Éjjeli ​napfény 396 csillagozás

Trish Cook: Éjjeli napfény

A ​17 éves Katie Price egy ritka betegséggel él együtt: minimális mennyiségű napfény is halálos fenyegetés a számára. Mivel napközben muszáj a házban maradnia, társaságul csupán megözvegyült apja és legjobb (na jó, igazból az egyetlen) barátja szolgál. Katie világa csak azután teljesedik ki, hogy lement a nap: ilyenkor fogja a gitárját, és a helyi pályaudvaron játszik a jövő-menő utasoknak.
Charlie Reed valaha sztáratléta volt, és az életében most épp nagy változások vannak készülőben – ő az a fiú, akiért Katie a távolból titokban már évek óta rajong. Miután egy este meglátja a gitározó lányt, a sorsaik összeforrnak, és egy csillagokon átívelő szerelem veszi kezdetét.
Miközben támogatják egymást céljaik elérésében, és egymásba szeretnek a nyári éjszakák leple alatt, Katie és Charlie között olyan szoros összeköttetés alakul ki, ami elég erős ahhoz, hogy megváltoztassa őket – és mindenki mást is körülöttük –, örökre.

A könyv alapján készült film – főszerepben a… (tovább)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Dream Válogatás Maxim

Maxim, Szeged, 2018
222 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632619293 · Fordította: Vince Judit Andrea
Maxim, Szeged, 2018
224 oldal · ISBN: 9789634990673 · Fordította: Vince Judit Andrea

Charlie Reed · Katie Price · Morgan · Garver · Jack Price · Zoe Carmichael

Smurfettereads>!
Trish Cook: Éjjeli napfény

Eleinte lassan haladtam vele, tavaly már láttam a filmet is, ami tetszett is, ahogy most a könyv is. Örülök, hogy elolvastam, bár tudtam, hogy nem happy end lesz a vége, amit nagyon sajnálok, de talán így volt jó. De az is igaz, hogy nem ez az egyetlen olyan könyv, a világ történelemben, ami egy ilyen történetet ír körül, számtalan ehhez hasonló van, és talán nem is ez az utolsó, eleve kiszámítható mindnél, hogy mi is lesz a vég, így vagy úgy, még pár klisét is cseppentenek bele, átszőve egy kis romantikával. De Katie egy nagyszerű lány, és bátor is, hogy annak dacára, ahogyan elbánt vele a sors, nem adta fel. spoiler Az apját pedig nagyon bírtam, ahogy Morgant is. Belevaló egy barátnő, aki megmondja a frankót, és ezt nagyon szerettem benne. Charlie-t pedig imádom, végig nagyon jófej volt, és lenyűgöző, amit Katie-ért tett. :-) ❤ Én is szeretnék ilyen pasit, mint ő volt, spoiler Szóval nekem ez tetszett, bár először tartottam tőle, hogy a film után borzalmas lesz, de kellemesen csalódtam. :-)

vighagika>!
Trish Cook: Éjjeli napfény

Azt már az értékelésem elején szeretném leszögezni, hogy nagyon keveset vártam a könyvtől. A Csillagainkban a hiba című adaptációhoz hasonlították, én pedig már azt sem szerettem túlságosan. Ráadásul a megfilmesített verzióban Bella Thonre játszik, ami szerintem nem túl biztató.
Nyugodtan, elvárások nélkül kezdtem tehát bele abba a cca. 222 oldalba, aminek már az eleje teljesen más volt, mint amire számítottam. Katie először is egy nagyon szerethető főszereplő, aki súlyos betegsége ellenére csupa boldog pillanattal szolgál az olvasónak. XP-vel küzd, ami röviden és egyszerűen súlyos napérzékenységet jelent. Tehát Katie-t nem érheti nap, különben azonnal megégne, vagy súlyos bőrrákot kapna.
Persze, mint majdnem minden tizenéves kamasznak, Katie-nek is vannak furcsaságai. Ilyen például az, hogy évek óta figyel egy idegen fiút az ablakból. Charlie-val aztán össze is hozza a sors, így kezdődik Katie igazi élete.
Nagyon sajnáltam szegényt végig, hiszen a betegsége mindenre rányomta bélyegét, valamint édesapjának és legjobb barátnőjének sem lehetett egyszerű végig pozitívnak maradni mellette. Mellesleg én az apukát borzasztóan szerettem az egész köteten keresztül, gyakorlatilag az egész életét a lánya boldogságának (és egyáltalán életben maradásának) szentelte, még akkor is, ha ez Katie szerint néha túl sok volt. Boldog vagyok, hogy a végén neki is kijutott a szerelemből.
Charlie nem volt az a tipikus könyves álompasi, nem volt bunkó, sem beképzelt vagy tipikus „rosszfiú”, és ez így volt rendjén. Katie megérdemelt egy ilyen csodálatos szerelmet, illetve szerelmi történetet. Különösen megható volt számomra az utolsó jelenet Charlie-val és Katie anyukájával. Nem tudom, mikor sírtam ezelőtt könyvön, de ekkor biztosan.
Nehéz lenne spoilermentesen írni, ezért csak annyival tudom összegezni az értékelésem, hogy fantasztikus volt, és őszintén tudom ajánlani mindenkinek. Egy csodálatos történet betegségről, családról, szerelemről. Kíváncsian várom most már a filmet.
Teljes értékelés: http://lifenexttous.blogspot.com/2018/07/trish-cook-ejj…

