunk.

Meryl P>!

Valami serceg, ropog és susog! A bárányok összerezzennek. De csak a begipszelt lábú bárány az. Fürgén biceg a pásztorok egyik hátizsákjától a másikig, és mindegyikbe beledugja az orrát.
– Itt csak pótharisnyák és fogkefék vannak – morgolódik. – Valamelyik hátizsákban mindig szoktak rejteni a pásztorok pár jutalomfalatkát.
Minden bárány szörnyen bélpoklos – a zabálás tulajdonképpen a kedvenc hobbijuk –, de ez bizony már a többiek szerint is több a soknál.
– Légy szíves szedd össze magadat! – torkolják le felháborodottan.

pelz P>!

– Ha jól összehangoljuk egymással a történeteinket, hamarosan azt mesélik majd az emberek: A bárányok már a kezdetek kezdetén ott voltak.
Majd mindannyian együtt gyakorolják azt a bizonyos megdicsőült és átszellemült nézést a menny felé vetett tekintettel.

3. fejezet