Handzsár ​a tükörben 2 csillagozás

Ujkéry Csaba: Handzsár a tükörben

Ujkéry ​Csaba Szigetváron született, 45 éves, Kaposváron élő megyei bíró, aki már a második könyvét írta szülővárosáról. Rendszeresen publikál napilapokban és irodalmi folyóiratokban. Harmadik könyve készülőben van, amely Somogyvár XI. századi történetével foglalkozik, az apátság alapításával, illetve a bencés monostor életével.
Ez a regény Szigetvár török végnapjait és felszabadulását meséli el 1683–1689-ig bezáróan.
Miként a szerző első könyve, a Szigeth pajzsai, úgy ez is krónikaregény, a város történetének hiteles folytatása. Megtudhatjuk, hogy éltek hazánkban azok a törökök, akiknek már a nagyapjuk is itt született, milyenek voltak szokásaik, vallásuk.
Ahol magaválasztottan él az ember, az a hazája. Ha onnan el kell mennie, az számára tragédia, bárhol születtek is az ősei. A különböző kultúrák hatással vannak egymásra, és a kései utódok, akik már a háborúskodásból kimaradtak, megbékéléssel nyújtanak kezet egymásnak.
Ez a regény emléket állít a győzőknek… (tovább)

Püski, Zalaegerszeg, 1989

vera313>!
Ujkéry Csaba: Handzsár a tükörben

Kiváló történelmi regény, megszerettette velem a török kort. Sok mindent tanultam az olvasása közben, és még jól is szórakoztam.

Jesper_Olsen >!
Ujkéry Csaba: Handzsár a tükörben

A regény sokszor olyan volt, mint egy „körkapcsolás”, sok helyszínen zajlottak az események, jobban megismertünk néhány sorsot. A végére egészen megszerettem a szereplőket.

Jesper_Olsen >!

– Katolikus vagyok. De most mindegy az, ki újhitű, ki pápista. Mindkettő keresztény, s a pogány világban össze kell fognunk.