Az ​elveszett örökös (Tűzszárnyak 2.) 20 csillagozás

Tui T. Sutherland: Az elveszett örökös

A tengerszárnyak trónjának elveszett örököse végre haza tér…
El sem tudja hinni, hogy végre megtörténik. Fátyol és társai, a végzet sárkányfiókái a tenger mélyére, a Tengerszárny Királyságba utaznak. Fátyol, akit még tojásként raboltak el a királyi keltetőből, már izgatottan várja, hogy találkozzon jövendőbeli alattvalóival és anyjával, Korall királynővel.
Ám Fátyol ismeretlen otthonába való hazatérése nem éppen úgy alakul, mint tervezte. Noha Korall királynő tárt szárnyakkal fogadja, a Királyság mélyében baljós áramlatok kavarognak. Egy rejtélyes orgyilkos évek óta a királynő örököseire vadászik, és könnyen előfordulhat, hogy Fátyol lesz a következő célpontja. A sárkányfiókák védelemért keresték fel a Tengerszárnyakat, de az óceánban titkok, árulás… és talán halál fogadja őket.

Eredeti megjelenés éve: 2012

Hórusz, Budapest, 2021

Bogi_könyveskuckója>!
Tui T. Sutherland: Az elveszett örökös

Bevallom, ez a kötet jobban tetszett, mint az első. Ez a kötet most egy másik sárkányfiókára, Áradatra fókuszál és a Tengerszárnyak világára. ( A fülszövegben Fátyolként van említve, de a könyvben egyszer sem ez a név tűnik fel, hanem végig Áradatként van említve. Ez mondjuk egy kicsit fura).
Áradat hosszú évek után felkutatja édesanyját és azt reméli, hogy nála végre biztonságban lehet. Azonban kiderül, hogy a Tengerszárnyak birodalmában is több sötét rejtély kering. Hiába Áradat Tengerszárny mivolta, nem nagyon találja a helyét ebben a világban. A sárkányfiókák közti szoros, testvéri kapocs is csodalatosan van ábrázolva. Melengeti az olvasó szívét.
Kalandból és meglepetésből ebben a kötetben sincs hiány. Nagyon tetszik, hogy minden kötetben egy-egy sárkámy kultúrával, annak a szokásaival ismerkedhetünk meg.
Már nagyon kíváncsi vagyok a harmadik kötetre is.

Hórusz, Budapest, 2021
Csöre>!
Tui T. Sutherland: Az elveszett örökös

Izgalmas, olvasmányos, továbbra is képes lekötni ez a sorozat. Ezt most nem esti mesének olvastam, 9 évesem ajánlására fogtam bele. Ő már olvasta, tetszett neki.
Ami viszont borzasztóan zavar, az a szereplők nevének következetlen használata (fordítása?). Utóbbi miatt vontam le pontot.

Lily_Poppy>!
Tui T. Sutherland: Az elveszett örökös

A történet izgalmas, fordulatos, hihetetlen hogy át tudott verni (ilyen kövektől ezt nem szoktam meg és kifejezetten élveztem) olyan fordulatok voltak benne, amiket nem láttam jönni. A regény végét már hangoskönyvben hallgattam és a stílusa zseniális.
Nagyon élvezem, ahogy a szereplők felfedezik Pyrrhiát, ezzel együtt tanulnak a törzsekről és folyamatosan fejlődnek, mint karakterek.
Tsunami nem áll a legközelebb a szívemhez a fiókák közül, de szeretem, ahogy fejlődik. Különösen szeretem, ahogy minden szereplő kap nézőpontot a kötetek során. Annyira különleges, hogy így megismerhetjük őket külső és belső szemszögekből és ez által a barátságábrázolások annyira fantasztikusak és reálisak lesznek.
Olvassa mindenki ezt a csodát főleg, hogy az első három kötet már magyarul is elérhető (bár a fordítással néhol voltak fenntartásaim)!!!

Gréti_Sz>!
Tui T. Sutherland: Az elveszett örökös

Ez a könyv szerintem jobb, mint az első. Nagyon tetszik ebben a sorozatban, hogy minden könyv másik szereplőre fókuszál.A fordítással van néhány probléma, de ettől szerintem nagyon jó.

Tűzszárnyak sorozat · Összehasonlítás