Újszövetség ​/ Zsoltárok / Példabeszédek 16 csillagozás

Újszövetség / Zsoltárok / Példabeszédek Újszövetség / Zsoltárok / Példabeszédek Újszövetség / Zsoltárok / Példabeszédek

Ez a könyv nem árusítható!
Magyarországi Gedeon Társaság H-1601 Budapest, Pf. 56
Fordította Károli Gáspár. A fordítást az eredeti szöveggel egybevetette és átdolgozta Ravasz László
A Nemzetközi Gedeon Társaság The Gideons International 2900 Labanon Rd. Nashville, Tenesse 37214 USA

518 oldal · keménytáblás
678 oldal

VERDI
Újszövetség / Zsoltárok / Példabeszédek

A Biblia olvasása nálam nem kényszer, csak élvezet egy hitből épített alak szíve teste lelke mája, a templomainak, tanításának elemi romantikája. Ez csak élvezet a rajta levő gondolkodásnak, és elmélkedéseknek. Nem azért olvasom a Bibliát (Újszövetséget) mert kell, hanem mert akarom, és ennek az akarásnak a hit ad e értelmet, (kell e hogy egyáltalán adjon neki valami, vagy valaki értelmet) nem tudom. De egyet tudok, valahogy több vagyok azzal, hogy elolvasom e sorok dolgait.
Az, hogy így volt e, vagy nem, teljesen értelmét veszti a könyv mondanivalója miatt. Ha valaki azért nem szereti, mert nem hisz, vagy nem hisz a hitben, vagy nem hisz a papságban, tegye. De a lelki nyugalom tava, ha e könyvnek az olvasásával nyugszik le, illetve, az alapkérdések megvitatása, az alaperkölcsök elsajátítása ilyen formában történik, és ez valakinek jó, akkor jó. Érezni kell, hogy mi a jó.

Én hiszek e? Talán igen. Járok e templomba? – nehéz kérdés, mert úgy vagyok ott, hogy nem vagyok ott, de a hit a belsőm része, ott is marad, akár mi is az, meg itt is marad.
Még egyszer, járok e templomba(?), talán igen. Jó volt olvasni. Miért, mert éreztem a szabadságot, jó volt.

Akármikor a kezembe veszem, eszembe jut az a szabadság, amikor csak megtehettem, hogy Bibliát olvashattam a nap fénye alatt, és abban a pár órában csak az érdekelt, az olvasásalatt hogy elfelejtsem azt ami akkor nyomta a vállamat, és sikerült. (?)
Hit kell (?) – igen, – hinni valamibe kell, de ha már ezért az érzésért megéri, miért kell mindig hangoztatni, hogy ki miért olvassa:

Mert megtehetem, és mert akarom.

Nem azért olvasom a Bibliát (Újszövetséget) mert kell, hanem mert akarom.

Bonyolultabban:
Sajnos van olyan, amit azért kell olvasni mert kell, és nem ezért nem kell, mert akarom.

Nem a lényeg a lényeg, hanem a cél lényege az erkölcs, és az értelmi vetület.

Ez jutott eszembe közbe:

"Jézus a kérdés és a válasz,
Jézus az ami nem lehetsz,
Jézus csak azt kéri: Válassz!
Nem Ő dönt, erre nem mehetsz!"

……………így alakult. Ennyi.

Fainthoar
Újszövetség / Zsoltárok / Példabeszédek

Ez a zsebújszövetségem, amit mindenhová magammal hurcolok és folyamatosan cetlikkel látok el.

Katherine_Grey
Újszövetség / Zsoltárok / Példabeszédek

Ami a kiadást illeti, örök iskolai emlék, ezerszer forgatott, utazásra-elkísérő könyvecske. Nagyon praktikus, mert pici, de az Újszövetség mellett benne vannak a Zsoltárok is, ami számomra igen fontos. A belsejéről nem írhatok.

K_S_Liliána
Újszövetség / Zsoltárok / Példabeszédek

Újra elolvastam, elemeztem. Még mindig a Jelenések könyve a kedvencem. Körbe-körbe olvassa az ember, és teljesen kiemelkedik az ember a megszokott, beskatulyázott, bibliaszagú világból.

mongúz

Már a Bibliánál leírtam.
Attól, hogy a keresztény egyházak milyen negatív hatással voltak a nyugati kultúra és filozófia fejlődésére, attól ez még alapmű.
És elfér a farzsebben is.

padamak
Újszövetség / Zsoltárok / Példabeszédek

Nagyon jó volt ez alapján végigolvasni az Újszövetséget! Nem egyszer tettem eddig sem. A saját példányom hátuljában már van 4 hallott bölcsesség…

ablonczy
Újszövetség / Zsoltárok / Példabeszédek

Nagyon jó fordítás Károli alapján revideálta Ravasz László ref. lelkész. Ami tökéletessé tehetné ha a hivatkozásokat meghagyták volna az Ó-és Újszövetség más igerészeire, illetve ha vastaggal szedik a lényeges igerészeket, mint a klasszikus Károli kiadásokban.

M_Martin
Újszövetség / Zsoltárok / Példabeszédek

Még középiskolába kaptam, tesi óra után osztották én meg fáradtan azt se tudtam mi van. Amúgy praktikus méret szempontból de úgy utólag gondolkozva azért belerakhaták volna az ószövetséget is.

VERDI

Beteg-e valaki köztetek? Hívja magához a gyülekezet véneit, és imádkozzanak felette, megkenvén őt olajjal az Úrnak nevében. És a hitből való imádság megtartja a beteget, és az Úr felsegíti őt. És ha bűnt követett is el, megbocsáttatik néki.

Jak 5:14-15

mongúz

137. zsoltár
Visszaemlékezés a babiloni fogságra

Babilon folyóvizeinél, ott ültünk és sírtunk„ mikor a Sionról megemlékezénk.

626. oldal, Zsoltárok könyve (Gedeon)

AeS P

És gyűlölni fog mindenki az én nevem miatt, de aki mindvégig megáll, megtartatik.

35. oldal - Mt 10,22

Szelén

Láttál olyan embert aki bölcsnek tartja magát ? Több reményt fűzhetsz aaz ostobához, mint hozzá.

Ferger_Jolcsi P

Jönnek napok, amikor mindabból, amit itt láttok, kő kövön nem marad, mert mindent lerombolnak.

AeS P

Mert nincs oly rejtett dolog, ami napfényre ne jőne, sem olyan titok, amely ki ne tudódnék.

35. oldal - Mt 10,26