A ​suttogó mindent megold (A suttogó 3.) 30 csillagozás

Alvásról, evésről, viselkedésről és sok minden másról kezdő és haladó szülőknek
Tracy Hogg – Melinda Blau: A suttogó mindent megold Tracy Hogg – Melinda Blau: A suttogó mindent megold Tracy Hogg – Melinda Blau: A suttogó mindent megold Tracy Hogg – Melinda Blau: A suttogó mindent megold

Alvásról, ​evésről, viselkedésről és sok minden másról kezdő és haladó szülőknek. A „suttogó” sorozat első két kötetének (A suttogó titkai I. és II.) megjelenése után Tracy Hogg hihetetlenül népszerű lett szerte a világon, és rengetegen fordultak hozzá tanácsért. Összegyűjtötte a leggyakoribb gondokat, és ebben a könyvében még részletesebb magyarázattal kísérve, még több példával, még gyakorlatiasabb megközelítéssel, újabb ötletekkel oldja meg őket. Az olvasók kérésének megfelelően több benne a táblázatokban összefoglalt tudnivaló, az életkori bontás, a mintaétrend, a mintanapirend stb. Elsősorban a problémák nagy hármasára, az alvásra, az evésre és a viselkedésre összpontosít az előző két kötetben kifejtett elvek és filozófia alapján, esetenként továbbfejlesztve vagy felülvizsgálva őket – de foglalkozik az érzelmi neveléssel, a szobatisztaságra szoktatással, a hisztivel és a különböző félelmekkel is. Most bepillanthatunk Tracy fejébe, hogy lássuk, ő hogyan elemzi a problémákat,… (tovább)

Eredeti cím: The Baby Whisperer Solves All Your Problems

Európa, Budapest, 2012
520 oldal · ISBN: 9789630794275 · Fordította: Szabó Olimpia

zzeldi>!
Tracy Hogg – Melinda Blau: A suttogó mindent megold

Tracy Hogg – Melinda Blau: A suttogó mindent megold Alvásról, evésről, viselkedésről és sok minden másról kezdő és haladó szülőknek

Most kaptam, nem olvastam ki, csak sok helyen beleolvastam, de annyira felhúztam magam rajta, hogy inkább letettem. Igény szerint szoptató, kötődően nevelő szülőknek kifejezetten NEM ajánlott – csak ha elfogyott a kávé otthonról.

Anita_Juhász>!
Tracy Hogg – Melinda Blau: A suttogó mindent megold

Sokkal jobb, mint az első rész volt (a másodikat egyenlőre átugrottam, majd előveszem, ha odaértünk). Rengeteg minden helyére került így a fejemben. Néha ellentmondásokba keveredik saját magával, főleg az altatás témakörében, de ezt már más tanácsadóknál is tapasztaltam. Szerintem fontos, hogy minél előbb próbáljunk rendszert vinni a kisbabás mindennapokba, persze nem óramű pontosságúra gondolok. Csak azért, hogy anyuka és a baba is tudja mire számíthat. Következetesnek kell lenni. Akiknek tetszett az első kötet, azoknak kötelező.

Újraolvasás 2017.06.18.
Újra elővettem a nagyobb babákra(1-2 év körüliek) vonatkozó részek miatt, e tekintetben szerintem a sorozat 2. része sokkal kidolgozottabb.

Voorhees>!
Tracy Hogg – Melinda Blau: A suttogó mindent megold

A suttogó fantasztikus. A részletes, mégis könnyed természetességgel megírt esetleírások teszik Tracy Hogg könyveit olyan kiválóvá, és egyfajta regényes jelleget kölcsönöznek nekik, nem csak a száraz tényeket kapjuk.
Persze, senki nem gondolja hogy gyermeket csak egyfajtaképpen lehet nevelni, tökéletes módszer nincs. Mégis, ez a könyv, és a másik kettő Suttogó könyv is összegyűjti azokat a legfontosabb gyakorlati tudnivalókat, amelyekkel jó, ha a kezdő (vagy gyakorló) szülő fel van vértezve. Mert soha nem késő elhagyni az ötletszerű nevelést.
A könyv tényleges segítséget nyújt ahhoz, hogyan oldjuk meg azokat a problémákat, amikkel a gyermek nevelése során szembesülhetünk, csecsemő és kisgyermekkorban. A könyv részletesebb, mint az előző kettő, a megírásuk óta eltelt gyakorlati tapasztalatok összegzése. Akárcsak Tracy a bevezetőben, én is csak azt tudom mondani, hogy a módszere igenis beválik.
Minden szülőnek ajánlom, de azoknak is hasznos olvasnivaló lehet, akik csak próbálkoznak egyelőre a szülővé válással. Ez, és a többi Suttogó könyv tényleges segítség.

eeszter>!

