A ​Zarándok 2 csillagozás

A belső én felfedezése az El Camino úton
Túri Sándor: A Zarándok

Egy küzdelmes, magával ragadó testi és lelki zarándoklatra hív bennünket a szerző, aki 2007 nyarán járta végig a Santiago de Compostelába tartó Szent Jakab utat. A kötet nem turistáknak szóló útikönyv, helyette egy önmagával vívódó fiatalember lelkébe nyerhetünk bepillantást, ki nem kevesebbre vállalkozott, mint rálelni az értelmes életcélra, a haszontalanul eltöltött évek, évtizedek után. A földrajzi értelemben vett állomások csupán keretét adják annak a harcnak, ahol már nem működnek a félmegoldások, mert a továbbhaladás, az egész emberré válás, olyan személyes és letisztult istenkapcsolatot követel meg, melynek tükrében végre feltárulhat előttünk a legbelső énünk.

Magánkiadás, Budapest, 2019

lha>!
Túri Sándor: A Zarándok

Túri Sándor: A Zarándok A belső én felfedezése az El Camino úton

Szeretem a Camino témájú könyveket. Mindig is érdekelt a magányosan vonulás lehetősége és annak megélése. Szívesen olvasom őket és megörültem, mikor szembe jött a könyvesboltban. Nem is volt kérdés, hogy haza sétál velem :)
Az első egyharmadot folyamatosan olvastam, gyönyörűnek festette a tájat, a környezetet és a belső forrongásokat, érzéseket.
Aztán egyszer csak azon vettem észre magam, hogy nem találok új mondanivalót benne. Nem visz tovább az utazás. Vagy csak türelmetlen lettem? Magam sem tudom. Jó ideje veszem kezembe, olvasok kicsit, aztán megint eltűnik pár napra, vagy hétre. Nem hív vissza. Nem akar a szívembe férkőzni. Pedig jó látni magam előtt a mozit, ami az íróban zajlik. Mégis azt kell mondanom, hogy például Sándor Anikó tapasztalása számomra sokkal többet nyújtott, sokkal érdekesebb volt és ma is emlékszem több mozzanatára, pedig évekkel ezelőtt olvastam.