Daughter ​of the Pirate King – A kalózkirály lánya (A kalózkirály lánya 1.) 1307 csillagozás

Tricia Levenseller: Daughter of the Pirate King – A kalózkirály lánya

Bőven lesz még idő, hogy jó alaposan elagyabugyáljam, miután megszereztem, amiért jöttem.

A tizenhét éves Alosa kapitány titkos küldetésre indul, hogy megszerezze a legendás kincshez vezető ősi térképet. Szándékosan elfogatja magát az ellenséggel, ugyanis át akarja kutatni a hajójukat. Alosa könnyedén kifogna a könyörtelen kalózlegénységen, ha nem állna az útjába a fiú, aki elfogta – a meglepően agyafúrtnak bizonyuló és aljas mód jóképű elsőtiszt, Riden. Persze nincs mitől tartani, ugyanis Alosának van néhány trükk a tarsolyában, és egyetlen magányos kalózhajó nem állhat a kalózkirály lányának útjába.

Tricia Levenseller első regénye, A kalózkirály lánya, bővelkedik akcióban, kalandban, romantikában, sőt, még némi varázslat is keveredik a nyílt tengeren játszódó, magával ragadó történetbe.

Ráadásul a történet folytatódik A szirénkirálynő lányában!

Eredeti megjelenés éve: 2017

Könyvmolyképző, Szeged, 2020
288 oldal · ISBN: 9789634579854 · Fordította: Szabó Krisztina
Könyvmolyképző, Szeged, 2020
288 oldal · ISBN: 9789634579861 · Fordította: Szabó Krisztina

Alosa Kalligan · Riden Allemos · Jack Sparrow kapitány · Kearan · Mandsy · Enwen · Draxen Allemos

táncparkett

Dóri_Margit P>!
Tricia Levenseller: Daughter of the Pirate King – A kalózkirály lánya

„Kihívás és sértés egyben. A védjegyem”

Sokan szerettétek, gondoltuk ugrunk egy fejest @Black_widow-al. Hú, ez a könyv teli találat!

Kicsit aggódtam, hogy egy női főszereplő majd kalózként, hogy fog helyt állni… oh Alosa kapitány,hál isten nem csalódtam, minden várakozásomat felülmúlta.
Nagyon tetszett, hogy valóban kalózok világába láthatunk bele. Tiszta mocskos igazi zsiványság az egész történet. Olyan galád fordulatokkal :D Szerettem a rejtélyeket, a titokzatosságát …

Alosa és Riden és az a sok-sok csipkelődés, pimaszság! Csak úgy perzselt, bámulatos ♥

Imádtam, hogy az egész könyv pörgött, zajlott … Itt aztán unalom nem volt. Végig fenntartotta az érdeklődésemet, lebilincselő első rész volt. Atya ég mi jöhet még?!

Nikolett0907 P>!
Tricia Levenseller: Daughter of the Pirate King – A kalózkirály lánya

„Mindenkivel történnek rossz dolgok. Az a legfőbb feladatunk, hogy felülkerekedjünk az ilyesmin. Ha pedig nem megy, hát hozzuk ki a legjobbat az adott helyzetből.”

Oh végre, egy igazi „csemege” volt fáradt lelkemnek.
Nagyon örültem, amikor szinte elsők között vehettem meg a könyvet.
A borítójától nem vagyok lenyűgözve, de ezt leszámítva úgy gondolom az öt csillagot megérdemli.
Felszabadító érzés volt, egy olyan főhősnőről olvasni, aki a szó teljes értelmében Nő, (még a legundorítóbb helyzetben is) képes volt spoiler csak, hogy elérje célját.
A fontosabb hímek közül, mindkettőt cukinak találom. Igen az egyik nem éppen annak számít, de érzem sokkal több rejtőzik a felszín alatt, mint azt most még látni lehet.
A szabados kifejezések nagyon illetek a hangulathoz, a karakterek egytől – egyig színesek, fejlődésre képesek és teljesen szerethetőek.
Sokszor azt hisszük a gonosz csak fekete és rossz lehet, de itt is megmutatkozik, hogy a sötét színeknek is millió árnyalata van és semmi sem az, aminek látszik.
Bárhogyan is legyen, mindenhol lehet egy piciny fényt látni, még akkor is ha elsőre nem tűnik többnek, egy „piszok” foltnál.
Az első perctől fogva teljesen lekötött, nem engedett unatkozni.
Az elején már a cselekmények közepében találtam magam és annyira akartam harcolni, csábítani….igen akár ölni is….teljesen a hatása alatt voltam és vagyok most is.
Ez egy igen erős sorozat kezdő kötet, amit nagyon remélem a folytatás is megfog ugrani, hacsak nem jobb lesz, mint az első rész.
Nekem határozottan a kedvencek között végezte és nagyon várom a következő részt.
Ajánlom! ♥

