Prosti ​vagyok 8 csillagozás

Tristan Ore: Prosti vagyok

„A riportalanyok és a történeteikben szereplő személyek neveit is megváltoztattam, hiszen a bankigazgatótól a politikusig, tévés személyiségektől a rock zenészig számtalan ismerősbe botlanánk. Legtöbbjük a 'címlapokon' természetesen szerető férj, boldog apa vagy elismert sztár. Ha valaki azt kérdezné, hogy mindent láttam-e, nem tudnám egyértelműen megmondani a választ. Sok történet rejtve maradt még, és sok történetet nem szerkesztettünk be a könyvbe sem, mert ezek közül némely oly módon hihetetlennek bizonyult, hogy azokat talán az író 'piszkos fantáziájának' rovására írnák.”

D&B 2001, Budapest, 2002
216 oldal

Video>!
Tristan Ore: Prosti vagyok

A könyv tele van hibákkal, sokszor érthetetlen mondatokkal. Bár a szerző azt írta, hogy a beszélgetéseken szándékosan nem változtatott, az átvezető szövegei ugyanolyan hibásak. A riporterről annyira nem tudunk meg semmit, hogy még arra is a könyv vége felé jöttem rá, hogy nem nő. Mindezek ellenére a könyv kifejezetten tetszett, érdekes dolgok voltak benne (bár ígérete ellenére megbotránkoztatni nem tudott, de ezt nem is vártam tőle).