Fordul ​a kocka (A Titokzatos Benedict Társaság 3.) 12 csillagozás

Trenton Lee Stewart: Fordul a kocka

A négy jó barát, Reynie, Ragacs, Kate és a kis Constance már jó ideje Mr. Benedict vendégszeretetét élvezi. Ez akár kellemes is lehetne, a gyerekek azonban nem önszántukból vannak itt, hanem a biztonságuk érdekében. Mr. Kampets ugyanis újabb ördögi tervet forral, hogy rátehesse a kezét a Suttogóra, melyet jelenleg Mr. Benedict őriz. A gonosz feltaláló és tudós végső célja pedig most sem más, mint a világuralom megszerzése, ezért aztán túszul is ejti a gyerekeket, hogy velük zsarolja meg pártfogójukat. Ám a tehetséges és nem mindennapi képességekkel megáldott kis csapat ezúttal is kemény diónak bizonyul. A gyerekek felveszik a kesztyűt és bátran szembenézenk a minden eddiginél hátborzongatóbb veszedelmekkel, hogy megállítsák esküdt ellenségüket…

Eredeti megjelenés éve: 2009

Animus, Budapest, 2011
286 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633240441 · Fordította: Torma Péter · Illusztrálta: Diana Sudyka

Uzsonna>!
Trenton Lee Stewart: Fordul a kocka

Kockafordultával véget ért a Titokzatos Benedict Társaság története. Tetszett a sorozat, mert érdekes kalandokba rángatott bele a négy főszereplő. Jó volt látni a különféle személyiségek együttes közös akcióit. És jó volt, hogy nem egyértelműen fehérre és feketére mázolja a világot, mint a legtöbb gyermekkönyv, hanem rávezet, hogy a rosszban is lehet jó. A sok akció mellett fontos erkölcsi üzeneteket is közvetít a könyv. Ajánlom hát ifjú olvasóknak (is).

DreamerGirl>!
Trenton Lee Stewart: Fordul a kocka

Nagyon tetszett! Bár az első rész kicsit jobban tetszett, de ettől függetlenül ez is tök jó volt. Egyik kedvenc sorozatom lett. Kár, hogy nincs folytatása, szívesen olvasnék még a Titokzatos Benedict társaságról!

Jesper_Olsen>!

Gyanítom, hogy a gondolkodás nagy részét a fivérem kémei végezték el helyettük – mondta Mr. Benedict. – Illetve ha megfelelő fülekbe suttognak bizonyos ígéreteket bizonyos tetemes summákról, az gyakran helyettesíti az egész gondolkodást.