A ​kviddics évszázadai (Harry Potter) 1060 csillagozás

Tudor Hushpush: A kviddics évszázadai Tudor Hushpush: A kviddics évszázadai Tudor Hushpush: A kviddics évszázadai Tudor Hushpush: A kviddics évszázadai

Hushpush úr könyvében örömét lelheti mindenki, aki rendszeresen játszik vagy néz kviddicset, illetve akit érdekel a tágabb értelemben vett mágiatörténet.

Eredeti megjelenés éve: 2001

Tagok ajánlása: 13 éves kortól

Central Könyvek, Budapest, 2020
144 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633245194 · Fordította: Tóth Tamás Boldizsár · Illusztrálta: Tomislav Tomic
Animus, Budapest, 2017
136 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633245194 · Fordította: Tóth Tamás Boldizsár
Animus, Debrecen, 2016
64 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633241493 · Fordította: Tóth Tamás Boldizsár

Kapcsolódó zóna

!

Harry Potter

2616 tag · 9518 karc · Utolsó karc: 2021. november 26., 17:40 · Bővebben

Albus Dumbledore · Madame Cvikker · Rita Vitrol

Roxfort

Gorkie P>!

Ez volt a 3. olvasásom.
Mindig mondom, hogy Rowling egy zseni. Ilyen aprólékosan kidolgozott világot alkotni, és akkor még a Kviddicsnek is külön történelmet eszelt ki. Bámulatos!

zuna19>!
Tudor Hushpush: A kviddics évszázadai

Hűha ez nagyon komoly. Végig mosoly volt az arcomon, amíg olvastam. Varázslatos az egész. Amilyen picuri könyv, annyira sok infót sűrített bele az író. Amennyit csak lehet a témában leírta, sőt még többet is. Nekem lehet, még egyszer el kellene olvasnom, hogy felfogjam, de már a szememet is alig bírom nyitva tartani. Nagyon tetszett.
Jó volt olvasni a játék kialakulásáról és fejlődéséről, terjedéséről.

csillagka P>!
Tudor Hushpush: A kviddics évszázadai

Tisztelt kviddics iránt elkötelezett érdeklődök!
Szeretném megalapítani a Moly kviddics szakosztályt ahová ügyes és saját sportseprűvel rendelkező jelentkezők leveleit várom.
Mágikusan elrejtett pálya és eszközök rendelkezésre állnak, edzés minden szerdán és pénteken.
Hoppolási lehetőség ellenőrzött körülmények között megoldott.
Kérem jelentkezést a családi bagollyal küldje el, és fokozottan figyeljen a bagoly higiéniájára mivel mióta a mugli hetedikes biológiakönyv feladatként említi a bagolyköpet gyűjtés, minden mugli gyerek az én kertem körül próbálja a feladatát teljesíteni.
Sportársí üdvözlettel
csillagka

Jagika P>!
Tudor Hushpush: A kviddics évszázadai

Hát persze, hogy labdajáték lett Roxfort kedvenc sportja! Természetesen más, mint a foci, de legalább olyan érdekes, hiszen a levegőben zajlik és a varázslóvilágban. Annak nagyon örültem, hogy a golden snidget védett faj lett és lecserélte az aranycikesz. A sporttörténeti rész és a szabálygyűjtemény kissé száraz, de a humoros megjegyzések feloldják ezt. A kedvencem a zsémbes Gertie Konder zsörtölődése – szenzációs!

Nikolett0907 P>!
Tudor Hushpush: A kviddics évszázadai

Nos érdekesnek találtam ezt a kis könyvecskét.
Igazság szerint én csak a filmeket láttam, és bár megvettem a könyveket, még nem vettem a fáradtságot, hogy el is olvassam őket.
A filmek nagyon tetszettek, és mivel ott kimondottan rajongani kezdtem a kviddics játékért, evidensnek gondoltam, hogy ez a kötet jó lesz kezdésnek.
Nem is tévedtem sokat, mert megtetszett, csak volt némi utalás ami nekem homályos foltként maradt meg.
Talán nem ártana végre elolvasnom a könyveket is.
Egy olvasásnak tökéletesen megfelelt.

gabiica P>!
Tudor Hushpush: A kviddics évszázadai

Érdekes volt és számomra nagyon olvasmányos. Sok információt lehet belőle megtudni, de emiatt egy kicsit száraz is. Ennek ellenére tetszett, hiszen valószerűbbé teszi a kviddics világát, amit a könyvekből megismerhettünk.
A cikesz születése volt a kedvencem, ez mindig is nagyon érdekelt, különleges volt, bár kissé talán „morbid”.

Evelena>!
Tudor Hushpush: A kviddics évszázadai

Annyira meglepődtem, hogy mennyire kidolgozott ez a kiegészítő kötet is. A kviddics eredete, csínja-bínja, jelenlegi státusza, a csapatok. Annyi minden van itt, olyan sok ötlet.
Szerencsére a tankönyvi hangulat és kidolgozottság mellett a megmosolyogtató sorok sem maradtak el. Nem is gondoltam volna, hogy ilyen jól fogok szórakozni rajta. Azt bizony hozzá kell tenni, hogy ennyi adatot befogadni ilyen kevés oldalon nem egyszerű…. szinte láttam magam előtt, hogy Hermione kívülről fújja az egészet.
Az írónő képzelete ebben az apró kötetben is szárnyal. :)

Niitaa P>!
Tudor Hushpush: A kviddics évszázadai

Aranyos kis könyvecske, rengeteg érdekes információval. Jobban élveztem, mint a Legendás állatokat, nem volt annyira száraz.
Dumbledore előszava már nagyon megmosolyogtatott. :)
Jó megtudni, hogy mi az aranycikesz története. Szívemhez mégis a skótok álltak legközelebb. Szerencsétlen barbár nép… ők mindig megszívták :D Vajon Jamie egyeneságú leszármazottja valamelyiknek? :D

Levandra>!
Tudor Hushpush: A kviddics évszázadai

Gondoltam volna valaha, hogy sporttal kapcsolatos szakkönyvet fogok olvasni? Soha! Nem mintha szükségem lett volna bármilyen sportág áthatóbb tanulmányozására. Mindazonáltal, ha ennek a szakkönyvnek köze van J. K. Rowlinghoz és a kviddicshez, ám legyen!

