Whiteout (Death Note 5.) 19 csillagozás

Tsugumi Ohba: Death Note 5. – Whiteout

After a week locked up with no one but Ryuk for company, Light is ready to give up his Death Note and all memories of it. Freed from his past actions, Light is convinced he's innocent. But L is ready to keep Light under lock and key forever, especially since the killings stopped once Light was incarcerated. Then a new wave of Kira crimes hits Japan. Someone else has gotten their hands on a Death Note, and these new deaths aren't focused on making the world a better place, they're focused on making money. Big business can be murder, and Kira has gone.

Eredeti megjelenés éve: 2005

VIZ Media, San Francisco, 2011
208 oldal · ASIN: B00FDZGN58 · Illusztrálta: Takeshi Obata
VIZ Media, San Francisco, 2007
192 oldal · ISBN: 9781421506265 · Illusztrálta: Takeshi Obata

L · Yagami Light · Amane Misa

Zsuzsanna_Makai>!
Tsugumi Ohba: Death Note 5. – Whiteout

Jò volt ez a rèsz is, hozta a megszokott szìnvonalat. Kicsit örültem, amikor Light agya elpukkant, ès behùzott L-nek, megèrdemelte, megèrdemelt volna egyet az öregètől is. Azon kiakadtam, h a politika beleszòlt a rendőrsègi ügybe, de mivel ez a valò vilàgban is ìgy van, sztem csak az igazsàgèrzetem akadt ezen fenn.

Rileey>!
Tsugumi Ohba: Death Note 5. – Whiteout

Akadtak ebben is figyelemreméltó pillanatok (Light tépelődése, hogy ő-e Kira különösen tetszett), de ez a céges rész nem igazán lett kedvencem.

azuredream>!
Tsugumi Ohba: Death Note 5. – Whiteout

Ebben a kötetben nagyon érdekes kettősséget éreztem Lighttal kapcsolatban. Alapból utálom a karakterét, viszont spoiler
Tetszett ez a kis gyűléses megoldás is, szerintem érdekes volt, hogy miként használják más emberek a naplót.
Imádom L-t, csak ő tud ilyen hülyeséget kitalálni a bilincsekkel. A kis bunyózásuk meg annyira vicces volt. Most viszont, hogy így megértik egymást Lighttal, közös erővel rombolhatják tovább Matsuda önértékelését, hogy aztán szegény bizonyítási vágyból mindenféle hülyeséget csináljon:D

Robberator>!
Tsugumi Ohba: Death Note 5. – Whiteout

Régebben Light emlékezetével az én érdeklődésem is eltűnt ez időtájt, de azt kell mondjam, most sokkal jobban élveztem az új irányt, amit a manga vett. Ráadásul felveti az érdekes kérdést, hogy maga a Death Note hatalma rontotta-e meg Lightot, vagy mindig benne volt a kapacitás gonoszra? Vagy ha elég hatalom elég ideig kerül egy ember kezébe, mindenképp romlásra van ítélve? Mindenesetre, szuper olvasmány továbbra is, ha egy kicsit azért gyengébb Light-L macska-egér játéka nélkül.

nagytimi85>!

Misa: And if you're always together, then when am I supposed to go on dates with Light?
Ryuzaki: The dates will naturally be with the three of us…
Misa: What?! You're saying we have to kiss in front of you?
Ryuzaki: I didn't say you have to do anything, but I will be watching…
Misa: Huh? What the hell?! I knew it! You are a pervert!
Ryuzaki: Light-kun, please shut Misa-san up.
Light: …

Kapcsolódó szócikkek: Amane Misa · L · Yagami Light