Jó kis „kapaszkodó”…

viktike >!
Tracy Hogg – Melinda Blau: A suttogó mindent megold

Az első kötet után azért olvastam ezt el, mert a tárgymutató alapján azt gondoltam, hogy lesznek benne új dolgok. Sajnos nem így lett. Leginkább azt mantrázza ebben is, mint az első kötetben és nem sok gyakorlati haszna van az egésznek. Szép, szép, de hogyan.. Ahol vannak tanácsok, azok nem igazán végrehajthatóak, legalábbis a mi napirendünkbe nem lehet beilleszteni őket. Egy csomó kérdés volt bennem a könyv elején, a végére még több lett. Nem válaszol meg semmi olyan dolgot, amire valóban kíváncsi lettem volna.

MortuusEst>!
Tracy Hogg – Melinda Blau: A suttogó mindent megold

Kezdő szülőként nagyon hasznos olvasmány. Nem ajánlom, hogy valaki „csodaszert” keresve, vagy univerzális trükkökre vágyva vegye a kezébe, de sok minden tényleg praktikus, és a gyakorlatban is működik:)

Bencuska>!

Nálunk bevált.

Kasztór_Polüdeukész >!

Amikor 1999 őszén Los Angelesben kiszálltam egy repülő-
gépből, hogy megismerkedjem Tracy Hogg-gal, ő egy sze-
rény házhoz vitt a Valleyben, ahol megviselt fiatal anya nyi-
tott nekünk ajtót, és valósággal odadobott Tracynek egy or-
dító háromhetes csecsemőt. „Megőrülök, úgy fáj a mellem.
Nem tudom, mit csináljak – mondta, miközben könnyek
potyogtak a szeméből. – Óránként-kétóránként akar szop-
ni."Tracy az arcához emelte a babát, és „ss…ss…ss…", sut-
togott a fülébe, mire pillanatokon belül elhallgatott. Azután
az anyukához fordult, és azt mondta: „Na, a kisbabád a kö-
vetkezőket mondja neked."
Az elmúlt öt évben tucatnyi hasonló jelenetnek lehettem
tanúja, amelyben Tracy beviharzik a lakásba, ráhangolódik
a kisbabára vagy kisgyerekre, majd rögtön a probléma lé-
nyegére tapint.

Köszönetnyilvánítás

Kasztór_Polüdeukész >!

Ebben a könyvben szeretném Önt kézen fogni,eloszlatni
a félelmeit és megmutatni,hogyan lehet magabiztosabb
szülô.Ugyanazt akarom megtanítni Önnek,amit én tanul-
tam egy életen át tartó suttogásból,és válaszolok a kérdé-
seire.Az a célom,hogy megtanítsam úgy gondolkodni,aho-
gyan én gondolkodom.Megpróbálom elôre látni az összes
problémát,amivel szembesülhet,de persze minden gyer-
mek és minden család más egy kicsit.Amikor egy szülô
konkrét problémával fordul hozzám,tudnom kell,hogyan
zajlik a család és a baba vagy kisgyermek élete,ezért mindig
fölteszek legalább egy,de inkább egy sor kérdést,egyrészt a
gyermekrôl magáról,másrészt arról,hogy hogyan próbálták

a szülôk rendezni a helyzetet.Csak ezután dolgozom ki az
akciótervet.A célom most az,hogy Ön belelásson a fejem-
be,és megszokja,hogy kérdéseket tegyen föl önmagának.
Idôvel Ön is nemcsak hogy suttogóvá,de kitûnô probléma-
megoldóvá,Mindent Megoldó Anyává vagy Apává válik
majd.Miközben ezt a könyvet olvassa,szeretném,ha nem
feledkezne meg errôl a fontos alapelvrôl:

Tulajdonképpen minden probléma egy-egy tüzetes figyelmet igénylô fel-
adat vagy találékony megoldásra váró helyzet. Ha jó kérdéseket tesz föl,
megtalálja a jó válaszokat.