Hét ​évszak 10 csillagozás

Receptek és történetek
Ugron Zsolna: Hét évszak

Ugron Zsolna az Úrilányok Erdélyben című könyvével vált ismertté – az önéletrajzi ihletésű, szellemes, anekdotákkal és receptekkel fűszerezett regény az elmúlt évek egyik bestsellere volt. Később az írónő főzőműsorban is népszerűsítette az erdélyi konyha alapjain nyugvó, de a 21. század igényeihez igazított receptjeit, most pedig első ízben tárja az olvasók elé írott formában is kedvenc ételeit.

A Hét évszak – receptek és történetek c. kötetben a szerző hét nagy fejezetben 7-7 receptet ajánl mindazoknak, akik szeretnék egy igazi, hagyományos ételsorral elkápráztatni vendégeiket. A receptek döntő többsége természetesen önmagában is működik, sőt: fejezeten belül és azon kívül is könnyen variálható egymással. A 7 ételsorhoz tartozó 49 receptet szemet gyönyörködtető fotók, valamint az írónőtől megszokott stílusú novellák egészítik ki.

Eredeti megjelenés éve: 2013

Boook, Budapest, 2013

meseanyu P>!

Ugron Zsolna: Hét évszak Receptek és történetek

Tetszik Ugron Zsolna hozzáállása az élethez, főzéshez, vendégfogadáshoz. Nagyon szépek a képek is, hangulatos az egész könyv. Jók az írások is, így kedvet kaptam a szerző más műveihez is.

Larawyn>!

Ugron Zsolna: Hét évszak Receptek és történetek

Gyönyörű könyv kívül-belül, a képekkel, a történetekkel, egy csipetnyi vidéki nemességgel és nosztalgiával fűszerezve. Kategóriájában az egyik legszebb, ráadásul a receptek közül többet is szeretnék kipróbálni!

„Ha tetszik minden napra egy, ha tetszik, a sárkány hét fejét etetni, ha tetszik, egy-egy lépcsőfok a hetedik menyországig, vagy éppen egy hetedhét országra szóló lakomához.”

Judy22>!

Ugron Zsolna: Hét évszak Receptek és történetek

Izgalmas, nem szokványos receptek és egy nagy adag szeretet, ahogy Zsolnától várható volt.

Szimirza>!

Ugron Zsolna: Hét évszak Receptek és történetek

A receptek jók, a kis történetek és a képek is nagyon tetszettek. Jól beleillenek a történetek a könyvbe, teljesen más hangulatú lesz ettől az olvasmány.

Zsófi82>!

Ugron Zsolna: Hét évszak Receptek és történetek

Szép kivitelezésű könyv, nem nagyon bonyolult, de helyenként nagyon jó ötleteket tartalmazó recepttel. A receptek közti írások jól eltalálnak bizonyos hangulatokat, kellemes olvasni. Nem ez az a szakácskönyv, amit rongyosra fogok használni, de biztos vagyok benne, hogy több étel készül majd belőle a konyhámban, és időről időre előveszem olvasgatni is.

kate101>!

Ugron Zsolna: Hét évszak Receptek és történetek

Nagyon szép könyv, de sokallom a 160 oldalt, nagyon „szellősen” vannak benne a receptek, az ételfotókon kívül sok olyat is tartalmaz ami szerintem nem ebbe a könyvbe való, kicsit fotóalbum jellege lett. A „novellák” inkább előszónak, bevezető történetnek tűnnek minden fejezet/évszak előtt, nem hiszem hogy ezek miatt másnak lehetne nevezni a könyvet, mint szakácskönyv. Ami miatt átment a vizsgán, hogy beszerezhető alapanyagokat igényel, igyekszik azokból a hozzávalókból dolgozni ami az aktuális évszakban megterem, és nem kell profi séfnek lenni az ételek elkészítéséhez.

szanes1>!

Ugron Zsolna: Hét évszak Receptek és történetek

Nekem tetszett. Egyszerű, könnyen megvalósítható receptek, vintage hangulat. Szóval nekem ez bejön.