Trish Cook: Éjjeli napfény

A teljes értékelés elérhető a blogomon:

„Csodálatos történet elevenedett meg a könyv lapjain. Nem csupán egy ritka betegségben szenvedő lányról szól, hanem magáról az olvasóról is. Katie történetén keresztül saját magunkat is górcső alá vehetjük, s megfogalmazódik bennünk több kérdés: „Vajon én teljes életet élek? Kihasználom a sors adta lehetőségeket? Merek az álmaimnak élni, vagy csak sodródom az árral?” Az Éjjeli napfény rávilágít, hogy miként vehetjük kézbe a saját sorsunkat, ha eddig még nem tettük volna meg.
A kezdetlegessége ellenére is megszerettem ezt a történetet. Közel sem tökéletes, mégis sokat ad az olvasó jelleméhez. Új gondolatokat, életigazságokat fogalmaz meg, s új irányelveket ad a saját életünkhöz, amiből mindenkinek csak egy jutott. A kérdés az, merünk-e élni a lehetőségeinkkel.
Egy könnyen olvasható, rövid történetről beszélünk, amiben több rejtőzik a felszín alatt, mint, ahogy első ránézésre tűnik. Sok fiatal olvasó szívébe fogja magát Katie belopni, sokan fogunk emlékezni rá. Engem meggyőzött. Jó szívvel ajánlom.”

Naiva P>!
Trish Cook: Éjjeli napfény

Még nem láttam a filmet, de terveztem megnézni. Igaz, kicsit nagyon irritál a filmben szereplő lány és borzalmas színésznőnek találom. Elég volt látni az előzetest, de teszek vele egy próbát.
Tehát jó volt a megérzésem, miszerint jobb lesz, ha előbb a könyvvel kezdem. Nem is gondoltam volna, hogy ennyire romantikus és megható történet lesz, de jobbat írok; szívszorító szép lesz. Katie-t szimpatikus, erős lánynak találtam.
Azt sajnáltam, hogy viszonylag rövid történet volt és voltak a történetben olyan pillanatok, amiket érdemes lett volna jobban kidolgozni, kibontogatni, mert így nagyon instant volt a vége pedig elkapkodott.

Illatos_Hópehely>!
Trish Cook: Éjjeli napfény

„Muszáj nyomot hagynom magam után ezen a világon, mielőtt távozni kényszerülök belőle. Muszáj, hogy számítson az idő, amit itt töltök.”

Nagyon tetszett, bár egy kicsit rövid volt.
Egy – egy fejezet erejéig azért olvastam volna Charlie gondolatait is.
A filmes borítónak köszönhetően, teljesen elképzeltem a sztorit a két főszereplővel.
Fránya idegen nevek, a Gyilkos elmékből kiindulva nekem az elején Morgan egy fiú volt :)
Katie drága, ha előbb megosztottad volna Charlieval a problémádat, talán több időtök jut egymásra.
@ZitussKa! a 176 oldalig azt mondtam, hogy gyorsan kiolvasom a könyvet, aztán ma délután megnézem a filmet.
NEM. Onnantól kezdve, gyakorlatilag nem láttam a könnyeimtől.

