Aloe ​vera 1 csillagozás

A természet gyógyító és szépségápoló könyve
Ulla Rahn-Huber: Aloe vera

A sivatag liliomfélékkel rokon növénye, az Aloe vera mostoha körülmények között is megél. Leveleiben olyan gél található, amely főleg az immunrendszer működését serkenti, de emellett még számos más, bőrünk ápolása szempontjából fontos hatóanyagot is tartalmaz – így igazi szépségelixírnek számít. Tanácsadó könyvünkből megtudhatja, milyen termékek készülnek ebből a növényből, hogyan nevelhet cserépben aloét, milyen hatást fejt ki egészségére és táplálkozására az Aloe vera, és miként lehet használni a szépségápolásban.

M-érték, Budapest, 2004
100 oldal · ISBN: 9639519472

Ulla Rahn-Huber: Aloe vera

Ulla Rahn-Huber: Aloe vera A természet gyógyító és szépségápoló könyve

Szeretem az aloe verát, s gondoltam megtámogatom a szeretetemet némi információval. Nem bántam meg, hogy elolvastam, viszont a könyv szerkezete engem nagyon zavart. A szöveg melletti kiemelések folyton megszakították az olvasást, fogalmam sem volt, hogy azokat a részeket mikor kéne olvasni…

eeszter>!

Az aloé illatanyaga elriasztja a kellemetlenkedő rovarokat.

eeszter>!

Az aloe levének rendszeres fogyasztása során az immunrendszerünk „megnyugszik”, és nem reagál pánikreakcióval.

eeszter>!

Míg fiatalok vagyunk, addig szervezetünk képes az acemannon előállítására. Felnőttkorban viszont a felvett táplálékból kell fedeznünk a szükségletet. […] Az acemannon az aloe géljében, a ginszenggyökérben, a kínai csüdfűben (Astragalus membranaceus) és a japán shiitake gombában fordul elő. Ezt a vegyületet az ötvenes években két kutató, dr. Farkas és dr. Mayer fedezte fel, és a „poliuronid” nevet adta neki.