Zero (Death Note 7.) 17 csillagozás

Tsugumi Ohba: Death Note 7. – Zero

After a high-speed chase, the newest Kira is apprehended. Light regains his Death Note and his memories, and the depths of his cunning are revealed. His masterful manipulation of both humans and Shinigami lead him to the strongest position he's yet enjoyed. But the glow of his victory is marred when a new threat appears. Can Light withstand a surprise attack on two fronts?

Eredeti megjelenés éve: 2005

VIZ Media, San Francisco, 2011
208 oldal · ASIN: B00FDZGN4Y · Illusztrálta: Takeshi Obata
VIZ Media, San Francisco, 2008
208 oldal · ISBN: 9781421506289 · Illusztrálta: Takeshi Obata

Zsuzsanna_Makai>!
Tsugumi Ohba: Death Note 7. – Zero

Okè, hàt ez nekem vàratlan fordulat volt, nna. Light sokat foglalkozott a gondolattal, h kinyìrja L-t/csak a spoiler gyanù miatt szòlok, h nem ez törtènt/ szòval nem kellett volna meglepődnöm, mègis olyan furànak tűnik az egèsz, ahogy olyan kurtàn-furcsàn eltűnt.
Màr csak 180 mangàt kell elolvasnom a mangarajongòs kitüntetèsèrt, angolul meg csak 101-et.

AniTiger P>!
Tsugumi Ohba: Death Note 7. – Zero

Erre egyáltalán nem emlékeztem. Millió éve olvastam, jóval az anime megnézése és a film előtt.
A legzseniálisabb rész, de számomra a legszomorúbb is… Én imádom ezt a két vagány szereplőt… spoiler

Borító: Imá-á-ádom!

Mello & Near – funny kis skacok, bírom őket :)

attatoth P>!
Tsugumi Ohba: Death Note 7. – Zero

Egy nap elteltével csökkentettem az értékelésemet. Elsőre is nagyon hezitáltam, hogy hány csillagot adjak, de most, elolvasva a 8. részt úgy érzem egyértelműen kevesebbet kell adnom. Már a 6. résznél is úgy láttam, kezd holtpontra jutni a két oldal küzdelme és a szerző a dolgok folyamatos bonyolításával, új szabályok bevezetésével próbálja életben tartani a történetet. Itt meg jött egy extrán túlbonyolított „zseniális” csapda, majd nekem váratlanul a nagy „finálé”. Mikor túlestem a sokkon, hogy nem a várakozásom szerint végződött a történet, kiderült, hogy valójában nincs is vége! Új szereplőket hoz be, hogy kicsit megváltozott felállásban, de gyakorlatilag ugyanaz a játék folytatódjon. Igazi megújulás viszont nincs, jobb lett volna, ha itt befejezi az alkotó az egészet.

azuredream>!
Tsugumi Ohba: Death Note 7. – Zero

Az, hogy kezdtem megkedvelni Lightot az előző fejezetekben, kötetekben, most el is múlt egy csapásra.
Near és Mello annyira kis bubbancsok(: Near a hideg, kimért személyiségével egyelőre nagyon nem mozgatta meg a fantáziámat, a szenvedélyesebb, lobbanékonynak tűnő Mello annál inkább.

Morn>!
Tsugumi Ohba: Death Note 7. – Zero

Kezd alakulni, végre valami véglegesnek tűnő lépést meg mert tenni a szerző! spoiler Ezek után azonban kérdőjeles, hogy mit lehet még ugyanennyi kötetben összehordani erről a sztoriról. Nagyon nyújtják a rétes tésztát, néhol sikerült összefoltozgatni (mint most), de tartok tőle, hogy el fog szakadni.

VIZ Media, San Francisco, 2008
208 oldal · ISBN: 9781421506289 · Illusztrálta: Takeshi Obata