Mrs_Curran_Lennart P>!
Trish Cook: Éjjeli napfény

Rövid és fájdalmas történet volt, meg persze szép is. Teljesen úgy éreztem olvasás közben, hogy megkapom lány szemszögből Brad Pitt 1988-as filmjét (A hold fia). Ott ugyanúgy a szerelmért a fiú bevállalja a veszélyt, majd a végén spoiler
Azt hiszem nem lehet könnyek nélkül végigolvasni egy ilyen történetet.

DarknessAngel>!
Trish Cook: Éjjeli napfény

Aranyos történet meg minden, de csak jóhiszeműségből nem lett 3 csillag. A történet annyira átlagos és kiszámítható, annak ellenére, hogy Katie betegsége nem az. Már a könyv rövidségéből lejött, mire is számíthatok, de még így se tudott meghatni. Lehet azért, mert már olvastam a hasonló témájú Minden, minden-t, vagy csak a főszereplők pár napon belüli intenzív érzései volt megint túl gyors nekem. Valahogy úgy érzem, ez a könyv tényleg csak még egy a millióból. Talán ha még régebben olvasom, sokkal jobban tetszett volna, de így csak egy átlagos sztori, ami nem nyújt semmi újat a furcsa betegségszálon kívül.
Azért Katie és Charlie aranyosak voltak, de a srácról tényleg alig tudtunk meg valamit. A legjobban Katie és az apukája kapcsolata tetszett, valamint Morgan. Az a csaj tiszta dilis, de igaz barát :D
spoiler
Kíváncsi vagyok a filmre is, most már végre megnézhetem. :)

kellyolvas P>!
Trish Cook: Éjjeli napfény

Katie különleges életet él, a betegsége miatt nappal alszik, de reggel még végignézi, ahogy a többiek elindulnak a suliba, köztük a közelban lakó Charlie Reed, a lány titkos szerelme, bár a srác azt sem tudja, hogy ő a világon van. A lánynak este kezdődik az ébrenlét, de nagyon ritkán merészkedik ki éjszaka, max a helyi vasútállomáson szokott gitározni és énekelni a saját dalait. Egy ilyen alkalommal téved arra Charlie, és megszólítja a lányt, aki azonnal menekülőre fogja a dolgot, később viszont sikerül randit megbeszélniük. Új világ bontakozik ki a lány előtt, egyre közelebb kerülnek egymáshoz, és ami eddig csak vágyálom volt, most valósággá válik.
Tudni kell, hogy a lány édesanyja meghalt korábban, az apja pedig gyakorlatilag minden idejét a lánya nevelésére fordítja, ugyanolyan fordított életritmusban. Ezt az apa-lánya kapcsolatot tanítani lehetne, minden pillanatban ott van a féltés, ott van a diagnózis valóságossága, de ott van a remény is, amit egyikük sem adhat fel. Nagyon bele tudtam élni magam az apa helyzetébe, milyen nehéz nemet mondani, milyen fájdalmas félteni és még fájdalmasabb elengedni.
Egy ilyen betegség tudatát meg kell tanulni elviselni. Van olyan, aki beleőrül, és van aki megpróbálja a legjobbat kihozni a lehetőségeiből, Katie az utóbbiakhoz tartozik.
Katie meséli a történetet, aki már majdnem 18 éves, de hiányzik a korához elvárható tapasztalat, és ezt a szerző nagyon ügyesen tükrözte a stílusában, nyelvezetében. Ez a lány valósággal kivirul, ahogy beleveti magát az új élményekbe, megélheti azokat a kalandokat, érzéseket, amiről eddig csak álmodott. Ahogy olvastam ezeket a boldog pillanatokat, nem tudtam nem gondolni a jövőre. Bevallom a regény utolsó harmadát végigbőgtem, sajnos én a kelleténél jobban bele tudok mélyedni az érzelmi szálba, szóval javaslom a százas zsebkendő bekészítését nektek is.
Charlie egy álompasi, gondoskodó, romantikus, védelmező, ja és nagyon helyes és népszerű is, de mégsem hibátlan. Boldoggá akarja tenni a lányt, valódi szerelem alakul ki közöttük, aminek minden pillanata édes.
Van az a pont, amikor már nem lehet húzni az igazságot, de Katie még ekkor sem őszinte, és ennek súlyos következményei lesznek, amit viselnie kell. Én nagyon megszerettem ezt a lányt, mert helyesen látta a betegségét, jól kezelte a helyzeteket, megpróbálta a legjobbat kihozni magából, egyszerűen nem lehet nem kedvelni. Bátran viselkedik minden egyes nap. De van egy pont, amikor elmosódnak a határok.
Én tudom, hogy az olvasók számára a szerelmi szál lesz a legvonzóbb a történetben, de nekem mindenképp a szülő felelőssége és az elengedés fájdalma a tanulságos pont. Lehet, hogy túl fájdalmas, de mégis muszáj ezekkel a problémákkal is szembenézni, mert ez közelebb áll a való élethez, mint a napfényérzékenység.
Nagyon nagy élményt nyújtott a könyv olvasása, első felindulásomban maximális pontot adtam volna, mert mélyen megérintett, nagy érzelmeket váltott ki belőlem. Pár nap elteltével azonban sok kérdés jött elő, amire az utószóban adott egészségügyi magyarázat sem adott választ.
Nekem túl hamar következett be a befejezés. Ahhoz képest mindenképp, hogy én még az utolsó utáni oldalon is reménykedtem. De nem, gyors és nem eléggé kidolgozott a regény utolsó pár fejezete. Sokkal többet akartam tudni erről az időszakról. Kár, hogy Charlie fejébe nem kaptam bepillantást, az utószó leveleire annyira látni szerettem volna a reakcióit. Muszáj megnéznem a filmet is!

