Wesselényi Miklós a reformkori magyar politikai élet egyik legérdekesebb alakja. Gáláns gavallér, kitűnő szónok, kiváló vadász és lótenyésztő, aki nagyszerűen úszott, vívott, lovagolt, s az 1838-as pesti árvízi mentés hőseként hallatlan népszerűségnek örvendezett a egész országban. Ismertségét személyes varázsán kívül elsősorban ellenzéki politikai szereplésének köszönhette, mint Széchenyi István barátja a magyarországi és erdélyi ellenzék vezéreként számtalanszor kiállott a nemzeti függetlenség ügyéért. A Habsburg-kormányzat ezért mindenáron szerette volna elnémítani, nyomására 1835 elején a magyar és erdélyi királyi táblák perbe fogták. Az erdélyi perben nem hoztak érdemi ítéletet, a magyarországi azonban annál fordulatosabb és veszélyesebb volt…
Wesselényi Miklós hűtlenségi pere 5 csillagozás
A következő kiadói sorozatban jelent meg: Labirintus Helikon
Várólistára tette 5
Kívánságlistára tette 1

Kiemelt értékelések


Trócsányi Zsolt: Wesselényi Miklós hűtlenségi pere Abszolutizmus vagy liberalizmus?
A bécsi udvar mindenáron el akarja hallgattatni Wesselényi Miklóst, a határozott, kemény kiállású szatmári beszédéért, melyben elítéli a jobbágyok jogfosztását. A könyvben lépésről lépésre követhetjük egy tökéletesen felépített koncepciós per lépcsőfokait. Trócsányi Zsolt időrendi sorrendben, pontosan követi az eseményeket feltüntetve a hivatkozásokat. Az 1838-as nagy árvíz idején Wesselényi hősként viselkedett, tetőkről mentette a szerencsétlen embereket. Az árvíz levonulása után folytatták a perét, volt, aki halálbüntetést kért, volt aki évekre bezárta volna börtönbe. Izgalmas, érdekes, néhol megdöbbentő, de mindenképpen tanulságos az olvasó számára.


Trócsányi Zsolt: Wesselényi Miklós hűtlenségi pere Abszolutizmus vagy liberalizmus?
A kötet részletes, értékes információkkal segíti a mű olvasását. Minden információt érvel, megmagyaráz. Forrásokkal alátámasztja az egyes állításokat. Mindenképp értékálló és hasznos könyv! Ajánlom a történelem kedvelőinek és a téma kutatóinak. :)
Hasonló könyvek címkék alapján
- Molnár András: Viam meam persequor ·
Összehasonlítás - Degré Alajos: Visszaemlékezéseim ·
Összehasonlítás - Arató Endre: A nemzetiségi kérdés története Magyarországon I-II. ·
Összehasonlítás - Nagy Ferenc (szerk.): Magyar Himnusz ·
Összehasonlítás - Praznovszky Mihály: A Savanyúvízről okos és érdekes dolgokat elmesélő szíves kalauz
·
Összehasonlítás - Eötvös József: Kelet népe és Pesti Hírlap ·
Összehasonlítás - Szőcs Sebestyén: A városi kérdés az 1832-36. évi országgyűlésen ·
Összehasonlítás - Gergely András: Egy gazdaságpolitikai alternatíva a reformkorban ·
Összehasonlítás - Sarlós Béla: Deák és Vukovics ·
Összehasonlítás - Deák Ferenc: Deák Ferencz beszédei I-III. ·
Összehasonlítás