Mia ​és a macskamedve (Mia 1.) 29 csillagozás

Udo Weigelt: Mia és a macskamedve

Mia még soha nem volt ennyire magányos. Annyira jó lenne, ha lenne egy barátja!
De nicsak! Mintha az egyik költözős doboz megmozdult volna! Óvatosan kiveszi a dobozból a gumicukros üvegedényt. Az edényben valami szőrös és puha dolog lapul.
– Carlo vagyok. Carlo, a macskamedve – mutatkozik be a vicces, gyűrűsfarkú kis állat. Mia rögtön tudja, hogy megtalálta az új barátját. Carlo azonban nem lelkesedik annyira a kislányért, aki csak úgy beköltözött a házába, anélkül, hogy előbb engedélyt kért volna tőle.

70 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634033752 · Fordította: Nánási Yvette · Illusztrálta: Joëlle Tourlonias

csgabi MP
Udo Weigelt: Mia és a macskamedve

Szerencsére talán már vége van annak a páréves időszaknak, amikor sokszor borzasztó illusztrációkkal kerültek ki könyvek egy-egy kiadótól. A kiváló illusztrációra és remek szövegre ez a könyv az egyik jó példa.
A történet is bájos: Egy család elköltözik egy másik városba, és Mia elveszíti a kavarodásban Nyuszkót, a nyusziját, ami nélkül nem tud elaludni. Aztán az első éjszaka vendége érkezik a szobájába, Carlo… A történet pedig itt kezdődik igazán.
Az illusztrációk színvilága kellemes, a rajzok finomak, jó rájuk nézni; szerintem tökéletesen kiegészítik a szöveget. A betűméret ideális, ahogyan megfelelő a sortávolság is, egy kezdő olvasó kisgyereknek jól olvasható a könyv. És nincs is egy-egy oldal telezsúfolva sem rajzzal, sem a mondatokkal – ideális az egyensúly a kettő között.

Nagyon aranyos volt mind Mia, mind Carlo karaktere, tetszett a történet. :-)

Hintafa P
Udo Weigelt: Mia és a macskamedve

Udo Weigelt történetéből árad a gyermekkor meghittsége, a derűs huncutság, ahogy a sértődött kis szőrmók kezeli az új lakók tényét, majd nagy kegyesen beadja a derekát és hagyja, hogy szeressék. Joëlle Tourlonias illusztrációitól már a könyv fellapozása előtt elolvadtam. Szereplőinek apró mozdulataiból, a szemük, vagy a szájuk fintorából azonnal megérezzük lelkiállapotukat. Kell is a kifejező képi világ, mert a magány igencsak elvont fogalmát a kisgyermekek számára máshogy nem is nagyon lehetne elmondani, mint képek segítségével. A meleg színekkel készített rajzokon bőven akad a humor számára is hely. Azt hiszem a macskamedvék elgondolásai a gyerekekről talán a legékesebb példája a huncut kis négylábú életfilozófiájának. Nagyon beszédes, hogy Mia és Carlo kapcsolatuk leginkább feszült pillanataiban nem szerepelnek ugyanazon az oldalon, sőt Carlo egy jó időre eltűnik a rajzokról. Aztán amikor Mia kellő türelemmel és megértéssel fordul a pandák távoli rokona felé (én is csak a könyv elolvasása után lettem ilyen tájékokzott macskamedve-ügyben) újra egyre közelebb kerülnek egymáshoz. Így a könyv két ellentétes oldaláról, a történet előrehaladtával egyre jobban közelítenek, míg végül sikerül álláspontjaikat olyan közel hozni egymáshoz, hogy végre közös oldalon is megférnek. Nekem pedig van is egy ilyen óvodásom, akinek még van némi tanulnivalója a türelemről.
Folytatás itt: http://hintafa.blog.hu/2017/07/06/udo_wiegelt-joelle_to…

bagie P
Udo Weigelt: Mia és a macskamedve

Nagyon tetszett és gyönyörűek a rajzok benne!
könyvesbolti olvasás, várakozás közben

Rainee
Udo Weigelt: Mia és a macskamedve

Nagyon cuki történet, aranyos illusztrációval. :) Csak egy kérdés: hol a folytatás? :)

Szávitrí SP
Udo Weigelt: Mia és a macskamedve

Nagyon cuki, főleg a rajzok. A történet is kedves, de nekem valami hiányzott belőle.

dianna76 P
Udo Weigelt: Mia és a macskamedve

Kedves történet volt költözésről, ismerkedésről, barátságról, ill. arról, hogyan legyen túl a gyermek a kedvenc alvósállat elvesztésén. Az erre irányuló történet a mesén belül, aranyos volt. Ez a kis állatka pedig nagyon cuki. Bevallom nem is tudtam a macskamedve létezéséről, így utána kellett néznem. Az illusztrációk bájosak.

berlin
Udo Weigelt: Mia és a macskamedve

Az illusztráció csillagos ötös, maga a történet egy négy alá.

Zsuzsanna_Buday
Udo Weigelt: Mia és a macskamedve

A borító/illusztráció megvett kilóra, nagyon vártam, hogy meglegyen a könyvtárban. Hát tényleg gyönyörűséges képeket és kedves történetet kaptunk.

vollys
Udo Weigelt: Mia és a macskamedve

A grafika nagyon szép, de a történet szerintem elég gyengécske…. de sebaj, majd unokahúgommal találunk ki hozzá valami jobbat :)

Maribeth
Udo Weigelt: Mia és a macskamedve

Rövid, de nagyon aranyos kis történet.
Felolvasva is jó, de szerintem érdemesebb elolvastatni a gyerekekkel, könnyű nyelvezete és aranyos illusztrációi miatt.

csgabi MP

– Először egy tigrisekkel és papagájokkal teli dzsungelen keresztül vonatoztunk. Aztán egy sivatagon át. Ott még pingvineket is láttam!
– Pingvineket? A sivatagban?! – kérdezte Mia csodálkozva.
– Hát, izé… nyaraltak – magyarázta Carlo.

Mia sorozat · Összehasonlítás