KönyvMoly_1989>!
Trish Cook: Éjjeli napfény

Előbb láttam a filmet, mint hogy kezembe került volna a könyv, így tudtam, mit fogok kapni, de így is megrázott.

A könyv első fele nem fogott meg annyira, de a végén potyogtak a könnyeim. Olyan megható, szép ez a történet! Annyira megszerettem és sajnáltam Katie – t és annyira csodáltam az apukáját… :( Charlie pedig egy aranyszívű, törődő, kedves fiú, minden lánynak egy ilyen édes srác járna legalább egyszer az életben!

Egyszer mindenkinek ajánlom! Papírzsepit tessék bekészíteni mind a filmhez, mind a könyvhöz.

Tóth_Orsolya_3 P>!
Trish Cook: Éjjeli napfény

„Ígérd meg, hogy megengeded magadnak, hogy boldog légy!”

Az utolsó fejezeteket már csak pityeregve tudtam olvasni.
Összességében egy csodaszép történet, de számomra egy kicsit gyorsan követték egymást az események. Úgy olvastam volna néhány fejezetet Charlie szemszögéből.
A filmet mindenképp meg kell néznem.

KönyvMoly_1989>!

Valójában az élet bármely területére vonatkozóan ezt tudom neked tanácsolni: vágj bele, ha igazán akarod!

Niitaa P>!

Mindenkinek szüksége van valakire, mert alapvetően ez a boldogság kulcsa.

Niitaa P>!

Viselkedj természetesen, legyél jópofa, nyugodt, összeszedett! Hagyd, hogy meglepetés érjen!

ap358 P>!

– Légy magabiztos! Szorítkozz a tényekre!

Kapcsolódó szócikkek: Morgan
a_bookworm_named_honey>!

Ez az új titkos jelünk: Amor vincit omnia. A szerelem mindent legyőz.

Niitaa P>!

– Néha nem lehet másképp elviselni az igazán rossz dolgokat, csak ha nevetünk rajtuk – mondom apának.

Kapcsolódó szócikkek: Jack Price
agi452 P>!

Az életünkben vannak olyan emberek, vagy akár pillanatok, amelyektől más irányt vesz a sorsunk.

hobor_ria >!

Elképzelem, hogy fent, valahol a csillagok között van, sok fényév távolságra, és onnan figyel és vigyáz rám.

105. oldal, 11. Fejezet

hobor_ria >!

Napfény nélkül, de nem reménytelenül.

41. oldal, 5. Fejezet

– Bárcsak az volnék!

Kapcsolódó szócikkek: Katie Price

Népszerű triviák

csakegyluca>!

Az Éjjeli napfény című könyvből készült film a 2006-os Taiyou no Uta című japán film feldolgozása.

Kapcsolódó könyvek: Trish Cook: Éjjeli napfény