Beszélő ​Zen 24 csillagozás

A semmi kiáltásai
Tsai Chih Chung: Beszélő Zen

A zen-filozófia megjelentetése képregény formában első pillantásra talán szentségtörőnek tűnik, hiszen bármi, ami a zenről íródik, szóval elhangzik, tulajdonképpen profán és felesleges, a zen lényegével ellenkező dolog. A mondás, miszerint mindent el lehet mondani egy mondatban, hangozhatna úgy is, hogy ami lényeges, az egy képen is elfér. Ez jutott eszébe C.C. Tsai-nak, aki Kelet-Ázsia legnépszerűbb képregényrajzolója, és az ötlet megvalósítása olyan kiválóan sikerült, hogy azóta egész sorozatot készített ebben a témában.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Budo kiskönyvtár IV. Hunor

Hunor, Budapest, 2001
176 oldal · puhatáblás · ISBN: 9638577118 · Fordította: Jóvér Béla · Illusztrálta: Tsai Chih Chung

Molymacska>!

Tsai Chih Chung: Beszélő Zen A semmi kiáltásai

A képregény fomra ellenére a mondanivaló még mindig nagyon tömény, ezért érdemes odafigyelni. Nagyon szórakoztató, főleg annak, aki meg akarja ismerni a tao-t, mint amilyen én is vagyok. Egy csipetet kaptam belőle, és lehet ez a csipet több is lesz az idő múltával.

Garuda>!

Tsai Chih Chung: Beszélő Zen A semmi kiáltásai

Aranyos, szellemes, tanulságos és szórakoztató. Csak jót tudok róla elmondani. Mindenkinek ajánlom.

Tsai Chih Chung: Beszélő Zen A semmi kiáltásai

A 127. oldal egyik képkockáján Jün-Jen feje Jóvér Béláéra van kicserélve, őt sikerült beazonosítanom. De kis szerepel a 132. oldalon?

Jeffi P>!

Tsai Chih Chung: Beszélő Zen A semmi kiáltásai

Nagyon jó kis könyvecske, öröm volt olvasni, ebbe a melegben kicsit elgondolkodni, néha felvonni a szemöldököt, hogy „mivan?” :) Nem mindig értettem a példázatokat, pedig nagyrészt ezeket mind olvastam már más közegben. A rajzok nagyon aranyosak a narrátor szerzetes pláne kis aranyos :D
A könyvért köszönet @borga -nak :) :*

Szilvi_Pálmai>!

Tsai Chih Chung: Beszélő Zen A semmi kiáltásai

Könnyen érthető, szórakoztató zen tanmesék nagyobb gyermekeknek és felnőtteknek.

Dzsúz>!

Tsai Chih Chung: Beszélő Zen A semmi kiáltásai

Egyszerű, érthető, kedves és humorral fűszerezett. Sok olyan gondolatot értettem meg, ami korábban nem volt világos. Igazán Zen-iális

borga >!

Tsai Chih Chung: Beszélő Zen A semmi kiáltásai

Egyszerűen imádtam. Igazi keleti gondolkodásmód, annyira egyszerűen képszerű, hogy nekünk (legalábbis nekem :) ) a túlbonyolított agyunkkal filózni kell, hogy miről is van szó.
Fájón hiányolom a hamvábahalt sorozat folytatásait, pedig lettek volna pl. taoista történetek is. Fenébe. Nem hiszem el, hogy ennyire nem fogyott. Mmmfff :(

Brigi007>!

Tsai Chih Chung: Beszélő Zen A semmi kiáltásai

Hűha, hát nem számítottam rá, hogy ez ennyire jó lesz. Valami elképesztően megnyugtató volt olvasni, ezért is fogtam be esti olvasmánynak, hogy egy-egy zűrös nap, vagy felkavaró olvasmány után legyen, ami lenyugtat. Nagyon megszerettem és örülök, hogy anno megvettem, erre érdemes pénzt áldozni. Nagy életbölcsességek vannak benne, amiket vicces kis képregénykockákba zártak. Ha valami, akkor most ez igazán felkeltette az érdeklődésemet a keleti filozófia iránt.

