Lányok, ​asszonyok szakácskönyve 2 csillagozás

Turós Lukács: Lányok, asszonyok szakácskönyve Turós Lukács: Lányok, asszonyok szakácskönyve

A lányok és asszonyok minden héten papírral, ceruzával kezükben várják a rádió Lányok-asszonyok adásában kitűnő szakácsművészünk, Turós Lukács receptjeit. A Kiadó általános kívánságnak tesz eleget, amikor ezeket a hetenként elhangzó recepteket egy kötetbe összegyűjtve bocsájtja a közönség rendelkezésére. Turós Lukács receptjei nem véletlenül lettek olyan népszerűek. Komoly segítséget adnak a háziasszonyoknak ahhoz, hogy konyhájukat olcsón és gyorsan elkészíthető, és mégis ízletes ételekkel tegyék változatossá.
Az anyaghányadok általában négyszemélyesek, de ettől bizonyos ételeknél (baromfinál, tésztáknál) el lehet térni. Hasonlóképpen – a könyv rendeltetése miatt – az ételek csoportosítása sem követi a szokásos rendszerezést.

Xénion, Budapest, 1991
Minerva, Budapest, 1967
222 oldal · keménytáblás · Illusztrálta: Janovits István
Minerva, Budapest, 1963
224 oldal · keménytáblás · Illusztrálta: Pap Klára

dianna76 P>!
Turós Lukács: Lányok, asszonyok szakácskönyve

Nyilván nem olvastam el szóról-szóra, de ebből tanultam meg főzni, meg persze mindabból, amit a szülői házból felszívtam magamba. No meg segítség volt egy-egy kolléganő szakács tudománya is.
Egyszer-egyszer ma is előveszem, de szívesebben forgatom a modern, um. gasztronómiai könyveket, tele színes fotókkal.

Xénion, Budapest, 1991