Finn_Hudson>!
Tricia Levenseller: Daughter of the Pirate King – A kalózkirály lánya

A rengeteg pozitív értékelést és magas százalékot látva sokkal jobb regényre számítottam.
Eleve a történetvezetés unalmas volt. Néha történt egy kis izgalom, harc, előfordult elvétve egy-két fordulat is, de ez bizony nagyon kevésnek tűnt. A karaktereket egyáltalán nem sikerült megkedvelnem. Riden gyámoltalannak tűnt, ahogy soha nem tudta eldönteni, hogy kinek higgyen és kiben bízzon. Alosa meg egyenesen irritáló volt a sok fellengzéssel, önteltséggel. Elhiszem, hogy ügyes és jó harcos, de nem kell minden egyes jelenetnél ezt megemlítenie! Egy idő után már a fejemet fogtam tőle.
Nem olvastam az eredetit, így nem tudtam eldönteni, hogy csak a fordítás ilyen rossz vagy eleve angolul is ilyen volt és a fordító nem tudott belőle jobbat kihozni. Nekem a szöveg túl vázlatos és nyers volt, valahogy nem nagyon tudtam emiatt belemerülni a történetbe.
Összességében leginkább a csalódottság szóval tudnám jellemezni a leginkább, amit most érzek.

bhannaa>!
Tricia Levenseller: Daughter of the Pirate King – A kalózkirály lánya

Igen! Igen, igen! Második olvasásra is hatalmas élményeket tud nyujtani ez a könyv! Istenem, mennyire imádom ezt a történetet. Alosa,Riden,Mandsy,Sorinda,Niridia ès az összes szereplőt felsorolhatnám, akkor is csak egyet tudok hozzájuk csatolni az pedig a szeretetem!
Végig izgalmas, kalandos történet amiben 100%, hogy nem fog csalódni az ember! Másodjára is akkor katarzis volt mint elsőre és végig izgultam. Imádtam minden egyes lapját. Arról nem is beszélve amit Alosa és Riden leművelt…
Ismét tudtam nevetni/mosolyogni egy-egy beszóláson. Végig lehetett érezni, hogy megvan köztük a szikra és ezzel a kis játékkal csak szítják a tüzet. Azt is imádtam, hogy egy pillanatig sem voltak “csöpögős szerelmesek” hanem próbáltak harcolni az érzéseik ellen. Nem lett elcsépelve a szerelmi szál hisz maga a történet nem erre lett kiélezve.
Riden igazi rosszfiú, aki szeret irányítani. Alosa is egy alfa típus ezért néha össze”csapnak” ;) De persze mindenki aki olvasta ezt a könyvet tudja mi ennek a vége. Draxen most sem lett a kedvencem, gerinctelen egy ember az biztos. A kalózkirály számomra semleges, hisz nagyjábol ismerjük és kapunk róla információkat de nem teljes egészben tudhatjuk meg ki is ő valójában. Alosa pedig egy igazi harcos, egy fantasztikus, lány! Bármit megadnék hogy egy napra is, de a bőrébe bújjak.
Nagyon szépen leírja a kalóz életet ez a köny, és nem csak a jó oldalát láthatjuk. Leírja a sok gyilkolást,lopást,hazudást,bűzt ami ezzel az életmóddal jár.
Sosem gondoltam volna, hogy egy kalózos könyv ennyire fog tetszeni! Viszont az élet mindig tartogat számunkra meglepetéseket ;)
Összegségében tényleg mindenkinek ajánlom nyugodt szívvel, aki egy kis pezsgésre és kalandra vágyik! Ebben a történetben biztos mindenki megtalálja azt amit keres ;)

Márk_2011>!
Tricia Levenseller: Daughter of the Pirate King – A kalózkirály lánya

Mindig is imádtam a kalózos történeteket. Ez pedig különösen tetszett, mivel nem csak kalózok szerepelnek benne. spoiler Alosa személyisége, kifejezetten jól felépített. Határozott, erős egyéniség! Természetesen köszönhető ez annak, hogy az apja maga a kalózkirály. Riden, pedig minden lány ideálja lehet. Elveszett térkép darabok után kutatunk ebben a részben, természetesen azért, hogy végül a kincs a miénk legyen. Szálljatok tengerre! Megéri!

