Az ​utolsó óráig 7 csillagozás

Hitler tikárnőjének visszaemlékezései
Traudl Junge – Melissa Müller: Az utolsó óráig

Traudl Junge, az egyszerű, táncosnőnek készülő kislány egy véletlen találkozás következtében a „barna hatalom” központjában találta magát. Tanúja volt az 1944. július 20-án elkövetett Hitler elleni merényletnek, s a Führer neki mondta tollba politikai és személyes végrendeletét. Junge, Hitler öngyilkossága után ismerte csak fel a náci hatalom szörnyűségeit, amelyeknek nem volt tudatában. A döbbenet utáni bűntudatot Traudl Junge csak naplója írásával tudta feldolgozni. A nálunk is ismert írónő, újságírónő, Melissa Müller vállalta fel a történelmileg egyedülálló dokumentum gondozását, Traudl Junge életrajzának és a Führerrel való beszélgetéseknek összegzését. Hűen ábrázolja Junge álláspontját saját múltjáról, ami árnyékként nehezedett életére, egészen a könyvből készült film bemutatásakor bekövetkezett haláláig.A Hitler személyi titkárnőjének visszaemlékezéseit tartalmazó könyv 2002 januárjában jelent meg, azóta a német, osztrák sikerlisták vezető helyein található.

Képzőművészeti, Budapest, 2002
256 oldal · ISBN: 963336907X · Fordította: Dobi Ildikó

tmezo P
Traudl Junge – Melissa Müller: Az utolsó óráig

Traudl Junge – Melissa Müller: Az utolsó óráig Hitler tikárnőjének visszaemlékezései

A könyvből megtudjuk, hogyan lesz Hitler titkárnője, milyen feladatai lesznek, milyen kapcsolata lesz Hitlerrel, hogyan telnek a napjai, hogyan élnek együtt a munkatársakkal és a Führerrel.
Sok érdekességről számol be, ami elsőre talán semmitmondónak tűnik, de akkor ott mindennek volt jelentősége.

Katherine_Grey
Traudl Junge – Melissa Müller: Az utolsó óráig

Traudl Jungénak, Hitler titkárnőjének a kötete nagyon megható és elborzasztó is egyben. Egyszerre készült a nálunk is bemutatott, magyarul azonos című dokumentumfilmmel.
Erről és más Hitler halálról szóló könyvekről itt:

Tündérke P

Az élet szép lett volna, ha nem érzem, hogy lőporos hordón ülök, így viszont megmagyarázhatatlan idegesség vett erőt rajtam.

136. oldal, IV. rész

Tündérke P

A konyha ajtaján hatalmas plakát pompázott: aki Krümelt nem becsüli, a süteményt nem érdemli! A kis Krümel főzött a zárt kör egész személyzetére.

Tündérke P

1945. január 8-án átéltem München legszörnyűbb légitámadását. Kicsi falunkból láttuk, a várostól negyven kilóméternyire kigyúló vérvörös eget és a nehéz bombák vakító robbanását.

165. oldal, V. rész

Tündérke P

Hitler szeme soha nem látta a hazájában dúló háborút, a rombolásokat. Kizárólag az új eredményekről és a végső győzelemről szónokolt. Nem tehettem mást, mint higgyek a biztos eszközben, a háttér utolsó tartalékában, amikor a nép végre megszabadulhat a súlyos szenvedéstől.

136. oldal, IV. rész

Kapcsolódó szócikkek: Adolf Hitler
Tündérke P

Aranyketrecbe zárva éreztem magam, amikor egy könyvvel üldögéltem a teraszon és a hegyeket bámultam. Különös nyugtalanság költözött belém, ha egyedül voltam, nem ismertem a szorongó érzés magyarázatát. Nem a hegyek látványa nyomta a kedélyemet, inkább az egész hatalmas szervezet, amelyik ezer szállal tartott a markában.

100. oldal, III. Első benyomások a Berghofról

Tündérke P

Megint vártunk. Hitler szintén tehetetlen volt. Olykor megszökött a toalett egyik helyiségében elszállásolt kutyáihoz. Azután ölében a kutyakölykökkel, hallgatagon leült a folyosó keskeny padjára, és a ki-bemenő embereket figyelte.

175. oldal, VI. rész