Carmilla >!

A vagyon és a hírnév hajhászása helyett gondoljunk inkább a természet szépségeire. A csillagok, a hold, a hegyek, a folyók, a virágok, az összes fa, mind-mind közös gyönyörűségünkre szolgálnak.

63. oldal, Valami értékes (Hunor, 2001)

Kapcsolódó szócikkek: természet
Carmilla >!

Gazdagság és szegénység nem attól függ, hogy mit birtokolunk, hanem attól, hogy elégedettek vagyunk-e azzal, amink van.

80. oldal, Gazdag és szegény (Hunor, 2001)

Kapcsolódó szócikkek: gazdagság
Hörcsibald>!

– Ó mennyire szenvedek! A többi hullám olyan nagy, én pedig egészen kicsike vagyok. Némelyik hullámnak olyan jól megy, én pedig egy kis senki vagyok.
– Azért gondolod, hogy szenvedsz, mert még nem láttad meg tisztán valódi arcodat.
– Nem hullám lennnék? Akkor hát mi vagyok?
– A hullám csak átmeneti alakod. Valójában víz vagy!
– Víz?
– Ha megérted lényegedet, azt, hogy víz vagy, nem zavar többé, hogy milyen hullám alakját öltöd magadra, és nyomban szertefoszlik a szenvedésed.
– Értem! Én te vagyok és te én. Valamennyien egy nagyobb létező részei vagyunk!

Carmilla >!

Egy szépsége teljében lévő virág tele van jósággal, egy hervadó virágban szépség rejlik. Amikor képes leszel rá, hogy minden körülötted lévő dologban észrevedd a jóságot és a szépséget, akkor lépted át a zen kapuit.

55. oldal, A völgykatlan hangja (Hunor, 2001)

Kapcsolódó szócikkek: zen
Carmilla >!

Vannak emberek, akik rákényszerülnek, hogy túlélésükért szégyenteljes dolgokat cselekedjenek, de még több ember van, akik még ezeknél is nagyobb gaztetteket követnek el, egyszerűen azért, hogy túlzó és szégyentelen vágyaikat kielégítsék.

165. oldal, Rashómon (Hunor, 2001)

Carmilla >!

[…] Ettől kezdve, ha Csü-Cse zen mestert a Buddha-dharma felől kérdezték, egyszerűen felmutatta hüvelykujját és ennyit mondott: Ez!

112. oldal, Csü-Cse egyujjas zenje (Hunor, 2001)

Carmilla >!

Ragadd meg a pillanatot: éld meg a jelent! Ne engedd, hogy a dolgok csak úgy elmenjenek melletted! Minden este lehet olyan, mint a legkellemesebb tavaszi este, minden nap lehet jó nap.

124. oldal, A gyöngyvirág édes illata (Hunor, 2001)

Kapcsolódó szócikkek: jelen
Carmilla >!

Ne gabalyodj bele a tegnap és a holnap világába! Éld inkább a mai napot! Bárhol is vagy, bármit is teszel, tapasztald meg a környező világ és az adott pillanat nagyszerűségét!

34. oldal, Ragadd meg a pillanatot (Hunor, 2001)

Carmilla >!

A mennyország és a pokol nem olyan helyek, amelyekkel csak halálunk után találkozunk. Itt és most léteznek.
A jó és a rossz egy villanásnyi gondolat, a mennyek és poklok kapuja bármikor megnyílhat előtted.

37. oldal, A mennyek kapui (Hunor, 2001)

Carmilla >!

„Fegyverét letéve Buddha lett belőle.” Ezt nagyon nehéz megtenni, és mi bírhatja rá az embereket, hogy letegyék a fegyvert?
A szeretet – ennyi az egész.

47. oldal, A tolvaj megvilágosodása (Hunor, 2001)

Kapcsolódó szócikkek: szeretet