Smurfettereads>!
Tricia Levenseller: Daughter of the Pirate King – A kalózkirály lánya

Nekem ez nagyon tetszett Alosa karakterében, tisztára egy női Jack Sparrow kapitány, kíváncsi lennék egyszer, ha megfilmesítenék, vagy sorozatot készítenének belőle, kié lenne Alosa vagány, tökös karaktere, szerintetek? :D Szerintem tök menő lenne, de jelenleg tippem sincs ki illene az ő karakteréhez, de mindenesetre addig itt van ez a csoda könyv, és már alig várom, hogy olvashassam a második részét is, mert ez a befejezés… komolyan, mi volt ez?! Nem vagyok megelégedve vele teljesen, de azért nem rossz, bár ez a vég folytatásért kiállt. :D A másik kedvenc karakterem Riden, hát ő is nagyon vagány egy karakter, és dögös. :D Nagyon tetszett, ahogy civakodtak Alosával, és azt is, ahogy kiállt mellette, amikor Alosa éppen nem volt a helyzet magaslatán, vagy amikor szerepet játszott, hogy megtévessze az őt fogságba ejtő kalózokat, főleg a kapitányukat, és Rident. :D A sztori végig nagyon izgi volt, és eseménydús, pörgős cselekmény, csak úgy olvastatja magát, és a világ felépítését nagyon imádtam. :D A többi karakter is tetszett, habár a kalóz apuci nem túl szimpi volt, ahogy ő is végre színre lépett. és Draxen, mindkettő unszimpatikus volt, de a kalóz lányokat megkedveltem, meg még Enwen és Kearant is. Ők szerethetőek voltak, de a többiek nem igazán vonzottak, de ennek ellenére ők se voltak rosszak. A harc jeleneteket viszont szerettem, izgalmas volt, ahogy a helyszín is csodálatos volt, teljesen beszippantott engem ez a sztori is. :D Tetszett, hogy nem az a nyáltól csöpögős romantikus történet, hanem laza, és nem is igazán azon volt a hangsúly, hogy egyből egymásra cuppanjanak. :D Sokkal élvezhetőbb volt így, és humorosabb, kalandosabb, fantasy világa pedig tökéletes, úgy ahogy van. Nagyon szerethető, és izgalmas, akciódús, lenyűgöző, csodálatos. Az írónő stílusa is nagyon tetszik nekem, és csak ajánlani tudom mindenkinek, én már alig várom, hogy folytathassam a második résszel, remélem az is ilyen izgi, és élvezhető lesz, mint ez a része is. :D

