Deletion (Death Note 10.) 17 csillagozás

Tsugumi Ohba: Death Note 10. – Deletion

With Near openly suspecting the new L of being Kira and sowing doubt in the hearts of the taskforce members, Light is once again forced to pass the Death Note on to another to take the heat off himself. But this time, Kira chooses a disciple from among his true believers. With no way to contact his successor directly, Light must rely on his faithful follower's adherence to Kira's goals. Will this newest move bring Light's ideal world closer to reality? Or will losing control of the Death Note spell Light's doom?

Eredeti megjelenés éve: 2006

VIZ Media, San Francisco, 2011
208 oldal · ASIN: B00FDZGY0C · Illusztrálta: Takeshi Obata
VIZ Media, San Francisco, 2007
208 oldal · ISBN: 9781421511559 · Illusztrálta: Takeshi Obata

AniTiger P>!
Tsugumi Ohba: Death Note 10. – Deletion

Imádom Teru megrajzolási stílusát :))
A történet érdekes, de Light egy #@&?>>#@& dög.
Mostanra már Near a kedvencem, de spoiler

Borító: Nagyon vagány, egy másik kedvencem.

Tsugumi Ohba: Death Note 10. – Deletion

Na, ez a kötet az elejétől a végéig remek volt!

Near következtetései az apró dolgokból nagyon tetszettek (miközben vicces volt, ahogy játszadozik a különféle játékaival), Mello sem volt idegesítő, az ő szála is jó volt, de a mellékszereplőket emelném ki leginkább, akik nem csak bábok a nagy játékosok kezében, hanem ők is levonják a következtetéseiket, megkérdőjelezik a dolgokat (oké, kivétel talán Matsuda és Misa :D), amihez extra lökést adott N sugallata, hogy tényleg Light Kira, már csak bizonyítani kellene ezt valahogyan.

Mikami nekem tetszik a maga módján, az elhivatottsága gyökerének bemutatása is remek ötlet volt szerintem, spoiler, ám az utolsó pár rész alapján megint nyeregben érezheti magát, meg is lepődtem, hogy spoiler de számomra a csúcspont az volt, amikor spoiler.

Tényleg remek rész volt, remélem a folytatás is hasonlóan jó marad!

attatoth P>!
Tsugumi Ohba: Death Note 10. – Deletion

Nem értem teljesen, hogy Kira miért akarja mindig kinyírni szegény Misat. Oké, hogy egy idióta, de Kiranak igen hasznos segítője. Sajnos ez a rész is inkább csak időhúzás. Mondva csinált indokokkal behozott az író egy újabb szereplőt, akinek még a gyermekkorát is megismerjük. Kár, hogy semmi meglepő dolgot nem tudunk meg ebből, de legalább pár oldallal sikerült meghosszabbítani vele az egyre jobban ellaposodó történetet.

kkata76>!
Tsugumi Ohba: Death Note 10. – Deletion

Egyre bonyolultabbnak tűnik a helyzet, és már csak két kötet van hátra… spoiler.

azuredream>!

Húú, mennyi új szereplő:D
Fogalmam sincs, hogy Mello honnan szedte ezt a Matt gyereket, de nem az emberek követéséhez vannak öltözve, az tuti:D Feltűnőbbek nem is lehetnének. De azért még mindig imádom Mellot és Matt is szimpatikus eddig.
Mikamival kapcsolatban értem én, hogy Light miként szúrta ki, de azért jó nagy adag szerencse is van benne, hogy pont egy ilyen elvakult követőt találjon, aki mindemellett még intelligens is. Elég kétségbeesett lépés volt a részéről.
És megint kaptunk egy ostoba női karaktert. Jaj, de jó. Near szépen megfogalmazta. Lehet, hogy jók a jegyei, tanulni tud, de buta szegény.
De legalább Ryuk hozzászólásai és Matsuda, már majdhogynem fájdalmas naivitása egy kis vidámságot csempész ebbe az elborult, nagyon sötét légkörbe.

A_S1M0N P>!

Matsuda, your „interesting” has never been interesting.

A_S1M0N P>!

You said she's smart, but it only means she got high marks and she's actually a stupid woman.

Death Note sorozat · Összehasonlítás