Kawaii_vIVIv>!
Tudor Hushpush: A kviddics évszázadai

Érdekes volt arról olvasni, hogy hogyan alakult ki a kviddics és hogy régen milyen módon játszották, de aztán jöttek az unalmas részek amiktől elálmosodtam….tömény információáradat amit most képtelen voltam teljesen befogadni. XD
Elmondhatom, hogy a kviddicset jobb lehet játszani, mint olvasni róla :D

Lahara IP>!

Figyelmeztetés: Aki eltépi, szétszakítja, megcsonkítja, összegyűri, behajtja, olvashatatlanná teszi, elrútítja, összemaszatolja, beszennyezi, dobálja, elejti vagy bármely egyéb módon megrongálja ezt a könyvet, illetve nem a megfelelő óvatossággal és tisztelettel bánik vele, az a tőlem telhető legszörnyűbb megtorlásra számíthat.

1. oldal, Irma Cvikker könyvtáros figyelmeztetése (Animus, 2001)

Kapcsolódó szócikkek: könyv · könyvtáros · Madame Cvikker
Frank_Spielmann I>!

Bevallom, nem volt könnyű rávennem Madam Cvikkert, hogy váljon meg az egyik rábízott könyvtől, engedje, hogy lemásoljuk és szélesebb körben terjesszük azt. Mikor elmondtam, hogy a művet muglik számára is hozzáférhetővé kívánjuk tenni, könyvtárosnőnk átmenetileg elvesztette beszélőképességét, és hosszú percekig nem mozdult, nem is pislogott. Miután magához tért, együttérző figyelmességgel érdeklődött józan eszem holléte felől.

7. oldal, Előszó (Animus, 2001)

Kapcsolódó szócikkek: Albus Dumbledore · Madame Cvikker
Lahara IP>!

Mily csoda volt ama légi kaland!
Fent a cikesz és a pálya alant.
Szálltam a szélbe', de, jaj, azután
jött az a gurkó – s a púp a kupán.

47. oldal, Nyolcadik fejezet - A kviddics a világban - Európa - Jambikus Ingolf költeménye (Animus, 2001)

Valcsa P>!

Hushpush úr kimondottan ígéretes tehetségű szerző. Ha így folytatja, előbb-utóbb
együtt fényképezkedhet velem!
(Gilderoy Lockhart, az Egy elbűvölő ember szerzője)

4. oldal, A kviddics évszázadairól írták (Animus, 2001)

Kapcsolódó szócikkek: Gilderoy Lockhart
Valcsa P>!

Híres kabalaállatukat, Barnyt, a pisze denevért többek között a vajsörreklámokból ismerhetjük (Barny mondja: Vajsört vedelj! / Kérek minden denevért, / igyon bátran, de ne vért!)

41. oldal, Hetedik fejezet - Nagy-Britannia és Írország kviddicscsapatai - Ballycaste Bats (Animus, 2001)

Frank_Spielmann I>!

Az Erdély és Flandria között lezajlott döntőt a kviddicstörténet legdurvább mérkőzéseként tartják számon. A játékosok rengeteg, korábban soha nem látott szabálytalanságot követtek el, pl. egy hajtót görénnyé változtattak, az egyik őrzőt megpróbálták pallossal lefejezni, s az erdélyi csapat kapitánya száz vérszopó denevért eresztett ki a talárja alól.

48. oldal, Nyolcadik fejezet - A kviddics a világban - Európa (Animus, 2001)

Kapcsolódó szócikkek: Erdély
Belle_Maundrell>!

A Csúzlik huszonegyszeres bajnokok, de utoljára 1892-ben vihették haza a kupát, s teljesítményük az elmúlt több mint száz évben nem volt valami fényes. […] Jelmondatukat 1972-ben „Győzni fogunk!”-ról „Fohászkodjunk, és reméljük a legjobbakat!”-ra változtatták.

Nagy-Britannia és Írország kviddicscsapatai

Belle_Maundrell>!

Egy hatéves szeplős fiúcska könnyeit törölgetve hagyta el a termet.
„Úgy szerettem a stoogingot – szipogta a Reggeli Próféta tudósítójának. – Mindig együtt nevettünk apuval, amikor a hajtók kilapították az őrzőt. Nem is akarok többet kviddicsmeccsre menni!”

34. oldal, Hatodik fejezet - A kviddicsjáték fejlődése a 14. század óta - A játékosok - A hajtók (Animus, 2001)

Belle_Maundrell>!

A KVIDDICS TÖRTÉNETE a legnépszerűbb művek közé tartozik a Roxforti Iskolakönyvtárban. Könyvtárosnőnk, Madam Cvikker elmondása szerint a diákok napi rendszerességgel „mancsolják, nyálazzák, és minden módon bántalmazzák” a kötetet – márpedig ez a legnagyobb olvasói elismerés jele.

7. oldal, Előszó

Kapcsolódó szócikkek: Roxfort
U_Viki>!

A szabályok természetesen „arra valók, hogy megszegjék őket”.

Harry Potter sorozat · Összehasonlítás

Ezt a könyvet itt említik