link

Klodette>!
Tricia Levenseller: Daughter of the Pirate King – A kalózkirály lánya

Soha ezelőtt még nem olvastam kalózos témájú könyvet, szóval nagyon kíváncsi voltam erre a történetre, főleg, hogy külföldön felkapott, kicsit túlontúl is sokat istenített sztoriról van szó.
Ilyenkor mindig kicsit óvatosabb vagyok, mert gyakran előfordul, hogy magasra teszem a mércét, aztán meg csalódnom kell.
A kalózkirály lánya szerencsére nem ilyen volt, szerettem és összességében pozitívan tudok róla nyilatkozni, bár a vége nem igazán nyerte el a tetszésemet.
A Karib-tenger kalózai filmek óta biztosan tudjuk, hogy egy hölgynek nem könnyű érvényesülnie ebben a tolvajokkal, gyilkosokkal és martalócokkal teli világban., habár az is igaz, hogy Alosát nem igazán vádolhatjuk azzal, hogy finom hölgy lenne.
Alosa talpraesett, találékony és bátor főszereplőnek bizonyult, aki egy percre sem keseredett el, mindig új fondorlatokkal állt elő. Eszes volt, trükkös és egyszerűen ösztönösen tudta, hogy miként irányítsa a férfiakat.
Riden – a férfi főszereplő – is szimpatikus volt, nem az a tipikus kalóz és pont ettől lett szerethető.
Kettejük párosa pedig egyszerűen lehengerlőnek bizonyult. Olyan parázsló vitákat és szócsatákat vívtak, hogy csak kapkodtam a fejem. Egyszerre voltak viccesek, kissé romantikusak és perzselően pimaszok.
Néha ők maguk sem tudták eldönteni, hogy mit akarnak valójában, sokszor hazudtak és megtévesztették a másikat, de a szívük azért a helyén volt.
Negatívumként a könyv végét tudom megemlíteni, ami számomra igencsak összecsapott lett.
Túlságosan is hirtelen ért véget, ami nem igazán tetszett. Az előző fejezetekben az írónő sok mindenre kitért, aztán egyszer csak elfogytak a lapok, én meg értetlenül pislogtam.
Megértem, hogy miért lett olyan sikeres, hiszen volt benne harc, ármány, romantika és egy csipet mágia is. A kalózos háttér pedig egyedi, nem mindennapi.

Bővebben pedig: https://klodettevilaga.blogspot.com/2018/10/konyvkritik…

Gorkie P>!
Tricia Levenseller: Daughter of the Pirate King – A kalózkirály lánya

Jaj, de jól esett! Nagyon tetszett! :)

Még sosem olvastam kalózos könyvet, már szemeztem vele egy ideje. A szereplők kora miatt tartottam tőle, hogy inkább tiniknek való lesz, de szerencsére, nem így van. Simán megállja a helyet a felnőtt olvasók előtt is.

Alosa kemény, jól képzett és nagyon eszes főhős. Minden helyzetből kivágja magát. Nagyon meglepett, ami kiderült róla, tetszett ez a szál.
Ridennel még hadilábon állok, ő is eszes és bátor, nem kétlem, hogy idővel meg is kedvelem, de egyelőre úgy érzem, nem igazán tudtam megismerni, így megszeretni sem.
A mellékszereplőkről is szívesen olvasnék még, néhányukat már most megkedveltem.

A történet nagyon tetszett. Jó az alapgondolat, a hangulat, itt-ott csavaros, akciódús, valamint humoros is. Mindenből pont annyi, amennyi kell.

Különösen örültem, hogy a romantikus szál nem lépett fel annyira erősen, a főszereplők nem gabalyodtak azonnal egymásba és nem is lettek hirtelen hősszerelmesek. A bizalom lassan alakul, ahogy ez egy ilyen szituációban hihető is. Kíváncsi vagyok, hogy alakul majd a kapcsolatuk.

Idenekemafolytatást! Egy kicsit szíven ütött, hogy nincs hír róla. :(

RTMariann P>!
Tricia Levenseller: Daughter of the Pirate King – A kalózkirály lánya

Nem igazán az én korosztályomnak íródott, de szórakoztató könyv volt. Nem lenyűgöző vagy kivételes, de szórakoztató. off
Alosa egy igazi kemény csaj és azt hiszem ilyen ábrázolás szükséges is a fiatal lányok számára. Jó, nem a gyilkolós rész, hanem az önállóság.
Tehát Alosa. A Kalózkirály lánya, aki olyan rejtett képességek birtokában van, amit csak kevesen tudnak. A feladata a tolvajlás így hajója legénységével karöltve útra kel, hogy elraboltassa magát és megszerezze, amiért az apja küldte. A terv sikeresen működik is. Ami ezután következik az viszont már eltér a tervtől.
Kellemes betekintést nyerhetünk a kalózok nyers világába, annak minden izgalmával és mocskával együtt. Egyre jobban megismerjük Alosa – t és az elrablóit is.
A küldetés úgy ahogy teljesítve, de úgy vélem a második részben várnak még ránk meglepetések és izgalmak.
Nagyon szeretem ha a szereplők nem csak feketék és fehérek. Nem lehet valaki csak tisztán jó vagy rossz. Alosa nem kifejezetten egy ártatlan vagy ártalmatlan teremtés, mégis emberi. Sokkal jobban lehet árnyalni valaki személyiségét ha azt nem nyilvánvalóan pozitív karakterként ábrázoljuk. Mindig is jobban szerettem a negatív szereplőket, mert van történetük. Minden jó lehet sebzett és válhat tőle rosszá. És fordítva. Mindenképp fontosnak tartottam ezt leírni, mert ezzel igencsak sokat emelt a szememben az írónő önmagán. Ígéretes tehetség és remélem termékeny is lesz!

nibooklett P>!
Tricia Levenseller: Daughter of the Pirate King – A kalózkirály lánya

Úr is ten!!! Hogy mennyire jó ez a történet!
Nem nagyon olvasok fantasykat (kivéve ACOTAR) és azontúl nem igazán próbáltam mástól olvasni még ebben a műfajban, aki nem Sarah J Maas! (Nagy KÁR!)
Nagyon nem vagyok elragadtatva a kalózos történetektől, valahogy sosem vonzottak, de ez a könyv valahogy éreztem, hogy ezt is megfogja változtatni bennem. (Spoiler: így lett)
Imádom Alosa karakterét, egy erős női karaktert ismerhetünk meg az ő szerepében, aki képes a céljai eléréséig harcolni!
Na és ott van Riden. Te drága lélek. Valahogy éreztem, hogy te más vagy, mint a kapitányod. Hamar beloptad magad a szívembe, és remélem nem fogsz csalódást okozni a második kötetben!
Mindenkinek mindenkinek és mindenkinek ajánlom ezt a történetet! Végig fenntartja az érdeklődésedet, és végig izgulni fogsz, hogy vajon mi fog történni a következő fejezetekben!
Gondolom az már említenem sem kell, hogy új kedvencet avattam♥

fannislibrary P>!

Kapcsolódó szócikkek: Alosa Kalligan
vikcs>!

– Mit művelsz?
– Szerinted mit művelek?
– Taperolsz.
– Igyekszem visszaszerezni a kulcsot.
– Szóval ezzel magyarázod, hogy taperolsz.
Elmosolyodik, és előrehajol, a szája majdnem a fülemhez ér.
– Nem látom, hogy nagyon ellenkeznél – suttogja.

Rácz_Stefán_Tibor IP>!

– Angyali arcod van, te lány, de a nyelved akár egy kígyóé.

Kapcsolódó szócikkek: Riden Allemos
_Nikki>!

– […] Néha nem azon múlik a túlélés, hogy mire vagy képes, hanem azon, hogy kit ismersz.

vikcs>!

– Mindenkinek vannak titkai. Mind védtelennek éreznénk magunkat, ha nem lehetnének titkaink.

h_kincsoo>!

– Mit művelsz?
– Szerinted mit művelek?
– Taperolsz.
– Igyekszem visszaszerezni a kulcsot.
– Szóval ezzel magyarázod, hogy taperolsz.
Elmosolyodik, és előrehajol, a szája majdnem a fülemhez ér.
– Nem látom, hogy nagyon ellenkeznél – suttogja.
– Ha megtettem volna, most nem nyílna lehetőségem erre.
Rémülten felnéz, de már nincs ideje arra, hogy kitalálja, mit fogok tenni.
Bizony, beletérdelek. Méghozzá az ágyékába.
Beletelik némi időbe, mire magához tér.

sentimentalfrappe P>!

– Végre kaptunk egy estét a szárazföldön többhavi hajózás után, erre bele kell rondítanod.
– Na és én?! Épp fontos küldetést hajtottam végre apámnak, amikor elkaptatok. Az egész hetemet tönkretettétek. Le kellene vágnom ezért a füledet!
– Nem fogod levágni, akkor nehezebben hallanám a vinnyogásodat, és tudom, hogy azt mennyire imádod.

94. oldal, 7. fejezet

_Nikki>!

– Hogy ismertél ki ennyire? Hogy lehetsz ennyire… olyan, mint te?
– Azért vagyok ilyen, mert ezt választottam. Az vagyok, aki csak lenni akarok. Vannak, akik azt mondják, az embernek meg kell találnia önmagát. Szerintem nem. Én azt gondolom, olyanná formáljuk saját magunkat, amilyenek lenni akarunk. Némi erőfeszítéssel bármit meg tudunk változtatni saját magunkon.

A kalózkirály lánya sorozat · Összehasonlítás